Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyikünknek van igaza?

Melyikünknek van igaza?

Figyelt kérdés
Ma összevesztünk a férjemmel. A lényeg az volt, hogy mindkettőnknek elege van a monotonitásból. Van egy 4 éves kislányunk, gyakorlatilag amióta megszületett nem voltunk sehol, kettesben is max. sétálni, 1-1 mozi, de gyakorlatilag nincsenek közös élményeink. Ma mondta a férjem, hogy ő hétvégente egy napot el fog menni itthonról. Alapjában nem vagyok magamhoz láncolós típus (nem is szándékozom az lenni), de nagyon rosszul esett, hogy együtt nem megyünk sehová, egyedül viszont menne. Szerintem fel kéne cserélni a sorrendet, szervezzünk programot együtt, aztán lehet menni külön is, ha az boldoggá teszi a feleket. Nekem ezzel a sorrenddel nem volna problémám. Arról nem is beszélve, hogy ilyen esetben nekem is kijárna egy kis kikapcsolódás, csak azt nem tudom mikor. Hétköznap nincs idő, hétvégén házimunka, plusz másodállás, ami 90%-ban az én dolgom. Most vagy nem csinálom a másodállást vagy nem csinálom a házimunkát. A gyerekkel ugye foglalkozni kell és szeretnék is. Tehát akkor az volna, hogy a férjem elmegy mondjuk sportolni hétvégente, én meg hétfőtől vasárnapig gürcölök? Mondtam neki, erre így rá fog menni a házasságunk. :(
2012. ápr. 15. 19:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez összetett dolog. Férjed vélhetően szintén unja a dolgokat, ezért akar a sporttal beújítani. Viszont nem szép dolog, hogy téged kihagy a programból. Nem tudnátok úgy megoldani, hogy te is mehess vele? A közös sport szerintem jót tenne mindkettőtöknek, neked is több energiád lenne, hasznosan töltenétek az időt és együtt - főleg ez a lényeg.

Persze ha van mód a gyerkőcöt heti 1-1 délutánra, vagy legalább pár órácskára lepasszolni nagyszülőkhöz.

2012. ápr. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Igen, tudom és megértem, hogy unja, hiszen én is unom ezt már. Mondjuk focizni akar, de akár elmennék nézni is, itt a lényeg az lenne, hogy legyenek közös programok is. Most annyira feldúlt vagyok, hogy a jövő heti házassági évfordulós meglepetés ebéd szervezésétől is teljesen elment a kedvem. :(
2012. ápr. 15. 19:42
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem úgy lenne az ideális, ha minden héten lenne egy közös program kettesben (gyerek nélkül), és mindegyikőtöknek egy külön. Mert mindkettő szükséges a működő családi élethez.

2012. ápr. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Igen, én is így gondolom. Mondom én nem vagyok magamhoz láncolós fajta, én örülnék, ha nyugodt lenne tőle itthon a légkör, ha ez kell hozzá, menjen sportoljon vagy bármi. De úgy, hogy csakis külön megy, az nem tetszik. Én meg itthon "rohadhatok". :(
2012. ápr. 15. 19:45
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Arról, hogy te hová mész külön, neked kell gondoskodnod...


Megtaláltam közben, amit kerestem: "

hetente egy óra, havonta egy nap, évente egy hét" - ennyi kell kettesben egy házaspárnak... És az legyen szent és sérthetetlen.

2012. ápr. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Feliza, ez tetszik :-)


Nálunk még csak 6 hónapos a gyerek, így elég más a helyzet. Viszont a közös programok 70%-át én szervezem. Ma voltunk moziba, anyósom öccse vigyázott a lányunkra amit én szerveztem meg "természetesen".

Szerintem te is szervezz közös programokat. Jelentsd be, hogy következő szombaton elmentek ide vagy oda. Választhat.

2012. ápr. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igazad van 4-es, csak én alapvetően olyan típusú ember vagyok, aki csak úgy tud teljes erőbedobással programot szervezni, ha ahhoz a másik félnek is kedve van. Jelenleg a férjem annyira beállt erre, hogy "egyedül menjen", hogy talán kedve sem lenne közös programhoz. Lehet, hogy már "rémeket látok", de a névnapjára kapott tőlem 2 jegyet egy színházi előadásra (olyan, amit tudom, hogy szeret), aznap felhívott, hogy görcsöl a hasa, így ne menjünk. Aztán itthon már nem láttam rajta, hogy rosszul lenne, de azt mondta nem mer így elindulni. Emiatt nem is mentünk, buktuk a jegyeket. Ha tényleg fájt a hasa, ok, hogy nem merte bevállalni, de már kicsit megmozdult bennem, hogy biztos volt-e az.... :(
2012. ápr. 15. 20:03
 8/21 anonim ***** válasza:
11%
Nője van téged meg már un sztem..
2012. ápr. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
85%
Nője nincs, csak tipikusan olyan férfi aki d.ugok egy gyereket de minden legyen olyan mint előtte. Magyarán éretlen.
2012. ápr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Az 5-össel nem foglalkozom. Biztosan jobban ismeri a férjemet, mint én magam.....

6-osnak. Nem mondanám, hogy éretlen, mert tökéletesen ellátja a gyereket és nagyon jó apa, csak már neki is elege van az állandó készenlétből.

2012. ápr. 15. 20:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!