Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a páromnak,...

Hogyan mondjam meg a páromnak, hogy használja a fogkeféjét, úgy hogy ne bántsam meg?

Figyelt kérdés

Állítása szerint ő rendszeresen mos fogat. (egészségesek a fogai). Reggelente mikor elmegy, rá kb 5 percre megyek én is a fürdőbe. Fogmosásnál (egy pohárban van a fogkefénk) észrevettem hogy az ő fogkevéje száraz. Megnéztem az enyémet, kb fél óra múlva, lehetett rajta érezni, hogy nedves, vagyis használták.


Esténként amikor együtt fürdünk, akkor fogat is mosunk.

Többször célozgattam neki, hogy naponta min 2x fogat illene mosni. Főleg reggel, mikor dolgozni megy. Nem mindig az a megoldás, hogy bekap egy rágót. Szerintetek?

Nem akarom megbántani.


2012. ápr. 4. 11:00
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
61%

Mikor megy el, adj a szájára puszit, aztán nézz rá kérdőn "Mostál fogat szívem?".

Sok ember ilyen, de szólj neki, egyrészt csak magadat hergeled, aztán egyszercsak neki fogsz támadni, aminek nincs sok értelme!

2012. ápr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
73%

Ne haragudj, én nem értem a lényeget.


Ha este mindig mos fogat, egészségesek a fogai és nem büdös a szája, akkor nem mindegy, hogy reggel megmossa-e vagy nem?


Csak kérdezem, mert számomra nem derül ki, hogy végül is miért zavar ez Téged. Lehet kimaradt, hogy végül is büdös a szája, nem tudom...


Mert ha egyébként semmi jele nincsen, hogy nem mosott reggel fogat, akkor számomra inkább csak elvi jelentősége van a kérdésnek. De csak neked.

2012. ápr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
47%

Reggel tegyél fogkrémet a fogkeféjére, mielőtt kimegy a fürdőbe...


Na az tényleg gáááz lenne!

Ne tedd , inkább beszéld meg vele .

2012. ápr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
78%

Nem evidens , hogy reggel , ha felkelsz , megtiszteled a körülötted lévő embereket , hogy nem büdös szájjal beszélsz bele a pofájukba ?


Mit nem értetek ?

Hát persze, mert ti is hébe -hóba mostok fogat .-(

2012. ápr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Engem zavar, hogyha reggel felkel és kimegy mosakodni nem az az első, hogy fogat mos.

Anyukám engem így tanított, hogy mosakodásba a fogmosás is bele tartozik. Biztos nagyon az igényeim, mert elvárom, hogy ne csak napi 1x mosson fogat.

2012. ápr. 4. 12:10
 16/28 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is az az első, soha nem tudnék úgy elmenni otthonról , hogy ez kimaradjon !

Alap-higienia

2012. ápr. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
45%

"Engem zavar, hogyha reggel felkel és kimegy mosakodni nem az az első, hogy fogat mos.

Anyukám engem így tanított, hogy mosakodásba a fogmosás is bele tartozik."


Jó-jó, értem. Tényleg alaphigiénia, de azért nem olyan szörnyű, főleg ha nem is bűzlik a szája, ha kimarad. Volt már, hogy én is annyira siettem reggel, hogy elfelejtettem.

Igazából téged zavar, de csak azért mert szerinted így kellene csinálnia. Kicsit szőrszálhasogatásnak tűnik, hogy reggel kimész és nézegeted a fogkeféjét, mosott-e fogat. Ne bánj úgy vele, mintha gyerek lenne. Felnőtt ember. Engem is zavarna, ha így ellenőrizgetnének.


Mondd el neki simán, hogy szeretnéd ha reggel is fogat mosna, mert zavar ha nem teszi, de ennél többet nem tudsz tenni. Aztán ő vagy megteszi vagy nem.


Kicsit föl van nagyítva a probléma.

2012. ápr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Mikor kivettem a fogkefémet a helyéről, véletlenül hozzáértem az övéhez. Akkor vettem észre, hogy száraz.

Nem szándékosan kezdtem el figyelgetni.

2012. ápr. 4. 12:31
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

És ha szándékosan , nem kell mentegetőznöd!

Szerintem , te sem írtad le kerek-perec , hogy nem a legjobb a lehelete, mert TE TARTOD CIKINEK az Ő hanyagságát!

Nincs ezzel gond, este tisztázd vele, normál kereteken belül!


Ha nem érti , nincs jóét puszi és kész !

2012. ápr. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
52%

Én csak annyit tudok mondani, hogy ha büdös a szája, akkor nem a fogmosás miatt van, hanem emésztési problémái vannak, vagy van egy nagyon rossz foga.


Alap esetben bőven elég napi egy fogmosás. (ezt a fogorvosok is megmondták már :)

2012. ápr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!