Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám teljesen kikészít....

Az anyám teljesen kikészít. Mit tehetnék? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Már most kijelentette, hogy én bizony nyáron nem fogok sehova menni, még egy fagyira se, mert megtiltja. És ez mind azért, mert pótvizsgáznom kell a suliban, mert sokat voltam beteg. 17 éves vagyok, most szeretnék szórakozni igazán. Mit tegyek?
2009. jún. 16. 15:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
41%
Túl fogod élni.
2009. jún. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
36%
Egész évben 39 fokos láza volt?
2009. jún. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Már meg se haragudjatok, de a mi sulinkban olyan rendelet jött, hogy aki 100 óránál többet hiányzik az automatikusan vizsgázni megy, és én tényleg nagy fájdalmakat éltem át, úgyhogy inkább kérdezzetek, mielőtt ítélkeztek, nem csak sima megfázáson estem át.
2009. jún. 16. 18:01
 14/20 A kérdező kommentje:
Már meg se haragudjatok, de a mi sulinkba most olyan rendelet jött, hogy aki 100 óránál többet hiányzik, az automatikusan vizsgázik és én tényleg komoly fájdalmakkal küszködtem először inkább kérdezzetek, minthogy ítélkeztek, nem csak sima megfázáson mentem át.
2009. jún. 16. 18:04
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

16:19-nek

Bocs, de szerintem te még sosem voltál "olyan igazán" beteg. Én feküdtem már 40 fokos lázzal, és nem egy-két napig tartott, hanem két hétig, élet-halál között voltam. Pihenés? Örültem, hogy nem maradtam ott. Egy barátnőm pedig azért kellett pótvizsgázzon, mert rákos volt, és kezelésekre járt. Ilyen betegség is van, sajnos...

2009. jún. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ne is törődj a tudatlan vádlóiddal, én is ismerem ezeket a rendeleteket, mert anyukám tanítónő, és náluk is vannak ilyenek, sőt, központilag vannak ezek meghatározva, mennyi igazolt, mennyi igazolatlan, mennyivel engedélyeznek pótvizsgára és mennyi az, amivel már nem engedélyezik a pótvizsgát, hanem automatikusan évismétlés (a pontos számokat nem tudom, OM weboldalán biztos fent vannak a rendeletek), és van az ő osztályában is olyan gyerek, aki a hiányzások miatt bukik (alsó tagozatban, ahol nem szabad buktatni, ez az egy eshetőség a kivétel). Anyukádat tényleg azzal tudod legjobban megfogni, ha tanulsz és felmondod neki. Ha megunja, azért küld el, ha látja, hogy megy, akkor azért küld el, pihenni kell, ezt ő is be fogja látni, egy biztos, a pótvizsga sikerülni fog, ha jól rákészülsz, ne aggódj, de te is tudod, hogy képes vagy rá, szóval csak így tovább, de őt csak azzal tudod meggyőzni, ha bizonyítasz. És kívánok jó egészséget a továbbiakban!
2009. jún. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha úgy van, ahogyan azt írod a kommentárokban, akkor ez már egy kisit valóban túlzás. De most akkor is azt tanácsolom, hogy tanulj! Akár kérd anyudat, hogy segítsen, mondjuk kérdezze ki (mindent), ezzel neki is bizonyítod, hogy tudod, hajtasz. Mikor túl vagytok 1-2 kikérdezésen próbálj alkudni, hogy ha már tudsz mindent utána hagy mehess el a barátaiddal ide-oda. Vagy akár hétvégén kikapcsolódásként. Viszont ha enged, akkor beszéljétek meg, hogy mikorra érsz haza, és legkésöbb akkor nyisd az ajtót, de inkább hamarabb. Meglásd értékelni fogja, hogy még egy kisit hamarabb is jöttél haza a megbeszéltnél. De ha olyan (amilyennek leírod), akkor ezt a változatot csak a tanulás második felénél akard.

Sok sikert!

2009. jún. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, látom még léteznek jó és igazságos emberek:)
2009. jún. 16. 20:57
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

CSak józan paraszti ésszel.

Ha a gyerekem súlyos beteg volt ezért hiányzott, akkor az anya szerintem nem tiltani fog, hanem úgy ösztönöz, hogy mindkettőtöknek jó legyen.

Általában a szülök akkor szoktak berágni és fenyegetőzni, hogy nem mehetsz ide vagy oda amikor mérgesek.

Márpedig anyukád szerintem a betegséged miatt nem lesz mérges, hiszen nem a te hibád.

Vszínű tettél vmi olyat, ami miatt így akar "büntetni".

Nekem még mindig az a véleményem, hogy ferdítesz és nem mondod el a teljes igazat.

2009. jún. 16. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Figyelj, nem ismer itt senki, név nélkül miért hazudnék? Ha tudnám, hogy rossz fát tettem a tűzre szerinted kiírtam volna a kérdésem?
2009. jún. 17. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!