Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleitek hogy reagáltak a...

Szüleitek hogy reagáltak a hírre hogy összeköltöztök a párotokkal? Párom mamája vajon hogy fog?

Figyelt kérdés

Bő fél év után összeköltözünk.25-30 között vagyunk,jól átgondolt a dolog,én már rég nem lakom a szüleimmel.

Párom viszont igen,előttem nem volt senki olyanja,akivel akár szóba is került volna.

Szóval én leszek "a gonosz aki elraboja a kicsi fiút".

Remélem nem ez lesz a reakció,de számitok rá.

Közösen mondjuk el vagy párom egyedül? Mennyivel az elköltözés előtt? (kb másfél hónap múlvára tervezzük)


Tapasztalatok? főleg fiús anyákról érdekelne,de jöhet minden



2012. ápr. 7. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi vagyok. Mi nyáron szeretnénk összeköltözni...és még fiatalabbak is vagyunk (22), úgyhogy érdekes lesz... Szerintem a párod dolga elmondani (én is biztatom a páromat, hogy mondja már el:P)

Nem az én tisztem ezt a szülőkkel megbeszélni. A szülők is gondolhatják már, együtt vagyunk 5 éve...

2012. ápr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi is fél év után költöztünk össze.

Anyukámék teljesen jól reagálták le. Mivel ők kezdettől ismerték a páromat, így nem volt kifogásuk ellene. Nagyon kedvelték/kedvelik és tisztelik.

Akkor lettek morcosak, amikor közöltem, hogy a világ másik végére költözünk. Azaz a párom haza a szülőhazájába, én pedig vele megyek.

Kezdetben nehéz volt nekem is és nekik is. Én a párom szüleit nem ismertem, csak a húgát.


Azóta visszaköltözünk ide Mo-ra, de jövőre megyünk haza, mert a lányunk 2 éves lesz és megyek vissza dolgozni.

2012. ápr. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első:

nálatok legalább már gondolhatják,hisz 5 év csak 5 év.De mi 1 éve se lesz hogy együtt leszünk összeköltözéskor.

azt hiszem,ugy gondolják a szülei,hogy még 1-2 évig velük fog lakni.(szobája felujitás lenne tervben,stb amiből lehet erre következtetni)

2012. ápr. 7. 21:36
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szerintem minél hamarabb elmondja annál jobb. Még nálunk is nehezen fogadják a hírt szerintem, ezért mondom mind, hogy legalább pedzegesse a dolgot, hogy emésszék a szülei. De nem, csak nem...vár az utolsó utáni pillanatig...:-S
2012. ápr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem 21 éves fiam van.Bár még velem él,de ha 30 közötti lenne a kora,akkor már rég elérkezettnek találnám az időt arra,hogy a barátnőjével külön éljen.Félre ne értsetek.Nem kidobni akarom,sőt.Nagyon jóban vagyunk.Csak tudom,hogy mindenkinél eljön az az idő amikor saját életét akarja élni,és ez így van jól.Ha úgy érezné a fiam,hogy itt az ideje,hogy kirepüljön a fészekből,akkor támogatom,és ha kell segítek is.De visszatartani nem fogom,és butaság is lenne.(nekem sem esett volna jól,ha 25 évvel ezelőtt a fiam apját az anyja magához láncolta volna)
2012. ápr. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 22 vagyok, lány. A szobámba azért nem hagynak anyuék már 4 éve új bútort venni, mert úgy hamarosan kirepülök, ne pazaroljam a pénzemet. Tehát ők abszolút belekalkulálták. Párom fiatalabb nálam, nála azt hiszem lesz gond. Itt tanul, koleszos, nem lakunk együtt, de néha így is azt érzem az anyukáján, hogy kicsit neheztel, pedig amikor idejött még közünk nem volt egymáshoz. (200 km, nem megy haza csak 2-3 hetente) Ennek ellenére azt is érzem, hogy a szülei örülnek, hogy úgymond "rendes lányt" talált magának a fiuk, csak hát azt hiszem még kicsit fiatalnak gondolják őt egy olyan komoly kapcsolathoz, hogy összeköltözés legyen. Mi még nem tervezünk ilyet, úgyhogy van idejük megemészteni! :)


A lényeg, hogy ha a párod szülei rendesek és a fiuk boldogságát tartják szem előtt, akkor örülni fognak a döntésnek és nem meggátolni ezen lépésben. Én úgy gondolom, hogy a párodnak kellene ezt megbeszélni velük, talán közvetlenebb a légkör, ha te nem vagy ott. Sok boldogságot! :)

2012. ápr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szeretnek engem,legalábbis azt hiszem,remélem nem csak addig amig ki nem derül mit tervezünk.
2012. ápr. 7. 22:01
 8/8 anonim válasza:

Én 21 vagyok (lány), a párom 29. Tavaly februárban jöttünk össze, és májusban már nála laktam :)

Anyukám nehezen fogadta,apukám is, csak ő nem mutatta. Anyu nagyon szomorú volt, hogy elmegyek otthonról, de nem lakunk tőlük messze, ugyhogy minden nap megyek hozzájuk, látjuk egymás :) Most már a babát tervezzük :)

2012. ápr. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!