Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolatban, házasságban...

Párkapcsolatban, házasságban okozhat gondot az eltérő politikai nézet?

Figyelt kérdés

Ha egyik sem radikális, csak egyik konzervatív, másik liberális irányultságú. Hosszú távon mennyire működik ha a felek elfogadóak egymással?

Vannak személyes történeteitek?


Köszönöm szépen!



2012. ápr. 11. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyszüleim 40 éve úgy élnek egymás mellett hogy ellentétesek a nézeteik, néha néha egy választás során jól összevitáznak de amúgy senki nem hozza fel és kész. Anyukám és párja is ellentétesek de egyszerűen nem beszélnek politikáról.
2012. ápr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is igen.Mi a párommal egy politikai nézetet vallunk,de a rokonok,főleg a páromé teljesen mást.Ezért az egyik(sógórnönk)meg is szakította velünk a kapcsolatot,és a gyerekeket is eltiltotta tőlünk.Mondván mi félelem keltőek vagyunk.De nem hinném hogy sokan így gondolkodnának mint ők.De általánosságban véve probléma.Pedig csak tiszteletben kéne tartani más véleményét.Ennyi:)
2012. ápr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is eltérő, én független vagyok, a párom meg makacsul ragaszkodik a pártjához. mivel én nem akarok rájuk szavazni, ezért én biztos a másik párt híve vagyok, és nem lehet neki megmagyarázni az ellenkezőjét. 2010ben nagy vita volt belőle, túléltük, és hiába ígéri hogy 2014ben nem fogja érdekelni hogy megyek-e szavazni és kire, félek a vitától. de annyira nem nagy ellentét, hogy a mindennapokban is előjöjjön, csak négyévente okoz egy összezörrenést.
2012. ápr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a politika beleszól a kapcsolatba az régen rossz.

Mi azonos véleménnyel vagyunk a párommal,azonos pártot tartunk jónak.Anyósom pont az ellenkező politikai nézetei vannak,ahogy apámnak,és a húgomnak is.Sőt az egyik sógorunk (párom bátyja és neje) is teljesen más nézeteket vall.De ettől függetlenül mind jóban vagyunk,és ha szóba is jön a politika akkor sem vitázunk.Mindenki elfogadja a másik nézeteit.

2012. ápr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

ha képesek vagytok más dolgokat elkülöníteni ettől, akkor nem


normális hangon eszmét cseréljetek sok teret hagyva a másiknak. ha nem akarjátok egymást megváltoztatni, hanem inkább csak jobban megismerni, működik


nálunk működik. mivel bizonyos szintű emberi sötétség ugyanúgy kiborít minket, nema politikai beállítottságon van a hangsúly...

2012. ápr. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amíg egyik fél sem képvisel szélsőséget, vagy ha mégis: egymás közt nem említik a témát, vagy tiszteletben tartják a másik véleményét, akkor gond nem lehet.

Tapasztalatból nem tudok beszélni, a szüleim egy véleményen vannak és mi is a párommal. Úgy tudom, az ő szülei is.

2012. ápr. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!