Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet hogy anyám pénzszór...

Hogy lehet hogy anyám pénzszórva nevelet mindket én meg extra spórolós lettem? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 22. 09:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az arany középút.
2012. ápr. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan így vagyok a fiammal. Én soha nem tudtam spórolni, ő meg nagyon spórolós. Soha nincs kifizetetlen csekkje, pedig otthon nem ezt látta. Büszke is vagyok rá!
2012. ápr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudat alatt ellenzed a pénzszórást.

Egyik se jó. Én is így vagyok, és az az eredménye, hogy nem igazán tudom élvezni a munkám gyümölcsét. Maximum annyiban, hogy tudom, hogy nő a megtakarítási számlámon lévő összeg.

2012. ápr. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ahol nincs arany középút. sokkal jobb ha van pénzed, mintha nincs. ha vannak céljaid, arra félre tudod rakni. Gondolj bele: milyen jó érzés az ha valamit meg tudsz venni. Az már a tiéd.
2012. ápr. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Soha nem bírtam spórolni, de extra fillérező vagyok a pénzzel - amíg megkeresem. Aztán tökéletesen carefree módon képes vagyok elszórni. Apám pont ilyen volt, a fiam meg egyelőre az én zsebemből elégíti ki az igényeit.


Szerencsére az asszony egy fokkal jobban gazdálkodik.

2012. ápr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát az extra spórolós a legjobb, a mai világban a mai bérekkel... Én nagyon skót vagyok, de nekem apám is olyan. Bár érdekes mód, míg otthon laktam, sokszor falra másztam a dilijeitől. Most meg ugyanazt csinálom, mint ő, sőt durvábban. :D Ő legalább áldoz ételben a minőségibb alapanyagra, nekem mindenből megfelel a legeslegolcsóbb (persze még nem csalódtam benne)

Aki extrán spórol, annak mindig kicsivel jobb lesz, mint aki két kézzel szórja. Lehet pofázni, hogy jaj, megvonja magától a dolgokat. Igen! De ha beüt a sz*r, tudja, hova nyúljon tartalékért! Otthon nálunk bármi tönkrement, nem volt kérdés, miből? Hanem meg lett véve.

2012. ápr. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem fater spórolós,ha a családjáról van szó,mi akármit megveszünk,az pénzkidobás.De ő az összes pénzt elszórja cigire és piára.Én azt hiszem,pont az arany középút vagyok.Amég dohányoztam,addig nem volt egy fillérem sem,mostmár viszont mindig van nálam egy kis pénz,mert leszoktam.Volt olyan időszakom is régebben,hogy legalább fél évig nem vettem semmit,csak úgy gyűjtögettem a kajapénzeket,amiket anno suliba kaptam,végül összegyűlt 20 ezer.De azt a pénzt végül mind elszórtam éttermekben.:)
2012. ápr. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kurbi2000 válasza:
Nekem pont fordítva: az anyukám sporolni akar, én meg az apám meg mindenhol Rockefellerek vagyunk. Sajnos tényleg nincs arany középút. Aki olyan körülmények közé születik az spórol, aki ilyenben az pedig költi a pénzt. A spórolás az azért mindig jobb! sose lehet tudni mikor kell az a kevés!
2012. ápr. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Velem is ugyanez van. Hiába mondom neki h spóroljon nem tud. Én meg alig tudok valamit venni magamnak mert szinte mindet neki adom, h kitudjuk fizetni a csekkeket. Aztán még csak ösztöndíjat kapok. Bár mondjuk voltunk szorult helyzetben, eddig mindig kijöttünk valahogyan, persze örülök hogy tudok neki segíteni. De akkor is. Emlékszem, amikor spórolásba kezdtem és egyszer csak mindet oda kellett adnom... Hogy kitudja fizetni az adósságát. Szerintem az a jó hogyha az ember tud félre tenni egy keveset, meg azért magára is költeni, hanem is sokat. Spórolni szerintem mindenképpen akkor érdemes ha azzal az összeggel célod van, nemcsak úgy félrerakod. Szval én is az aranyközéputat mondanám.
2012. ápr. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

16:32-esnek mondom,ugyanilyen cipőben járok.tudom,hogy mennyire pocsék érzés.anyukámnak kellett adnom az összes spórolt pénzem(40e ft volt-1 év spórolás) és ez volt fél éve.ha rákérdezek mikor kapom vissza,azt mondja hogyha majd lesz pénze...

hogy ne legyen nagyon off-os.szerintem egyik se jó.én nagyon spórolós vagyok.

2012. ápr. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!