Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon idegesít már a húgom,...

Nagyon idegesít már a húgom, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon idegesít... 19 vagyok, ő meg 13. Talán most változik benne sokminden, most érik, meg stb, stb, de ez már akkor is sok...


A szobámba járkál, ami azért idegesít, mert mindig is olyan ember voltam, akinek szüksége volt privátszférára ő meg erre nagy ívben sz*rik, és annyira kíváncsi típus, mindenről tudni akar, mindent hallani akar itthon, (családtagok problémáin át nagyiról, banki ügyekről is hallani akar, csak tudnám minek) Volt hogy már rajtakaptam hogy a szobámban volt (mindig csukom az ajtót)


Sajnos nincs kulcs az ajtómhoz, lakatost meg nem hívhatok mert a szüleim kiakadnak hogy mi az hogy ennyire mérges vagyok vagy titkolózom pedig csak nem akarom hogy a dolgaim, képeim, stb. nézegesse más. Azt csinálom hogy ha becsukom az ajtót mindig egy kis papírcetlit teszek az ajtóhoz így ha a papírcetli le van esve tudom hogy bent járt valaki (a szobám az emeleten van, húgoméval együtt és anyuék nem gyakran járnak fel oda meg ők úgysem mennének be). De ez kb. 2szer fordult elő, hogy leesett viszont ma rajtakaptam a tesóm hogy azt lesi, vajon bentvan-e a papírcetli az ajtó szélénél (mindig kilóg egy kis csücsök a papírból, ha rácsukom az ajtót).


És rohadtul idegesít már... anyuékkal nem tudok erről dumálni mert szerintük csak kíváncsi meg majd kinövi, fogadjam el így őt, bla bla bla de ha egyszer nem akarom hogy a dolgaim nézegesse??! Pl. nem szívesen venném ha óvszert nézegetne a szobámban mert semmi köze hozzá milyen magánéletem van és ezért idegesít... mit tegyek? lakatost sem hívhatok hogy cseréljen zárat és legyen kulcsom.


Más módszer az én papíros-cetlis módszeremen kivül lenne?


2012. ápr. 11. 18:35
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Lehet nem fogalmaztam meg jól: a lényeg, hogy hogyan tudhatom biztosan, hogy a szobámban járt valaki?


Mert szerintem a húgom rájött erre a cetlis módszerre és lehet már úgy is bejárogat a szobámba hogy visszateszi a cetlit az ajtóhoz, amikor sunyiban bennvolt és kijön utána...

2012. ápr. 11. 18:37
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
nem tudom, kérdezd meg Yagami Light-ot!
2012. ápr. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
xD kajak ugyanezt akartam írni:D
2012. ápr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Komoly válaszokat kérnék.
2012. ápr. 11. 18:56
 5/17 anonim ***** válasza:
55%

Ki a fene az a Yagami Light?


Kérdező!


Nem lehet beszélni a gyerekkel?

2012. ápr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nem lehet, letagadja, hogy járt a szobámban.
2012. ápr. 11. 19:10
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy álltok anyagilag, de biztos van kamerás mobilod, simán kamerád, vagy kamerás fotógéped. Nekünk ugyanez volt a helyzet. Akkor volt új a kamerás fotógépünk, szóval gondoltam, hasznát veszem. Nálunk nem volt kulcs az ajtóhoz, csak egy 10 éves kishúg, aki mindig tagadta, hogy a szobában turkál. Bekapcsoltam a kamerát, olyan helyen, ahol nem nagyon lehetett látni, és elmentem. A felvétel azzal kezdődött, hogy kimentem a szobából. Pár perc után már ott is volt a hugi, szerencsére a kamera környékén nem járt, mást nézett... Minden mást. olyan gondossággal nézte át a cuccaim, és olyan műgonddal figyelt minden részletre (hogy épp úgy kerüljön vissza minden) hogy még én is csak néztem. A felvételről nem szóltam neki, a szülőknek sem egy darabig. Nem akartam balhét, csak onnantól tudtam, mit hová tegyek, hová ne. Vettem egy nagy széfet, havertól, katona volt az apja, még az övé volt- és oda tettem minden cuccot, amit nem akartam, hogy lásson, és a kulcs nálam. Aztán megint jött a kamerás dolog. Ez a felvétel már csoda, hogy megmaradt, mert pár másodpercen múlott, hogy nem törölte le. Bement a szobába, piszkálta a széfet kicsit, aztán a könyveimet nézte át (mi a fenének???) a táskámat piszkálta, majd meglátta a kamerát. Na, azt az arcot, az mindent megért :D Odament, és ott vége a felvételnek. Kikapcsolta, szerintem. Szerencsére még időben hazaértem, annyira leblokkolt a kamera miatt, hogy idegesen próbálta eltüntetni a nyomokat, hogy alig vette észre, hogy ott vagyok mögötte. Aztán azzal jött bőgve, hogy ő feljelent engem... stb. Azt kiabálta, hogy csak az ablakot jött megnézni, nyitva van vagy csukva. Persze... a felvételt akkor már anyuéknak is megmutattam, ha már balhé, akkor legyen. Azóta új záram van, kulccsal, és nyilvános családi bocsánatkéréssel hugi felől.
2012. ápr. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Talán hatásos volna, ha te ugyanazt csinálnád vele, mint ő veled.


Amúgy nem csak kamaszkori dolog, hanem nevelés kérdése is, hogy a testvérek mennyire tisztelik egymás tulajdonát.


Szóval, ha kicsi korában nem tanították meg a húgodnak, hogy van, amihez nem nyúlunk, amibe nem pofázunk bele, akkor drasztikusabb módszerek kellenek ahhoz, hogy megtanulja. Pl. a szobája feltúrása.

2012. ápr. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj veled, hogy túl liberális vagy. Egyszer vágd már pofán szegényt! Egy életre megtanulja tisztelni a dolgaidat. Lehet, hogy egy hétig nem szól majd hozzád, de valamit valamiért.


Amúgy csak a te gyengeségedet használja ki. Nem hülye, csak neveletlen! Ameddig hagyod hogy ezt csinálja, addig csinálni fogja, már csak azért is mert élvezi hogy bosszanthat következmények nélkül!

2012. ápr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

tegyél egy pohár vizet az ajtó tetejére, vagy egy vékony damilt köss ki bokamagasságban. így ha belép azzal a nyakába zuttyan a víz, vagy zakózik egyet.

máris elmegy a kedve a kutogatástól.

én fémkazettát vettem magamnak kódos lakattal, ott tartom a naplót, ilyeneket.

azt aztán nem nyitja ki.

2012. ápr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!