Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Titeket is szoktak zsarolni...

Titeket is szoktak zsarolni más emberek?

Figyelt kérdés
Én mostanában elég sok emberrel összevesztem és az egész onnan indult,hogy rám akarták erőltetni az akaratukat,de én nem szeretem,ha megmondják azt,hogy mit csináljak.
2012. ápr. 15. 18:07
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Példa:megsértődik arra,ha őszinte vagyok és megmondom,hogy most miért nem érek rá,hogy nem szeretnék vele találkozni,azt is,hogy miért.És az összes beszélgetésünkből úgy jön le,hogy én vagyok a gonosz,szívtelen.
2012. ápr. 15. 19:40
 12/17 anonim ***** válasza:
Ezt valóban érzelmi zsarolásnak hívják, és csak azzal lehet megtenni, akinek valamiért fontos a másik.azért haragszik, mert úgy érzi,ő nem olyan fontos neked, mint ahogy azt elvárná.ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy te fontos lennél neki, csak szereti, ha az ő akarata érvényesül. Tényleg jobb az ilyet nem figyelembe venni.
2012. ápr. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Hát igen,sajnos elég fájdalmas tud lenni.Bár szerencsére őt csak pár hónapja ismerem,nem kötődök hozzá annyira.
2012. ápr. 15. 20:22
 14/17 anonim ***** válasza:

Mond már meg hogy hol emlitetted hogy barátokról van szó? Fogalmazni nem tudsz, de én vagyok besavanyodva?


5.

2012. ápr. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én még mindig nem vagyok olyan bátor az egyértelmű tanácsokkal de talán általánosan, magamra vetítve igen!


A barátom felhív hogy találkozzunk és én megmondom neki hogy nincs kedvem vele ezért meg azért! Erre megsértődik és érzelmileg zsarol, befolyásol...(még mindig nem értem erre milyen érzelmi zsarolást vetett be és mi volt a zsarolás célja de egyenlőre hagyjuk).

Ezután nálam kérdésként jön:

ha problémám van vele akkor miért nem beszélem meg vele? Erre tökéletes alkalom lenne egy találkozó! és miért nem beszéltem ezt meg vele akkor amikor felvetődött vele a problémám! vagyis ezzel ő miért nincs tisztában már azóta?

És ilyenkor mivel zsarolhat érzelmileg? Max egy veszekedést tudok ilyennel elképzelni elsőre ahol beolvasnak egymásnak. De ott meg sok minden "szépség" elhangozhat mindkét oldalról!


Azt meg pláne nem értem hogy a haver akit csak pár hónapja ismerek, miért ragaszkodik hozzám ha nekem annyi problémám van vele?


Így adhatok tanácsot de annyi a homály hogy veszélyes.

2012. ápr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

ja és kedves kérdező!


Hogy mennyire jó az egyetértés ilyen ismeretlen történetben arról sajnos rengeteg kérdés felelhetne itt a GYK-na ahol általában menet közben derülnek ki az adatok és rengeteg olyan történetet olvastam ahol mindenki adta a tanácsokat aztán a 20. válasznál a kérdező benyögött egy olyan részelemet ami 180 fokban megfordította az egész történetet!


Hogy azt ne is említsem amikor egy nőnek "fájogatott" a füle és mindenki ajánlgatta a gyógyító szereket a fülgyertyától a sóig meg az olaj belecsöpögtetésig. Mire a 14. kommentnél kinyögte hogy már 10 napja ez van és folyamatosan elment a hallása is! Hát azért "kicsit" változik a dolog...

2012. ápr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

5 Mert te is előítéletes voltál burkoltan.Honnan veszed,hogy munkakerülő vagyok?:OAkkor miért nem kérdezted meg,hogy mi van?És mivel az anyagiak ugrottak be elsősorban a kérdésemre,ezért gondolom azt rólad,hogy besavanyodott vagy.


15: Nem lehet vele beszélni,nem reagál arra,amit mondok,kitérő válaszai vannak,a saját mondanivalóját szajkózza.Ezért veszekedés van.Azért bevallom,kötődtem hozzá,de majd kiheverem.Az ilyen játszmázós,zsarolós emberek nagyon bele tudnak taposni az ember lelkébe.De megpróbálok századjára is tanulni ebből.Mindegy.:(Mostmár biztosra veszem,hogy megszakadt a kapcsolat.Amit majd kiheverek.


"Azt meg pláne nem értem hogy a haver akit csak pár hónapja ismerek, miért ragaszkodik hozzám ha nekem annyi problémám van vele? "

Lehet,hogy ezt is kérdésként kellett volna kiírnom,mert nem tudom.


16 Konkrétan nem ezt akartam kihozni ebből a kérdésből,csak egyszerűen kíváncsi voltam,hogy ki mit ír,akár saját történet,példa,akármi.Csak 5 egy kicsit szemet szúrt.:)

2012. ápr. 15. 22:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!