Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha a...

Miért van az, hogy ha a sógornőmnek azt mondom, nincs pénzünk, meg hogy milyen nehéz manapság az élet, úgy érzem, fel sem fogja?

Figyelt kérdés

...örülök ha a rezsit,a hitelt,meg a havi kajánkat meg tudom venni, plusz havonta nőgyógyászhoz el tudok menni,ugyanis terhes vagyok. Az üzemanyagról meg ugye ne is beszéljünk. Sajnos a páromnak munkája miatt nem tehetjük le a kocsit. Nem panaszkodom én,mert más rosszabb helyzetben is van, de...nem költök magamra,most is a gyerkőcnek vettünk meg mindent. Hála Istennek mindene meg van már.


Szóval mikor ezt ecsetelem a sógornőmnek, ő is helyesel, szerinte is nehéz ma megélni. Lehet hogy hihetetlen,de nekem pl heti 5000 van kajára. És főzzek. De megoldom. Ő meg? Új ruhák állandóan,tegnap is új cipő -nem kínai,Converse...stb. Akkor miről beszélünk?! Közöm nincs hozzá mit vesz meg,de akkor miért mondja hogy megért/átéli? Annyira idegesítő.


És akkor tegnap is hoz egy rakat ruhát,amik eladók,Nike,Adidas...stb. Nézzem meg ezt-azt,biztos jó. Hát majdnem hogy visszadobtam a táskába. Mit nézegessem? Úgy sincs rávaló! Akkor mit fájdítsam a szívem? Inkább veszek a babának vmit ha van egy kis pénz...


2012. ápr. 4. 02:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek áruld el, hogy valójában mi a probléma!
2012. ápr. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez nem bunkóság részéről. meghallgat, viszont azért, mert neki futja, miért ne vegye meg? vagy csak akkor ért meg, ha ő sem vesz?
2012. ápr. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nézd,azt hogy te mire költöd a pénzed,vagy hogy spórolsz az csakis a te magánügyed.Azt hogy a sógornőd mire költi a pénzét az az ő magánügye.Ha neki úgy jó,hogy minden nap drága ruhákat vesz,akkor lelke rajta.Ha egy nap a házad elé menne,és az összes pénzét elégetni előtted,akkor is a saját dolga..Neked semmi közöd ahhoz,hogy hogyan gazdálkodik a pénzével.Ő sem kotnyeleskedik bele az életedbe.Az is lehet,hogy azért viselkedik így,mert a panaszkodásod nem igazán állja meg a helyét.Nincs annál bosszantóbb amikor valaki sír,hogy milyen szegény,de plazma tévét vásárol vagy mekiben vacsorázik..Jól írta valaki.Kinek mit jelent a "nincs pénzem" kifejezés.
2012. ápr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

A 7.20-as hozzászólónál a pont!

A te problémád csak a te problémád, ha elmondod, sok fül meghallgat, sok fej bólogat együttérzően, de igazából senki mást nem érdekel. A sógornődnek más az értékrendje, neked fontos kijönnöd heti 5000ből kajálni (nekem is ennyi a keretem!), őt a Converse cipő teszi boldoggá. Átnézni egy rakat ruhát egy filléredbe sem kerül, de közben lehet beszélgetni, és együttérzően te is bólogathatnál: "Aham, eladóak, értem..." Neked ettől fáj a szíved? Gondolj inkább a babádra, aki téged anélkül is szeretni fog, hogy nem Nike mackó van rajtad! ;-)

2012. ápr. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne panaszkodj neki és nincs probléma.
2012. ápr. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem hogy örülnél,hogy ilyen fain sógornőd van,hogy meghallgat téged és együtt érez veled....az meg,hogy ő mire költ,semmi közöd hozzá!Nekem az jön le,hogy irigy vagy rá,amiért ő bármit megvehet!Ha meg az a bajod,hogy akkor mért nem segít neked egy kicsit anyagilag,tudod,néma gyereknek anyja sem érti a szavát....nyílván,mikor vitte neked a ruhákat,hogy eladók,csak jót akart,mert így olcsóbban tudtad volna megvenni,mint üzletben.....!Jaj,istenkém,nagyon rosszindulatú vagy vele,kezet foghatnál az én sógornőmmel.....!
2012. ápr. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
82%

Bocsi, de én sem értelek. Te elmondhatod neki a pénzügyi problémáitokat, hogy mire nincs pénz, de ő nem mondhatja el neked ugyanezt? Vagy csak akkor, ha az téged nem zavar? Te félreteszel, ő nem vagy kevesebbet. Na és? Mindenki máshogy képzeli a jövőjét.


Amúgy meg ha a párod jól keres és kamatmentes kölcsönt kapnátok, akkor minek panaszkodsz? Ezzel sokkal több, mint amit a legtöbb ember elmondhat.

Ha félre akarsz tenni, tegyél félre de ne panaszkodj hogy nincs pénzed kajára meg ruhára. Ha kajára meg ruhára akarsz költeni tedd azt, de ne panaszkodj hogy nincs félretett pénzetek.

2012. ápr. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
De még mindig nem válaszoltál arra, hogy szerinted mit kellene mondania, hogy elégedett legyél!
2012. ápr. 4. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
dilis nők... csak ti kezdtek el ilyen hülyeségen filozofálni -__-
2012. ápr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!