Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy hobbifüggő...

Mit lehet tenni egy hobbifüggő férfival?

Figyelt kérdés
4 éve élünk együtt, nem vagyunk házasok, gyerek nincs. Már a kezdet kezdetén megegyeztünk, hogy lesz egy közös számlánk, amire a rezsi, és egyéb közös kiadásokra tesszük be a pénzt. Ami meg marad, azt mindegyikünk arra költi, amire akarja. Ruhákat magunknak veszünk, van nekem is hobbim, neki is. Ez a baj forrása. Az ő hobbija a horgászat. Ez még nem lenne baj, tudtam az elején is, néha én is elmegyek vele, a halat is szeretem. Csakhogy mindig a legújabb kütyü kell neki, van már legalább 3 olyan full extrás felszerelése is, amit még nem is használt, de azért megvette, mert az volt a legújabb. Most is valami ilyet akart venni, és tőlem kért rá pénzt. Én meg mondtam neki, hogy majd vegye meg a jövő hónapban, ha már nem telik rá ebben a hónapban. Ezt úgy láttam elfogadta. Csakhogy tegnap észrevettem, hogy elvette a bankkártyámat, gondolom arról akarta megvenni, tudja a kódomat, igaz, én is tudom az övét. De nekem eszembe sem jutna arról pénzt levenni. Azért írtam, hogy akarta, mert ami az én kártyámon megmarad hónap végén, azt lekötöm, hogy kamatozzon. Ma megint ott volt a kártya a helyén. Eddig nem szóltam neki, mivel valószínűleg úgyis letagadná, hogy elvette, bizonyítani meg nem tudom, sikertelen tranzakciót nem mutat a kivonat. Úgyhogy ebből arra következtettem, hogy már az én zsebpénzemet is a halaira akarja költeni. Tudok valamit tenni? A megbeszélés nem vezetne sehova, mert úgysem adnék neki pénzt, tanuljon meg gazdálkodni, és ne akarja mindig a legújabbat. Én sem kérek tőle abból ami marad neki. De ha úgy gondoljátok, hogy rosszul tettem, hogy nem adtam neki, azt is írjátok meg nyugodtan. Vélemények?

2012. márc. 31. 14:06
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
10-es sok köze nincs a válaszodnak a kérdésemhez, úgyhogy nem tudok vele mit kezdeni. Bocs.
2012. márc. 31. 14:52
 12/26 A kérdező kommentje:

Ez a "szegényem" kifejezés igazán jólesett elhiheted, más nem is hiányzott a mai napomhoz.:(


Többieknek köszönöm a válaszokat.

2012. márc. 31. 14:56
 13/26 anonim ***** válasza:
3%
Sértődés helyett gondolkodj el azon, hogy mennyibe kerül a te éves golftagságid, és mennyibe kerül a párod éves horgász engedélye! Tőle megsértődhetsz, meg sajnáltathatod magad, de tény hogy te vagy az aki úri sportot űz. Az is tény hogy meglop téged. Tehát fáj az igazság?
2012. márc. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Jav: tőle=tőlem
2012. márc. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

a saját párunktól lopni - én is az mellett vagyok, hogy a legaljasabb bűn.

nem is horgászás jelenti itt az igazi problémát...


a kérdésre pedig:

a férfik ilyenek. az én párom meg kocsikra költ 100 ezreket, az ex meg a számítógépre ugyanennyit és soha nincs vége egyiknél sem. Ők valahogy ilyen dolgokban élik ki magukat és ha ezt elveszik tőlük, olyan mintha a szabadságuk sérülne a kapcsolatban. úgy ragaszkodnak ezekhez a dolgokhoz, hogy ha az asszonynak nem tetszik, még az asszonyt dobják ki a végén.

2012. márc. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
*férfiak
2012. márc. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Nekem nem fáj semmi. De mindenki annyit költsön, amennyi van neki. Nekem kikerül a pénzemből az éves tagsági, neki is kerüljön ki az, amit meg akar venni. Ha nem kerül ki, akkor meg gyűjtsön rá. Ennyit várok el. Ez talán sok szerinted?
2012. márc. 31. 15:16
 18/26 anonim ***** válasza:
melyikőtöknek mennyi a bevétele? Ebből mennyit tesztek a közösbe? A közösből tényleg csak a számla,kaja,azaz a közös dolgok mennek?
2012. márc. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom ez miért fontos, de tessék.

Nekem bevétel nettó 160.000

Neki bevétel nettó 180.000

Közösbe beteszünk mindketten 70-et. Ez bőven fedezi a kiadásokat, rezsi, kaja.

2012. márc. 31. 15:26
 20/26 anonim ***** válasza:
meglopni a társunkat=átverni, becsapni, hülyének nézni=kihasználni=nem tisztelni=nem szeretni
2012. márc. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!