Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Korai vagy kései? Minek számítok?

Korai vagy kései? Minek számítok?

Figyelt kérdés

26 éves lány vagyok. Saját érzéseim szerint mostmár házasságra vágyom, családot szeretnék. Nagyon. Megállapodni, állandósulni, szerintem itt az idő.


Körülöttem pedig a vélemények:


-szüleim szerint még éppen nem vagyok elkésve, de már majdnem, pár év múlva pedig már kifuthatok az időből, tehát hajrá

-tágabb család szerint várhatok még vele pár évet, hova sietek

-párom anyukája szerint nagyon fiatal vagyok még hozzá, minimum 10 évet várnom kell még, mert szinte "taknyos" vagyok (oké, mondjuk ő nem a legjobb indulatú)

-párom szerint is fiatal vagyok hozzá (ő túl van a 30-on), nyugodtan várhatunk még 1-2-3-4 évet


Hol vénlánynak, hol taknyos kölyöknek érzem magam. Mi erről a közvélekedés? Ez egy ilyen köztes kor?


2012. ápr. 2. 01:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

Hali.

Én 36 éves vagyok, és még nem volt gyerekvágyam, csak szerelemvágyam van nagyon, és ha összejön, akkor is tuti engem a férfi érdekel és a szerelmeskedés, nem a család, nem a gyerek - ezeket szívem szerint mellőzném.

A fölöttem levő 2 generáció 21-23 évesen szült - ez a 2. vh. után volt. A 2. vh. előtti felmenőim viszont 33-48éves koruk között szülték a gyerekeiket. Egy ősi mondás szerint: 34 éves korod előtt ne házasodj!

Ennyi támpontot tudok adni.

2012. ápr. 2. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

TE hogy érzed??

Szerintem nem a szüleid, nem a rokonok, nem a párod és nem a párod anyja éli az életed. És mi sem. Te, mit akarsz? Na az a válasz.

2012. ápr. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A másodiknak van igaza, de a házasság kettőn múlik, de a barátod valahogy nincs oda érte. Így nehéz a helyzeted.

Szorítok Neked.

2012. ápr. 2. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%

Az első válaszoló,nem tudom,milyen családba született. De a világháború előtt nem 30 év felett házasodtak,hanem hamarább. Egy nő 23-24 évesen már vén lánynak számított.

Korotokat tekintve most a legideálisabb a családalapítás,és a gyerekszülés. Később már nehezebb teherbe esni,több a komplikáció lehetősége,20 év múlva a szülő-gyerek közötti generációs gondolkodás is nagyon különböző.

Ez akkor is igaz,ha ma divat minél később szülni,mert a nők is kiakarják élni magukat.

Minden házasságban szükség van kompromisszumokra,az egymáshoz való alkalmazkodásra. Minél idősebbek a felek,ez annál nehezebb. Egy 35 éves nőnek,40 éves férfinek már sok kialakult szokása van,amit nagyon nehezen változtat meg.

Nem vagy sem vénlány,de taknyos semmiképpen nem. Teljesen természetes,hogy családra vágysz.

Ami engem elgondolkodtatna: a párod véleménye. Ha már túl van a 30-on,akkor miért akar még éveket várni a családalapítással? Nem akarja még lekötni magát,mert félti a függetlenségét? Egy barátnő kényelmes, de a feleség már nagyobb felelősség.

Döntenetek kettőtöknek kell természetesen.

2012. ápr. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia.

Én személy szerint annyit tudok mondani,hogy ezt Neked kell érezned.Te éled az életedet,Te tudod,ismered legjobban a vágyaidat.Ne hagyd magad befolyásolni!

Most lehet hogy néhány válaszadó meg fog kövezni,de szerintem is itt az ideje hogy 26 évesen megállapodj,feltéve ha megtaláltad azt a bizonyos nagy Ő-t,aki mellett el tudod képzelni az életedet.Látom magam előtt a 26-33 éves korosztályú unokatesóimat...tudom,hogy ők is végre férjre,családra vágynak,de csak tengődnek valaki oldalán.Szeretnének komolyabbat,aztán mindig befuccsol az adott kapcsolatuk,holott évekig tartottak,összeköltözés,stb....És valahogy nem megy nekik.Szerintem kezdenek kifutni az időből.

Én is hasonlóan állok ehhez a kérdéshez,mint Te.Szeretnék megházasodni,megállapodni.A vőlegény már megvan hozzá:) Remélhetőleg jövő nyárra összejön a dolog:)Mondjuk mi éltünk már együtt bő egy évig,csak sajnos én suliztam,majd lebetegedtem,Ő melózott,albérlet,és nem ment a dolog.Most távkapcsolat,de ez nyárra megváltozik.:)Én szivem szerint már idén nyáron hozzámennék,de sajnos most ez nem fog összejönni.Gyereket is szeretnék,de azt olyan 3-4-5 év múlva,hogy egy kicsit kettesben is élvezzük a házasságunkat,de ha előbb jönne a baba,mint 5 év,azt sem bánnám,mert sajnos nekem ez amúgy is nehéz kérdés,betegség miatt:(

Azt hiszem,felnőttél teljesen.És ez jó dolog.Már gondolom nem akarsz szórakozgatni a pasikkal,célirányosan tudod,hogy Neked mi kell.

Azt tanácsolom,hogy ülj le a barátoddal(egyébként hány éves?)és őszintén mond el neki a vágyaidat,és kérdezz rá nála is,hogy ő akarja e,egyáltalán hogy gondolja ezt az egészet.Ha látod,hogy felelőtlen,és még gyerek,akkor gondolkodj el azon,hogy Ő az igazid,vagy sem.Érdemes rá várni, hogy elvegyen,vagy sem.Mert ha nem érdemes,de mégis vársz,elmehet egy csomó idő kárba.

A döntés mindenképpen a TE kezedben van.

Hajrá,sok sikert!:)

M.

2012. ápr. 2. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem először is te döntesz, a szülőknek ti mindig kisgyerekek maradtok :)

Én 26 évesen mentem férjhez és 28 ill. 30 évesen szültem. Később olvastam, hogy ez az átlag.

Párod anyukája ugye viccel, hogy majd 36 évesen szüljél gyereket? Szerintem most kellene eldönteni a pároddal, hogy mit akartok, pont elég felnőttek vagytok-bármihez.

2012. ápr. 2. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A nőgyógyászom 22 éves korom óta mondogatja, hogy ideje lenne szülnöm. Arra alapozta a kijelentését, hogy statisztika támasztja alá, hogy akik 25éves koruk előtt szülnek, klasszisokkal kisebb a mellrák kockázata.

Persze most 29 vagyok, és még mindig nincs gyerekem, amit nem bánok, és azt neki is mondtam, hogy majd akkor szülök, ha eljön az ideje, de jelenleg ugyan az a férfi már mellettem van, akinek szülnék is, anyagilag azért még nem állunk olyan stabilan..


Annak számítasz, aminek érzed. Egyáltalán nem vagy elkésve, de ha épp úgy alakítanátok, egyáltalán nem lenne korai a korodat nézve. Persze ez nem csak ettől függ.. :) Ez szerintem kizárólag kettőtökre tartozik a pároddal.

2012. ápr. 2. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

hát én gyerekeket mindenképp 30 előtt szeretnék, férjhez menni is 2-3 éven belül.

NEm érdekel senkinek a véleménye, én nem érzem "taknyosnak" magam. Fiatal édesanya szeretnék lenni, amennyire csak lehet (még nincs 2 év munkaviszonyom, úgyhogy 2 év még biztosan). Szerencsére ezzel a párom is egyetért. Családcentrikus vagyok. Persze azért tudom, hogy előbb az anyagi biztonság és utána a többi, de ha az az egy megvan és a párom, akkor nincs amit várni, főleg azért nem mert "mások" mit mondanak.


26 fele, pont itt az idő szerintem.

22-L

2012. ápr. 2. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Mindenki maga dönti el.Nem egy ismerősöm van,aki egész életében egyedül akar maradni és nők.Úgy terveznek mindent,hogy majd,ha egyedül lesznek,akkor mi lesz,egyáltalán nem akarnak családot.Szabad országban élünk:)

Én mondjuk nem így vagyok...már szeretnék megállapodni,csak lenne kivel:)22n

2012. ápr. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát 36 évesen esetleg már nem is jön össze, mit is akar anyósod? Ideális korban vagy szerintem hozzá, bár még 3-4 év várakozás belefér. Nekem az a véleményem, hogy ha akar valaki gyereket, azt lehetőleg 33 alatt, 23 fölött, perszefügg a körülményektől is.
2012. ápr. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!