Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom már. Mit csináljak?

Nem bírom már. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem tehetek róla, hogy ilyen hülye vagyok. Nem tudok semmit matekból és a matektanár azt mondta, hogy megbuktat ha nem változnak a jegyeim. Pedig nem nagyon fognak, mert nem tudok semmit csinálni. Bár nem csak én vagyok a hibás, hanem ő is, mert nem tud magyarázni. Az osztályból mindenki kettes meg hármas matekból. Mindegy, ez hosszú történet. Keresünk matektanárt, de nem igazán találunk, van egy de még nem tudtunk vele beszélni és nem is hiszem, hogy szűk 2 hónap alatt megtudna tanítani olyan sok dolgot. Szégyen, de kb 5-es szinten vagyok matekból...már félévkor is fenyegetőzött, de akkor még többet tudtam mint most, úgyhogy meglett a kettes. A szüleim tudják, hogy nem csak én vagyok a hibás de engem kinyírnak ha megbukok. Elterveztem már, hogy ha megbuktat akkor inkább haza se jövök, hanem elmegyek valamerre mert felesleges hazajönni... most tök mindegy, hogy azért kapok mert megbuktam, vagy azért mert szöktem. De azért ballagás körül mindenképpen kiosztom a matektanáromat (aki az osztályfőnököm is) de azt nem teszi el amit tőlem kap. Már többször volt miatta sírógörcsöm (ma is) és már nem bírom. Állandóan lehülyéz meg leszerencsétlenez, bezzeg én nem szólhatok vissza mert én leszek a hibás és a végén még tényleg megbuktat. Múlthéten küldött egy levelet a szüleimnek, hogy milyen a magatartásom meg a szorgalmam, de nem szidtak le meg semmi, csak a bukást anyámnak is mondta. Már úgy állok hozzá az egészhez, hogy leszarom buktasson meg, ennyi öröme legyen az életben. Embert ennyire még soha nem utáltam! Állandóan szidom. Eskü azt kívánom már hogy vagy ő dögöljön meg vagy én. Ahogy nézem elég szépen fogalmaztam :D pedig most elég nagy elmebetegségek vannak a fejemben. Már tényleg nem bírom.

15/L


2012. ápr. 8. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha újpesti vagy, írj rám privit, tudnálak korrepetálni.


22/L

2012. ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Próbálkozz meg egy matek tanárral, mert ettől még csak nehezebb dolgok lesznek. Hátha ő majd eltudja úgy magyarázni, hogy megértsd. Még ha ki is akar veled ba.szni és mondjuk egy jó dogára ad egy hármast már akkor is jó vagy. Amúgy tudom milyen sz.ar lehet neked. Nekünk is olyan a matektanárunk (aki az ofőnk is) hogy nem magyaráz csak ír. Én nem járok matek tanárhoz hanem nagy nehezen itthon kibogarászom és egy hármast összehozok. Nálunk csak az a gáz, hogy matekból hármas vagyok a többi tárgyból ötös és anyáéknak mégis az adja be, hogy mindenből hármas vagyok és hát persze, hogy neki hisznek. Ne add meg neki azt az örömöt, hogy feladod. Küzdj és meglátod jobb jegyeid lesznek.
2012. ápr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem menj be az anyuddal hozzá és beszéljétek meg hogy miként tudnál javítani, esetleg szorgalmik meg stb, 2 hónap még sok mindenen változhat.
2012. ápr. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Először is, nem vagy hülye, max elhitették veled, hogy hülye vagy. Tipikusan rossz pedagógiai módszer, hogy a hibákért leszidjuk a diákot, ahelyett, hogy az apróbb sikereit megdicsérnénk. Ezért megértem, hogy semmi kedved a matekhoz, az pedig egyenes út a bukáshoz.

Itt csak egy olyan külön tanár keresése lehet megoldás, aki élvezetesen és képszerűen magyaráz, és folyamatosan bíztat, bátorít. Amúgy meg a matekhoz stabil alapok kellenek, tehát lehet, hogy tényleg nulláról kell felépítenetek az egészet, de hidd el megéri.


Főiskolán nekünk egy vén barom tanította a kombinatorikát, szabályosan elaludtam az órán. Különtanár meg 5 perc alatt elmagyarázta úgy, hogy értsem is, és hogy érdekeljen is. Ennyit számít, hogy ki tanítja.

2012. ápr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ugyanígy éreztem anno, de korrepetálásra jártam érettségiig.Amit tanácsolhatok 15év távlatából, nyomasd a matekot, hogy tátva maradjon a szája.De annyiban Te vagy a hibás,h nem most kéne kezdeni a korrepetálást.Huszárvágással elintézhetnétek, ha őt kérnétek fel korrepetálónak.Sajnos izomból semmire se mész,fejet kell hajtanod, majd 5év múlva bedobod az ablakát.;-)

Egy bukástól sem dől össze a világ, többet tuti nem fordul elő.Gimi elsőben én is megbuktam félévkor,mégis külföldi egyetemen kötöttem ki.

Rajta,mutasd meg neki!

2012. ápr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is így voltam vele.Végül egy egyetemista lány tanított,aki türelmes volt,és el tudta magyarázni úgy hogy tökéletesen értsem.

Neked is kéne keresni egy egyetemistát akinek jól jön egy kis pénz,és te is jól jársz mert érteni fogod.Azt viszont nem értem,hogy miért csak most gond ez..Miért nem lehetett már szeptemberben vagy októberben keresni olyan valakit aki korrepetálna.Ha te sem teszel meg ez ügyben semmit,akkor miért vagy így felháborodva??

2012. ápr. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

3as válaszoló vagyok..


amúgy velem is hasonló volt álltalánosba, matekból nagyon rosszul álltam bukás szélén, meg fizikából is... egyszerűen órákat tanultam rá de mégis 1est kaptam, pikkelt rám a tanár aki egybe az ofőm is volt (mindkét tantárgyat tanította) volt olyan hogy 5 órát tanultam fizikára feleltem elmondtam mindent de azt mondta ez kevés és 1est adott rá, matekból is ugyan ez volt, végül évvégére sikerült összeszednem 2est


most középiskolába vagyok végzős fizikám nincs, de matekból 4es, 5ös vagyok, már 9dik óta és még annyit se tanulok mint akkor


szóval igazából az is tanár függő volt...

2012. ápr. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
www.matekmindenkinek.hu Én is rosszul állok matekból, de befizettem ezt és most már az előző féléves 1-eseimet kijavítottam 3-asra:D És sztem.olcsóbb mint egy matektanár.
2012. ápr. 9. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
én se vagyok penge elméjű matekból,de az énmatektanárom valamennyire normális és nem szigorú,alsónban minidg 3as voltam,meg 5.-ben azután mindig 2-es.tudom h már vagy féléve kiirtad a kérdést,de ha az iskolátokban van egy másik matektanár akinormális neki mondhatod a problémádat,és hátha korrepetálna :)
2013. jan. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!