Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a szerepe / feladata egy...

Mi a szerepe / feladata egy apának a családban?

Figyelt kérdés

Tudom meglepő a kérdés, de nekem nem volt apám. 4 éves voltam, mikor elváltak a szüleim és kb fél évente, évente láttam az apámat, akkor is részeg volt. 12 voltam mikor meghalt.

Ma feltettem itt egy kérdést: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker.. és sok olyan választ kaptam, melyikben meglepődtek, hogy keveset van velünk a férjem.

Ő azt teszi, amit otthon látott. Dolgozik, fő és mellékállása is van és mikor hazajön, már fáradt ahhoz, hogy velünk is törődjön. Ha mégis van szabadideje, akkor meg a kutyájával jár iskolába és kiállításra. Ritkán eljön velünk (1 éves lányunkkal és velem) sétálni, de akkor is morog, hogy fáradt és sok más fontosabb dolga lenne. Az apósom is ilyen volt. A gyári munka után ment a kft-be, amiben résztulajdonos volt és estig dolgozott. A 2 fiát alig látta, soha nem törődött velük. Egyik barátnőmnél is azt látom, hogy anya gyereket nevel, házimunkát végez és dolgozik, apuka meg munka után rohan pecázni, vagy teniszezni és nem törődik a gyerekkel meg az asszonnyal. Szóval mi a szerepe feladata egy apának a családban? Ezt most komolyan kérdezem. Tudni szeretném, mások hogyan élnek.



2012. ápr. 17. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Én soha nem értem, hogy egyszerűen hogy lehet nem tudni ezt.


Nekem sem volt apám, 7 éves korom óta nem láttam, azt sem tudom, él-e. De akkor is tudom, milyennek kellene egy apának lennie.


Szerintem nagyon sokan vannak úgy vele, hogy igazából nem is akarnak gyereket. Csak ez eszükbe sem jut. Nem gondolnak bele, hogy máshogy is lehet élni. Boldogan. Ha őt nem teszi a gyerek boldoggá, akkor ő sem fogja a gyereket boldoggá tenni.

2012. ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Miért nem próbálsz te két munkahelyen dolgozni,vagy beszéld rá a férjedet,hogy váljon meg az egyik munkájától.
2012. ápr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Apósom egyáltalán nem törődött a fiaival. Ő dolgozott. Saját cége volt, pénzt keresett, alapozta a jövőt... most albérletben él. Néha tudja fizetni, néha tőlünk kér kölcsön. Ezért megérte, hogy a fiai apa nélkül nőjenek fel :-(


A férjem (talán pont emiatt) nagyon jó apa. 6 hónapos a lányunk. Az elején keveset akart/tudott vele foglalkozni, ez igaz. Akkor mást nem nagyon csinált, mint amire megkértem: pelenkázás, fürdetés, büfiztetés.

Most viszont már nem kell neki mondanom. Ha hazaért, első dolga a babázás: elmesélni neki a napját, megkérdezni mi mit csináltunk. Fürdetés után játszanak. A hétvége a családé. Van, hogy néha elmegy persze, de nem egész napra. Hetente 3x eljárok tornászni reggel 6-7-ig, 2hetente a barátnőimmel koktélozni. Nem esik kétségbe, nem hív fel hogy "sír a gyerek". Megoldja.


Nem mondom, hogy ő az átlag. Kevesebbel is boldogabb lennék, de így tökéletes :-)

2012. ápr. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok: még annyi, hogy amíg itthon vagyok a házimunka 90%-a az enyém. Most ő "tart el" engem is, ezzel nincs is baj. De ha 2-3 éves lesz a lányunk megyek vissza dolgozni 8 órában, ő pedig újra felfedezi a mosogatás és a porszívózás szépségeit :-))

Számomra az nem feladata, hogy egyedül eltartson minket.

2012. ápr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk 3 gyermek van.A férjemtől én is hallgattam,hogy mert neki hamar meghalt az apukája(nekem is).Nem volt előtte példa.....anyukája sokat dolgozott(az enyém ivott)stb stb.. Felvázoltam neki mennyi teendőm van egy nap..ráadásul a kicsi 8 hónapos.Nyitottunk egy sószobát a sógórommal,de mivel mindenki dolgozik így ez is rám maradt.Reggeltől du.5ig ott vagyunk.Majd haza és neki állok az otthoni dolgaimnak.Minden este főzők,vasalok ,és sorolhatnám...Megkértem hogy vegye ki ő is a részét.A kislányunk 6 éves fürdesse meg,rakjon nekik vacsorát az asztalra,addig enyém a kicsi.És ott a nagy is(15 éves).Vele is kell foglalkozni.Most kezd ráébredni milyen sok minden hárul rám,és hogy igen is be kell segíteni.Azt ajánlom ülj le a férjeddel beszélni.Nyugodt hangon vázold a helyzete.Hidd el megértő fülekre fogsz találni.Ha kell minden nap mondogasd neki!!
2012. ápr. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20%

1. most azért szülsz, hogy kárba ne vesszenek a félretett cuccok ?

2. jobb lenne ha inna , de inkább otthon lenne?

3.Csatlakozom az előttem szólókhoz, nekem sem volt apám, de még is tudom , hogy milyen helyet tölt be 1 család életében .



Szerintem túlterhelt a férjed, mert sokat dolgozik és a KAPCSOLATOTOK ELLAPOSODOTT!



Megcsalni szerintem nem fog , mert annál korrektebb, de neked kellene arról gondoskodni, hogy örömmel jöjjön este haza és ne érezze + feladatnak egy közös sétát !



Lehet hogy most szidsz , de tudom , hogy tudod ......

és egyedül most csak Te változtathatsz a kialakult helyzeten !

Tégy meg mindent , később ha még sem "javul" , tiszta lehet a lelkiismereted .


32/N

2012. ápr. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ugyan az mint egy anyának, dolgozni gyereket nevelni. Oda figyelni a családjára.
2012. ápr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aki tényleg válaszolt a kérdésre annak köszönöm!
2012. ápr. 17. 22:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!