Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Háztartásbeliek vagytok vagy...

Háztartásbeliek vagytok vagy dolgoztok? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 24. 17:03
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
69%
Jelenleg munkanélküli vagyok, de előtte dolgoztam és remélhetőleg kis időn belül ismét. Én nem akarok eltartott lenni, függni bárkitől is anyagilag. Aki háztartásbeli (tartósan, nem olyanokra gondolok, akik még gyeden vannak), gondolom megfelel neki, vagy nem. Azt tudom, nekem jobb, ha nem vagyok otthon.
2012. ápr. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
66%

Mindkettőt próbáltam. Nekem jobban bejött a háztartásbeli lét, mert mindenre volt időm, amire kellett. Munka és háztartás mellett nincs időm semmilyen hobbimra, mindig hullafáradt vagyok. Kompromisszum, ha a párom is segít a háztartásban. Ennek az az eredménye, hogy nem csak nekem nem marad életem, hanem neki sem.

Most dolgozom, mert kell a pénz. De alapvetően sokkal értelmesebbnek látom azt a felállást, ahol az egyik fél viszi a háztartást (olyan szinten, hogy a másiknak egyáltalán nem kell foglalkozni vele, tehát pl. ha kábeltévé-szolgáltatót váltanak, szinte csak a végeredményről értesül), a másik pedig pénzt keres. Így ugyanis mindkét félnek szabadok az estéi és a hétvégéi. Ahol mindkét fél dolgozik, ott azt látom, hogy a hétvégi program mosás, vasalás, takarítás.

Persze ez csak akkor működik, ha az egyik fél eleget keres kettőjükre is.

2012. ápr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
69%

Borzalmas érzés itthon ülni munkanélküliként, míg a férjem keményen dolgozik.

Szembe is köpném magam, ha ezt tartanám természetesnek.

2012. ápr. 24. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
91%

GYED-en vagyok, de nem szeretnék HTB lenni. Elég unalmas :-( Azt meg nem tudnám tenni, hogy wellness-elek abból a pénzből, amiért a férjem 8-10 órát gürizett.


A kompromisszum: hetente jött takarítónő, ha megyek vissza dolgozni újra így lesz. Mindketten dolgozunk, mégis ragyog a ház, a hétvégék szabadok. Ráadásul még ő hálálkodik, hogy "alkalmazzuk". Két gyereke van, apuka meghalt. Elég szomorú, de ez már más téma :-(

2012. ápr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem az az ideális állapot, ha mindkét fél dolgozik, közös a kassza, és a házimunkába is besegít a férj.


Mi még nem házasodtunk össze, de együtt élünk, szerencsére mindkettőnknek van munkánk, bedobjuk a közösbe, amit keresünk (egy számlára megy a pénz), és fel van osztva, hogy ki mit csinál itthon.

2012. ápr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Én nem tudnqm elviselni a takaritónőt hogy más turkaljon a holmim közt hozzáérjen a dolgaimhoz brrr en szeretek háztartásbali lenni. Ázert tettem fel a kérdést mert vállalkozas kis üzlet elindításán gondolkozom és dilemma hogy alkalmazott legyen vagy én.eddig befektettem a pénzünk kiadtam a lakásaink. Aki amugy az eltartással jön és elég sok penzzel jöttem a házassagba
2012. ápr. 24. 17:31
 7/31 anonim ***** válasza:
49%
Első vagyok, miért is lettem leszavazva? Mi kifogásolható volt abban, amit leírtam?
2012. ápr. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
83%
4-es vagyok: azt még el tudom képzelni, ha a férjem tényleg jól keresne, hogy önkéntes munkát végezzek. Mindig is szerettem volna segíteni az embereknek.
2012. ápr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
68%

Mi mindketten dolgozunk a férjemmel, egyenrangúként mindenben.


Mindketten keresünk pénzt, sikeresek vagyunk a szakmánkban, mindeketten végzünk otthon házimunkát, egyikünk amíg főz, másik mosogat. Mindketten pelenkázunk és kelünk a gyerekhez, együtt visszük játszótérre :)

Nekem ez az ideális család, én otthon is ebben nőttem fel.

Nekem nem fekszik a gazdag férj hordja a lóvét, asszonyka lakást csinosít és őadlót viaszkol családkép.


Persze ha a nő gyesen van, az oké, de az más, én az echte HTB nők életét nem tudnám élni. Nem akarnék eltartott lenni, ennél nagyobb az önbecsülésem. A főzés nem munka, ha csak a férj számára vagyok hasznos, az nekem kevés. Ennél többre tartom magam, nem azért tanultam évekig és jártam egyetemre, hogy mosogatással hálájam meg hogy eltartanak.

2012. ápr. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
91%
Én dolgozom, de gyakorlatilag imádom a munkámat. Hülyén hangzik, de jóformán kikapcsolódni járok be a munkahelyemre. Ott érzem igazán, hogy fontos és hasznos vagyok. Persze imádom a családomat, nagyon sok időt töltök velük (soha nem túlórázom), de a munkám nélkül nem tudom, mi lenne velem. Na meg aztán az a pár százezer Ft is jól jön, amit hazahozok.
2012. ápr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!