Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyikünknek van igaza?

Melyikünknek van igaza?

Figyelt kérdés
Ma összevesztünk a férjemmel. A lényeg az volt, hogy mindkettőnknek elege van a monotonitásból. Van egy 4 éves kislányunk, gyakorlatilag amióta megszületett nem voltunk sehol, kettesben is max. sétálni, 1-1 mozi, de gyakorlatilag nincsenek közös élményeink. Ma mondta a férjem, hogy ő hétvégente egy napot el fog menni itthonról. Alapjában nem vagyok magamhoz láncolós típus (nem is szándékozom az lenni), de nagyon rosszul esett, hogy együtt nem megyünk sehová, egyedül viszont menne. Szerintem fel kéne cserélni a sorrendet, szervezzünk programot együtt, aztán lehet menni külön is, ha az boldoggá teszi a feleket. Nekem ezzel a sorrenddel nem volna problémám. Arról nem is beszélve, hogy ilyen esetben nekem is kijárna egy kis kikapcsolódás, csak azt nem tudom mikor. Hétköznap nincs idő, hétvégén házimunka, plusz másodállás, ami 90%-ban az én dolgom. Most vagy nem csinálom a másodállást vagy nem csinálom a házimunkát. A gyerekkel ugye foglalkozni kell és szeretnék is. Tehát akkor az volna, hogy a férjem elmegy mondjuk sportolni hétvégente, én meg hétfőtől vasárnapig gürcölök? Mondtam neki, erre így rá fog menni a házasságunk. :(
2012. ápr. 15. 19:31
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
8-assal bocsánat.
2012. ápr. 15. 20:17
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Énn ffi vagyok és bár igazad van, de mégis azt mondom, hogy engedd el focizni, mert így elkezdődik egy folyamat. Legalább van valami változás, legalább ő elkezdi a kimozdulást, a sportot és pár hét múlva elkezded szervezni, hogy na akkor most én is mennék valahova.

És így eljuttok oda, hogy együtt is kimozdultok.

2012. ápr. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Segít a házimunkában?Ha nem,akkor rúgd pics@n,mert ezért nem tudtok sehová elmenni kettesben.
2012. ápr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

12-esnek: szóval azt javaslod, támogassam, hogy kezdje el egyedül a programokat? Én benne vagyok, de ha pár héten belül nem lesz változás abban, hogy kettesben is kimozduljunk, akkor viszont durcás leszek, azt hiszem, hogy jogosan.

13-asnak: igen, segít a házimunkában,igaz én sosem kérem, de sokat segít. Rengeteget segít a gyerek ellátásában is, tehát nincs mással probléma. Csak "egyszerűen" annyi, hogy túl sok mindkettőnknek az egész.

2012. ápr. 15. 20:38
 15/21 anonim ***** válasza:
Az érettség nem ott kezdődik hogy kitörli a gyerek fenekét, hanem hogy úgy vállal magára egy új kibontakozó életet, hogy tudja hogy felelősséggel tartozik utána és azt is tudja hogy áldozatokkal jár. Ha meg arra nem gondol, hogy neked is járna egy kis kikapcsolódás akkor nem csak éretlen de önző is.
2012. ápr. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Szerintem éppen azért érett, mivel tudja, hogy mivel jár egy gyerek ellátása és nevelése. Mint írtam, tényleg nagyon sokat vállal, emiatt le a kalappal. Besokalltunk. :(
2012. ápr. 15. 20:40
 17/21 anonim ***** válasza:

Pontosan mitől sokalltatok be?

Így jobban tudunk segíteni, ha jobban körbejárod...

2012. ápr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Az élet monotonitásától. Tehát adott egy átlag család, dolgozunk mindketten, van egy 4 éves kislányunk, akinek a nevelését egyébként teljesen másképpen éljük meg. A férjem engedékeny, én szigorúbb vagyok. Ebből is adódnak nézeteltéréseink. Na most hogy a gyereknevelésben nem egyezünk, a lányunk eléggé önfejű, akaratos, ha hárman vagyunk, akkor az apjához húz, ha én valamit tiltok neki, akkor megy az apjához, hogy engedje meg. stb. Tehát ez már egy alapprobléma, amiből elég sok nézeteltérésünk származik. Ezen felül van egy másodállásunk, amit csinálunk, ami elég sok plusz munkával jár, ennek 90%-át én végzem (ami nem baj, csak emiatt ugye eléggé hulla vagyok). A folyamatos elfoglaltságok miatt azon kaptam magam, hogy semmit nem csinálunk kettesben, szinte sehol nem voltunk az elmúlt 4 évben. Nagyszülői segítség adott, de jelenleg annyira sok a munka a másodállással, hogy amikor a gyerek nagyszülőnél volt 1-1 napra, akkor is a munkával foglalkoztunk. Tehát nekem ez a bajom. A mai veszekedésünk úgy indult, hogy a férjem valamin (már nem is tudom min) kiakadt a lányunkra és azt mondta, hogy ő innentől kezdve minden hétvégén egy napot el fog menni itthonról, mert már elege van. Ezt én megértem, én csak azt nem értem vagy nem akarom elfogadni, hogy kettesben nem töltünk időt, nem kapcsolódunk ki. Amikor ezt mondtam neki, akkor erre az volt a válasza, hogy nem akar 24 órát együtt lenni velem, amit egyébként nem is tudom honnan vett, mert hétköznap mindketten dolgozunk, kb. du 6 órától vagyunk együtt, a hétvégéken biztos, hogy együtt vagyunk, itthon minden program nélkül, max. a gyerek akaratosságát hallgatjuk és húzzuk egymás idegeit.
2012. ápr. 15. 21:01
 19/21 anonim ***** válasza:
52%
És erre írod hogy nem éretlen? kíváncsi leszek mit kezd a gyerekkel majd ha serdül. Lehet hónapokig nem megy haza.
2012. ápr. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
58%
Egyikőtöknek sincs igaza, a monotonitás király dolog.
2012. ápr. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!