Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni egy hobbifüggő...

Mit lehet tenni egy hobbifüggő férfival?

Figyelt kérdés
4 éve élünk együtt, nem vagyunk házasok, gyerek nincs. Már a kezdet kezdetén megegyeztünk, hogy lesz egy közös számlánk, amire a rezsi, és egyéb közös kiadásokra tesszük be a pénzt. Ami meg marad, azt mindegyikünk arra költi, amire akarja. Ruhákat magunknak veszünk, van nekem is hobbim, neki is. Ez a baj forrása. Az ő hobbija a horgászat. Ez még nem lenne baj, tudtam az elején is, néha én is elmegyek vele, a halat is szeretem. Csakhogy mindig a legújabb kütyü kell neki, van már legalább 3 olyan full extrás felszerelése is, amit még nem is használt, de azért megvette, mert az volt a legújabb. Most is valami ilyet akart venni, és tőlem kért rá pénzt. Én meg mondtam neki, hogy majd vegye meg a jövő hónapban, ha már nem telik rá ebben a hónapban. Ezt úgy láttam elfogadta. Csakhogy tegnap észrevettem, hogy elvette a bankkártyámat, gondolom arról akarta megvenni, tudja a kódomat, igaz, én is tudom az övét. De nekem eszembe sem jutna arról pénzt levenni. Azért írtam, hogy akarta, mert ami az én kártyámon megmarad hónap végén, azt lekötöm, hogy kamatozzon. Ma megint ott volt a kártya a helyén. Eddig nem szóltam neki, mivel valószínűleg úgyis letagadná, hogy elvette, bizonyítani meg nem tudom, sikertelen tranzakciót nem mutat a kivonat. Úgyhogy ebből arra következtettem, hogy már az én zsebpénzemet is a halaira akarja költeni. Tudok valamit tenni? A megbeszélés nem vezetne sehova, mert úgysem adnék neki pénzt, tanuljon meg gazdálkodni, és ne akarja mindig a legújabbat. Én sem kérek tőle abból ami marad neki. De ha úgy gondoljátok, hogy rosszul tettem, hogy nem adtam neki, azt is írjátok meg nyugodtan. Vélemények?

2012. márc. 31. 14:06
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt. Én 30/N, ő 35/F.
2012. márc. 31. 14:07
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Rászoktatni,hogy havi x összeg van rá,gyüktögessen ha nincs rá meg,ne tőled kunyizzon.


Jól tetted,ne adj rá.

2012. márc. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
hát ne haragudj de én nem viselném nyugodtan,ha a pasim elvenné a kártyámat úgy,hogy pontosan tudja hogy nem akarok neki adni!meg titokban!az csak egy dolog hogy 35 évesen olyan mint egy kisgyerek,hogy minden kell neki azonnal,akkor is ha se pénze se szüksége nincs rá,de az hogy a kifejezett akaratod ellenére titokban még le is nyúlt volna téged!és ha marad pénz a kártyádon,és ő elkölti,aztán kiderül h neked kell venned vmit sürgősen,akkor mi van?nálam ez nem férne bele az együttjárásba,sőt azt mondom egy ilyen manőver után én lehet ki is dobnám az illetőt.nem a fejőstehene vagyok.mert elgondolkoznék,hogy ha ilyen a hozzáállása a dolgokhoz,mi lesz ha gyerekünk lesz,vagy akármi...
2012. márc. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Igen az a baj. Semmi szüksége nincs rá, csak hát azt reklámozták, neki az kell. Kellene. És nálam is az verte ki a biztosítékot, hogy ellopta a kártyámat. De mivel letagadná, hiába kérem számon rajta.
2012. márc. 31. 14:28
 5/26 anonim ***** válasza:
Az, hogy ennyire a hobbijának a rabja, hogy még lopni is képes tőled, komolyan veszélyezteti a kapcsolatotokat. Ha megbeszélés útján lehetetlen orvosolni a helyzetet (azt pedig nem javaslom, hogy tovább tűrj), a szakítás tűnik a legjobbnak - bármilyen nehéz is. Gondolj bele abba, hová fajulhat még a helyzet - egy ilyen kapcsolatból jobb kilépni, mielőtt komolyabb gondok lennének (bár az, hogy lop tőled, már önmagában is elég komoly).
2012. márc. 31. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
A horgászat egy őrült szenvedély és nagyon költséges. A férjem is vagyonokat költ rá, mert mindig van valami újdonság, amivel a horgászokat etetik. A halak viszont csak akkor harapnak, ha kedvük van hozzá. Komolyra fordítva: ezt beszéljétek át. Költse mindenki a saját pénzét arra, amire akarja. De csakis a sajátját.
2012. márc. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Az én élettársam is horgászik, de ő már verseny szinten. Mindig maga rakja félre a pénzét e célra, vagy elmegy maszekolni. Normális ember így teszi.
2012. márc. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Hát költséges hobbiról csak annyit, hogy az én hobbim a golf. De van egy jó felszerelésem, azt használom évek óta, és nekem hiába reklámoznak akármilyen újdonságot, én ragaszkodom a bevált felszerelésemhez. Azért olyan furcsa nekem, hogy valaki elhiszi, azt amit reklámoznak.
2012. márc. 31. 14:44
 9/26 anonim ***** válasza:
Nekem is nagy hobbim a horgászat de nem költök rá vagyonokat. A barátnőmmel mi is együtt élünk közel 2 éve gyűjtögetem a pénzt minden hónapba a megmaradt fizumat félre teszem és annak egy részét a horgászatra költöm, mint pl tagsági díj meg minden egyéb más. Én nagyon nem veszek rá új dolgokat csak annyit hogy minden évben kb 2 szer cserélek rajta horgot ha úgy van, meg damilt is cserélek időnként. Minden horgászás előtt veszek csalit és ennyi. Én amikor külön éltem még a szüleimnél akkor minden szükséges dolgot megvettem 3 peca botom van 2 fenekező meg egy úszós és mindegyik teljesen fel van szerelve, plusz tartalék dolgaim is vannak. Nekem ezen kívül más hobbim is van de arra nem költök szinte semmit. Én nekem sosem jutna eszembe a barátnőm bankkártyáját elvenni. Mi úgy csináljuk hogy a fizetésünket összedobjuk és 1 hónapig abból gazdálkodunk mindent. A következő fizukor ami megmaradt pénz az előző haviból azt elfelezzük és az a mi saját pénzünk lesz. Ha esetleg nem lenne pénzem ilyen dolgokra vagy kölcsön kérek a barátnőmtől vagy várok a fizetésig.
2012. márc. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kérdező! Te sem vagy egészen normális, ha hagyod hogy meglopjon a párod. Teljesen mindegy mire költi, lop tőled. Ja te meg golfozni jársz? "Szegényem".
2012. márc. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!