Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha a rákos...

Mit tennétek, ha a rákos beteg férjetek bevallaná nektek, hogy évek óta szeretőt tart?

Figyelt kérdés

Nem rólam van szó, egy közeli barátnőmről. A férje fél éve küzd a tüdőrákkal, jól bírja a kemót, az orvosok bizakodóak, szerintük felépül. A férjben pedig felébredt a bűntudat és a kórházi ágyon bevallotta a barátnőmnek, hogy durván 1 évig szeretője volt. Amikor a szerető megtudta, hogy rákos a férfi, szakított vele. Elmondta a férj a barátnőmnek, hogy ekkor jött rá, hogy erre a nőre soha semmiben nem számíthatott volna, és rájött, hogy az egyetlen ember, akire rábízhatja az életét, az a felesége.

A barátnőm összetört. Nem elég neki, hogy rákos a férje, még meg is csalta. Feltétel nélkül megbízott a pasiban, soha nem volt semmi probléma a kapcsolatukban. Nekem mindent elmondott, ha veszekedtek, tanácsot kért. A férj könyörgött a bocsánatért. A barátnőm megbocsájtott, de csak felszínesen. Azt mondta nekem, amint felépül, elhagyja. Nem akarja hátráltatni a betegségben, csak ezért marad vele. Szerintem ez nem valami jó ötlet. Ti mit tennétek?


2012. ápr. 21. 16:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%

Hú, ha ez igaz, akkor nagyon durva.

Valószínűleg én is ezt tenném, a betegségben nem hagynám magára, de amint felépül mehet amerre lát.

2012. ápr. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem én is elhagynám amint jobban lesz.
2012. ápr. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Sajnos igaz. Én nem tudom mit tennék. Ebben az egy dologban nem tudtam neki tanácsot adni. Ezért kérdezlek titeket.
2012. ápr. 21. 16:07
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Jól teszi, hogy szakít vele.

Persze, mással hetyegett vagy 100-szor, aztán az a nő otthagyja, hát marad a nejénél. Ló nincs, jó a szamár is címmel. Aztán megmagyarázza idióta okokkal, hogy mégis őt szereti. Pedig akárhogy is magyarázzuk a dolgot egy a lényeg: megcsalta. És pont nem számít, hogy rákos-e vagy sem.

2012. ápr. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%
Szomorú történet, szerintem én is mellette állnék a betegségben, mert ha "miattam" romlana az állapota az borzalmas lenne, de aztán ha felépült otthagynám. Bár nagyon fájna.
2012. ápr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne jó ötlet, ő tudja, hogy meg tud-e bocsátani, vagy sem, még az is szép tőle, hogy amíg beteg kitart mellette. Ha a barátnő nem hagyta volna el, akkor biztosan nem jön rá a férjre az öszinteség nem árulja el,hogy 1 évig átrázta a feleségét. A barátnő is látogatná a kórházban amikor éppen nincs ott a felesége, micsoda megalázó dolog lenne.

Szerintem bízd rá, hogy mit tegyen, még az is lehet, hogy megváltozik az álláspontja amikor kicsit lenyugszik.

2012. ápr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%
Én úgy otthagynám, mint a sicc, ha rákos, ha nem. Undorító dolog, kihasználja a nő sajnálatát, aztán ha felépül, ki tudja, mi lesz. Lehet, megint félrekúr.
2012. ápr. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
37%

szerintem bűnhődik az a pali már eléggé.


hazudtak a feleségnek erre most ő hazudik hogy ja megbocsájtok de már forralja hogy elhagyja???

na szép.

jóban-rosszban?

egészség -betegség?

igen megcsalta. bevallotta.

vagy hagyja el most vagy szívből bocsájtson meg.

új fejezet.

a megcsalásban sem 1 ember a hibás.

2012. ápr. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon emberséges, ahogy a barátnőd kezeli a helyzetet. Azt hiszem én is így cselekednék. Amíg ténylegesen fel nem épül, mellette állnék látszatra, utána viszont elválnék tőle.
2012. ápr. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
98%

ma 16:20

Részben igazad van DE ott van a de.

Ha mondjuk sosem lesz rákos a férj akkor tovább csalja a feleségét,és sosem vallotta volna be.Ha nem rákos a szerető sem hagyta volna el,sőt az is lehet,hogy a feleség egy nap arra ment volna haza,hogy a férje csak úgy flegmán megemlítené neki,hogy végleg elhagyja és a szeretőjéhez költözik..

De beteg lett.Ha a szerető nem hagyja el,akkor hogyan döntött volna??

Tudod,én akárhogy nézem is a dolgot,a férj kényszerből vallott.Félt.Mindenki fél akit megérint a halál szele.

Én ugyanezt csinálnám mint a feleség.Ne az én lelkemen száradjon egy döntés miatt az esetleges visszaesés a férjnél,így amíg meg nem gyógyul vele maradnék.Ápolnám,látogatnám,mosnék,és főznék rá.Ahogy ígértem.Jóban-rosszban.

Amint az orvos azt mondja,hogy egészséges,összepakolnám a cuccait,és mehet amerre lát.

2012. ápr. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!