Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a páromnak,...

Hogyan mondjam meg a páromnak, hogy használja a fogkeféjét, úgy hogy ne bántsam meg?

Figyelt kérdés

Állítása szerint ő rendszeresen mos fogat. (egészségesek a fogai). Reggelente mikor elmegy, rá kb 5 percre megyek én is a fürdőbe. Fogmosásnál (egy pohárban van a fogkefénk) észrevettem hogy az ő fogkevéje száraz. Megnéztem az enyémet, kb fél óra múlva, lehetett rajta érezni, hogy nedves, vagyis használták.


Esténként amikor együtt fürdünk, akkor fogat is mosunk.

Többször célozgattam neki, hogy naponta min 2x fogat illene mosni. Főleg reggel, mikor dolgozni megy. Nem mindig az a megoldás, hogy bekap egy rágót. Szerintetek?

Nem akarom megbántani.


2012. ápr. 4. 11:00
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
65%

Egyébként nálam pl egy nap a második fogmosás után már érzem, hogy fájnak elöl a fogaim, nagyon érzékenyek lesznek mindenre. Lehet nála is van valami ilyesmi.

De napi egy nagyon alapos fogmosással, plusz fogselyemmel bőven elvagyok.

2012. ápr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
76%

Akkor menj fogdokihoz , ha nem akarod elhagyni a fogaidat !

Biztos inygyulladásod van !

Én 2 x mosok (alaposan) 32 évesen mind megvan és hibátlan !


Hát ezt sem a madarak hordták össze ! :-)

2012. ápr. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
94%

A haverom fogorvos. Olyan embereknek is hibátlan a fogsora, akiknek ő vakarja le a méteres lepedéket a fogairól. Mások napi 3 fogmosás mellett is hidakra meg csapokra kényszerülnek.


Szóval igen, részben a higiénia is felelős a fogak idő előtti romlásáért és a szájszagért, de nem kizárólagosan és nem is a legnagyobb mértékben. Szóval alaphigiénia ide vagy oda, nem kell mindenkinek reggel is fogat mosnia és az sem biztos, hogy akinek nem lukasak a fogai az amiatt van mert reggel is fogat mos. Főleg, hogy valaki többet árt vele, mint használ mert vízszintesen súrolva elkoptatja a fognyakat, aztán meg csodálkozik, ha nem tud fagylaltot enni.

2012. ápr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Még hogy naponta 2 fogmosás. Ki az a hülye aki ezt megteszi.
2012. ápr. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 Bence_ ***** válasza:
Ha büdös a szája akkor szólj neki. Nálunk ez bevált. Nem piszkáljuk egymást, de a saját szájszagát senki nem érzi.
2012. ápr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Én rossz fogakat örököltem, már 2-t ki kellett húzni, és még messze nem vagyok 25 sem.
2012. ápr. 5. 10:48
 27/28 anonim ***** válasza:
Hülyeség félned a kérdéstől, meg kell mondani neki, hogy mosson fogat reggelente és kész :o
2012. ápr. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Claudiaaa válasza:
A férjem hasonló gonddal küzd, bár ő úgy kezdte, hogy nem is fürdött. Nálunk ez finoman nem ment, csak ha hébe-hóba odaszúrtam a megjegyést, hogy már a nappaliból érezni a szagát. Meg persze rángattam magammal minden nap a fürdőbe. A napi egyszeri fürdésre már rászoktattam, de a fogmosásnál szintén nem működik a finom módszer. Ha nem akarod neki kerek perec megmondani, hogy észrevetted a sumákolást, próbáld meg te is bevinni magaddal, mondd neki, hogy várjon meg vele, mégha emiatt esetleg 5 perccel hamarabb is kell kelnetek, hogy ne késsetek sehonnét. :)
2020. jan. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!