Mennyire baj, ha egy fiatal párnak, leendő házasoknak
eltérő véleményük van a vallásról?
Figyelt kérdés
Például az egyik vallásos, de a másik nem hívő? Lehetnek ebből később problémák, például gyereknevelésnél? Mennyire befolyásolja ez a házasságot?
2011. dec. 26. 13:36
1/9 anonim válasza:
Ha tiszteletben tudják tartani a másik véleményét és kompromisszumra tudnak jutni a gyerekneveléssel kapcsolatban, akkor nem. De érdemes mindezt végigbeszélni és nem a kiságy felett vitatkozni a kompromisszumról
2011. dec. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Nálunk anyumék egyformán nem hívők (bár meg vannak keresztelve), de ezt az egész dolgot úgy oldották meg, hogy beírattak hittanra és ,ha tetszett maradhattam, ha nem akkor nem. Engem érdekelt ez a téma, úgyhogy bérmálkoztam is, de pl bátyám túl meseszerűnek tartotta az egészet. Szerintem ti is bízzátok majd a gyereketekre ezt a döntést, hogy hívő akar e lenni vagy sem, az a legjobb. Mindketten meséljétek el neki a ti álláspontotokat, de azért a lehetőséget is adjátok meg neki, hogy tudjon választani.
2011. dec. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
Nálunk apukám vallásos, anyukám nem. Se a nővéremet, se engem nem kereszteltek meg, ránk bízták a döntést. Egy ideig jártam is hittanra teljesen önszántamból, de nem vagyok hívő.
A vőlegényem pedig muszlim vallású, de nem gyakorolja, így nem is okoz problémát.
2011. dec. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
ennyire: BAJ
2011. dec. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Nekem mindkét szülőm meg van keresztelve, de én nem, ők nem hívők, és úgy gondolták, meghagyják nekem a választást, hogy olyan vallásom legyen, amilyet akarok, meg abban higgyek, amiben akarok. Személy szerint ezt tartom a legjobb megoldásnak.
2011. dec. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
Néha tud problémát okozni de ezeket azért meg lehet oldani.
Én csak a sátánistákat nem tudnám elfogadni.
2011. dec. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 A kérdező kommentje:
Mindketten meg vagyunk keresztelve, a szüleim engem úgy neveltek, hogy elvittek hittanra, ha tetszik, járjak, he nem, nem. Rám bízták, és nem vagyok vallásos, de a párom igen, és ő biztos vallásos neveltetést akar majd, de én se akarnám "ellene" nevelni a gyereket, és ő sem.
Azon múlik minden, hogy mennyire belátó a másik, és hogy mennyire fogadja el a másik nézetét is.
2011. dec. 26. 15:13
8/9 anonim válasza:
Nálunk majd az esküvő szervezésénél lesz probléma. Én nem vagyok megkeresztelve semmilyen vallásban és nem is kívánok megkeresztelkedni, viszont a barátom meg van keresztelve, de nem gyakorolja a vallását, viszont ő szeretne majd templomi szertartást is, én viszont nem.
Általában nem szoktunk vitázni, de ez majd érdekes lesz, ha oda kerülünk.
2011. dec. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
Én Jehova Tanúja vagyok és egyetértek a Biblia azon tanácsával hogy "csak az Úrban"(1Korintusz 7:39) kössünk házasságot. Mivel a házasság nemcsak néhány évre szól hanem örökre fontos a közös célok hasonló gondolkodásmód és tulajdonságok, és persze az is hogy problémák esetén ugyan oda forduljunk segítségért vagyis a Bibliához.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!