Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon idegesít az apósom,...

Nagyon idegesít az apósom, aki velünk él. Mit tegyek? Velem van a baj?

Figyelt kérdés

Talán ha kiírom magamból, az is segít. A férjemmel és fél éves kislányommal élek, de velünk él még apósom is. A ház a férjemé, tehát elköltözni nem tudunk, legfeljebb őt tudnánk "elküldeni", de nyilván ezt nem fogjuk megtenni, nem is nagyon lenne hova mennie. Nagyon szeretem a férjemet, és soha nem is kérném erre, de néha már megőrülök, annyira idegesít, hogy itt van :(

Az a baj, hogy már nyugdíjas, nem dolgozik, és gyakorlatilag mi jelentjük neki a napi programot, hova megyünk, mit csinálunk stb. És minden egyes hétvégén is közös reggeli, ebéd, vacsora. Közös háztartás: bevásárlás, főzés, mosás stb. Néha úgy érzem, nem igazán van rendes saját életünk :(

És bár nem ártott nekem soha, meg segíteni is próbál, néha annyira irritál a jelenlétével, már ha meglátom, vagy meghallom, ökölbe szorul a kezem, és bár kifelé nem mutatom, belül fel tudnék robbanni. És néha még ha segíteni akar, úgy viselkedek, mint egy sértődött óvodás, hogy csak azért sem, tőle nem kell a segítség :(

Persze akadnak hétvégék, esték, amikor elmegy valahova, és akkor felszabadulunk, de hát ez a néhány alkalom nem elég, nekem a magánéletünk kell.

A férjem megértő, és tudja, hogy ez engem zavar, de ő se nagyon tud mit kezdeni:( Már több mint 4 éve alkalmazkodok ehhez.

Normális, hogy ilyen indulatok vannak bennem? Vagy ne elégedetlenkedjek, velem van a baj?


Köszi...


2012. ápr. 18. 09:42
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Hát én is azt tudom ajánlani mint más hozzászólók: türelem. A sors ha elvesz, azt duplán fizeti később vissza. Az élet rendje hogy felnevelünk, és aki felnevelt minket, gondozzuk amíg kell. Akármennyire hihetetlen, örülök hogy vannak még ilyen családok, ahol türelemmel vagy néha anélkül, de összetartás is van. Gondolj arra hogy ezerszer is lehet rosszabb a családi helyzeted, valaki egyedül neveli fel a gyermekét, válófélben van, vagy éppen nem élnek már a szülei. Van egy kisgyermeked, aki ha beteg leszel, vagy -ne adj isten- otthontalan, ő is nyilván otthont fog adni neked. Van egy férjed aki melletted van, és mi kell más az életben? Nekem szerencsére áldott jó szüleim és apósom-anyósom van, személyesen nem tapasztaltam milyen gondozni őket vagy egy fedél alatt élni velük, de ha úgy hozná az élet, megköszönném hogy egyeltalán még élhetnek. Biztos hogy a te apósod is hálás legbelül, és hidd el meghozza az áldozatod a gyümölcsét. Próbáljatok sokat beszélgetni, és keressetek valami jó elfoglaltságot az öregnek. Mondjuk délutáni idősek klubja, ahová eljárhat, beszélgethet másokkal.

A fő hogy kitartást, és szeressétek egymást!

2012. ápr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!