Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy ha a...

Miért van az, hogy ha a sógornőmnek azt mondom, nincs pénzünk, meg hogy milyen nehéz manapság az élet, úgy érzem, fel sem fogja?

Figyelt kérdés

...örülök ha a rezsit,a hitelt,meg a havi kajánkat meg tudom venni, plusz havonta nőgyógyászhoz el tudok menni,ugyanis terhes vagyok. Az üzemanyagról meg ugye ne is beszéljünk. Sajnos a páromnak munkája miatt nem tehetjük le a kocsit. Nem panaszkodom én,mert más rosszabb helyzetben is van, de...nem költök magamra,most is a gyerkőcnek vettünk meg mindent. Hála Istennek mindene meg van már.


Szóval mikor ezt ecsetelem a sógornőmnek, ő is helyesel, szerinte is nehéz ma megélni. Lehet hogy hihetetlen,de nekem pl heti 5000 van kajára. És főzzek. De megoldom. Ő meg? Új ruhák állandóan,tegnap is új cipő -nem kínai,Converse...stb. Akkor miről beszélünk?! Közöm nincs hozzá mit vesz meg,de akkor miért mondja hogy megért/átéli? Annyira idegesítő.


És akkor tegnap is hoz egy rakat ruhát,amik eladók,Nike,Adidas...stb. Nézzem meg ezt-azt,biztos jó. Hát majdnem hogy visszadobtam a táskába. Mit nézegessem? Úgy sincs rávaló! Akkor mit fájdítsam a szívem? Inkább veszek a babának vmit ha van egy kis pénz...


2012. ápr. 4. 02:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem csak szeretne sorsközöséget válallni veled,tudod az embernek sokkal könnyebb ha valaki kívűlálló meghallgatja panaszát.
2012. ápr. 4. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

A sógornőd nem akar neked rosszat,csak segíteni akar abban,hogy ne érezd magad egyedül a problémáddal.

Nem hiszem ,hogy jobb lenne neked ha panaszkodsz,hogy nincs pénz,és ő meg azt mondaná,hogy "kit érdekel? nekem van és kész" Ez rosszabbul esne szerintem.Nem akar ő rosszat neked,csak te reagálod másképp le.

Egyébként én is elég jómódban élek,mégis átérzem azok problémáját akiknek komoly anyagi gondjaik vannak.Mert pontosan tudom mit élnek át.Volt idő amikor egész hónapra volt 20 ezer forintom amiből enni is kellett.Ma meg naponta akár 50.000 is kidobhatnék az ablakon nem vágna földhöz.De megértem,és igyekszem én is olyan barátok mellé állni akiknek nem jut ennyi minden.

Ezért is gondolom,hogy a sógornőd nem akar bántani..csak támogatni szeretne ha más nem akkor lelkiekben..(bár én szoktam ruhákat,sokszor ki sem vett dobozból cipőket elajándékozni,ha ezzel örömet szerzek már megérte..)

2012. ápr. 4. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Most mit kellene tennie?

Azt mondani, hogy nem érti meg a problémádat?

Vagy szolidaritásból ő se vegyen magának semmit?

Én hála Istennek jól élek, de ettől függetlenül megértem azokat, akik rossz körülmények között élnek.

2012. ápr. 4. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem miért vagy kiakadva. Meghallgat, egyetért veled. Ha nem tetszik a reakciója, ne mondj neki semmit. Kicsit irigy vagy. Jobb lenne neked, ha neki is nehéz lenne?
2012. ápr. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki mindig panaszkodik! Ez van és ezt mindenki megszokta mint ahogy azt is hogy a panaszkodás nem jelent egyet azzal hogy valóban nincs pénze valakinek...


És a "nincs pénzem" is sokaknak egészem mást jelent! Haveroméknak szintén nincs pénze és spórolnak de 2 naponta megy a full étkezés a mekiben miközben a ruhát meg turiban veszik és a kocsit is eladták!

Anyámék másik ismerőse is rosszul él de mellette elmegy a havi 10-es legalább cigire...


Nekem úgy tűnik mintha sokat panaszkodnál a sógornődnek miközben ő helyesel neked. De azt mégsem mondhatja hogy "fogalmam sincs hogy miről beszélsz..."!


A leírtak alapján egy tök jófej sogórnőd van akinek az egyetlen "hibája" hogy valoszínű egyedül van és így több mindent megengedhet magának...

2012. ápr. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Mégis milyen reakciót vársz tőle? Próbál megértő lenni veled, reagál a panaszaidra. Mégis mit kellene mondania: "Hát, bocsi, de nekem jól megy". Te csak egyszerűen irigy vagy rá, nem az ő "hibája", hogy neki jobban megy.

A másik meg az, hogy aki ilyen anyagi helyzetben babát vállal, az meg is érdemli, hogy így éljen. 3-an fogtok 5000 Ft-ból/hét kajálni... az szép!

2012. ápr. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Te irigy vagy, persze nem fogod bevallani.

Sógornőd szerintem semmit rosszat nem csinált.


Te kb. olyan vagy mint az én sógornőm, állandóan megszólt , hogy de jó megy neked, drága cipő, minden héten új ruha.

Azért mert neki nincs rá pénzem attól még nekem van.

2012. ápr. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted mit kellene mondnia, ha éppen panaszkodsz?
2012. ápr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit nézz magadba. Panaszkodsz, h erre nincs, arra sincs, mégis jön a baba.
2012. ápr. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem panaszkodok,nem létszükségletem hogy minden hónapban új ruhám legyen. Sokan félreértik a problémám. Nem havonta ecsetelem én másnak hogy nincs pénz,csak vannak fontosabb és kevésbé fontos dolgok. A babára van pénz,engem ne oktasson senki,hogy minek vállaljuk. Soha nem lennék képes elvetetni egy babát! SOHA.


Van félretett pénzünk is, éhen nem halunk. Csak nem cseszem el mindenre. Ebben a világban soha nem lehet tudni. Nem irigykedek,nem kérem hogy ő se vegyen semmit. De mikor elvetélt pl pár hónapja,nem hívtam másnap,hogy olyan boldog vagyok a babával a pocakomban.

2012. ápr. 4. 11:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!