Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretném plasztikáztatni...

Szeretném plasztikáztatni magam, de a férjem azt mondta, ha megteszem, elhagy. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az arcomat szeretném,soha nem voltam megelégedve vele. Van rávaló,mert évek óta gyűjtögetek rá. Miért nem érti meg,hogy ez nekem fontos,ettől boldogabb lenék? Azt mondja,ő így szeret,de én nem szeretek a tükörbe nézni. Szüleim,testvéreim,anyósomék is ellenzik. Olyan egyedül érzem magam azért,mert senki még csak meg se próbál megérteni :(
2012. márc. 30. 14:04
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Soha életemben nem voltam megelégedve magammal, a szüleim,testvéreim már kamasz korom óta tudják. Igazából nem tudom,hogy mit változtatnék,mert külön-külön nincs bajom semmivel,sem z orrommal,sem az állammal. A bajom igazából az,hogy nagyon szigorú,karakteres arcom van, olyan,mint egy férfié. Szeretnék nőiesebb,bájosabb lenni. Gondolom ez elég nagy változás lenne. Nem szeretnék szétszilikonozott barbie lenni,mert az nekem sem tetszik,ha valakiről süt a plasztika,a szilikonos száj sem tetszik,de valamit szeretnék csinálni,mert nem vagyok megbékélve az arcommal. Sokszor vagyok depressziós emiatt,sokszor kapok sírógörcsöt még fogmosáskor is.
2012. márc. 30. 14:22
 12/26 anonim ***** válasza:
41%
Az sem állja meg a helyét, hogy a bensődbe szeretett bele, neki így is jó vagy, mert ha így lenne, akkor miért is számít neki a külső változás? Ami nyilván csak szebb, előnyösebb lenne. Ha tényleg önmagadért szeretne, akkor nem számítana neki, hogy megváltozik az arcod, pont hogy nem az arc lenne neki a lényeg.
2012. márc. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
30%

Anyós, testvér meg a többi csak féltékenyek rád, hogy benned van bátorság, és meg mered tenni ezt a lépést, áldozni a szépségedre, vállalni a műtétet. Utána biztosan nagyon büszkék lennének rád.

Irigyek csak.

2012. márc. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
68%

Ha megteszed és elhagy, akkor még jobban egyedül fogod érezni magad az új arcoddal. Nem értem, hogy egyeseknek miért nem elég az ,hogy a párjuk úgy szereti ahogy van? Ha nem volna veled megelégedve, biztos nem ágálna a műtét ellen, de mivel ilyen komoly választás elé állított, mérget vehetsz rá, hogy ennyire tetszel neki. Szerintem inkább kezdd el gyakorolni az önbecsülés pszichológiáját, kevesebbe kerül és kevésbé fáj. Arra gondoltál valaha, hogy mi van ha úgy sem fogsz tetszeni magadnak? Mert ilyen esetekben nagyon sokszor előfordul, hogy a páciens az új arccal is csal ideig óráig elégszik meg, ugyanis ez belső probléma. Ugyanezért van ,hogy a sztárok nem tudnak leállni, mert folyton korrigáltatják magukat. El fog hagyni a szerelmed és te azt fogod kívánni, bárcsak ne tetted volna meg, amikor majd nézegeted magad a tükörben és itt is kéne korrigálni, meg ott is...

Sokszor az egész megjelenésen egyszerűbb dolgokkal is lehet javítani, pl. új frizura, smink, akár tetoválva, az utóbbival pl. csodákat lehet művelni, egészen meg tudja változtatni a látványt egy szép szem, ill. szolid szájkontúr. Gondolkozz el. Életre szóló döntés számodra.

2012. márc. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:
Azt tudom,hogy szeret,és neki én vagyok a legszebb. Nem is azért csináltatnám,hogy másnak tetszek,hanem hogy saját magamnak. Hogy végre harmóniában élhessek önmagammal. Ha sétálni megyünk a férjemmel,és csak egy pillanatra ránk néznek,én rögtön azt hiszem arra gondolnak,mit keres egy ilyen férfi egy bányarém mellett.Pont ezért sokat vagyok féltékeny is,de nem azért,mert nem bízom a férjemben hanem mert saját magamban nem bízom.
2012. márc. 30. 14:25
 16/26 anonim ***** válasza:
31%

Ne magadon keresd az okát,hogy miért nem vagy elégedett magaddal,hanem magadban!

Ha szimplán nem vagy modellarcú,az nem számít,akkor költsd valami másra,de ha pl baleseti hegek ilyesmi miatt akarod,az érthető.

2012. márc. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
77%

Figyelj:) Nem ezt gondolják az emberek, a férfi aki veled van valamiért veled van:)

Biztos azért mert neki Te vagy a legszebb.

Ne érdekeljen más mit gondol, Te megérdemelted Őt, mert neked adta az élet.

Innentől nem kell megváltoznod, csak ha úgy érzed csúnya, vagy menj oda és öleld meg. :)

Ő magadért szeret, és ha Ő szeret ne hidd magad bányarémnek, ha neked Ő az Istenpasi, Neki te vagy az Istennő:)

Pozitív gondolkozás a lényeg, valakinek meg se adta az Isten akit szeretne:( Nekem sem, nekem esélyem sincs hallani tőle ezeket a szavakat:(

2012. márc. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem pszichológushoz kéne menni inkább.Csak te látod rondának magad,szerintem rajtad kívül senki.Én ezzel nem kockáztatnám a kapcsolatomat.Bár nem hiszem,hogy elhagyna,szerintem csak egyszerűen nem akarja,hogy hülyeséget csinálj,ennyi.
2012. márc. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

1-2 hozzászóló már írta, de nekem is a következő jutott eszembe:

Mi van akkor, ha a plasztika mellett döntesz, de nem úgy sikerül, ahogy szeretnéd.Ha nem azt a végeredményt kapod, amire vártál, hisz igazából még magad sem tudod, hogy mit akarsz változtatni rajta.

Én a helyedben ettől félnék, hogy oda a sok pénzem, az eredmény se olyan lett, amire vágytam, s a férjem is elvesztettem.

Megérné ez a kockázat? Nem.

Inkább az önbizalmad próbáld meg erősíteni,járj kezelésekre,ami kifejezetten ezzel foglalkoznak. :)

2012. márc. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem gusztustalan dolog férjed részéről ilyennel fenyegetőzni,ha ő lenne ilyen helyzetben,tuti elvárná,hogy teljes mellszélességeddel mellette állj.Viszont az is jó kérdés,hogy megéri-e?Pár éve láttam a TV-ben egy dokumentum filmet az elrontott plasztikai műtétekről.Volt ott minden:mellplasztika,orrplasztika,sőt,egy indiai orvos úgy elrontott egy egyszerű ajakfeltöltést egy angol nőn,hogy azt nyilván sosem tudják helyre hozni.Én is szeretném magam tetőtől talpig plasztikáztatni,de se pénzem,se bátorságom nem lenne rá.

Magad írtad,hogy az összhatáson változtatnál.Azt egy jó hajjal,egy jó sminkkel is el lehet érni,illetve más hajszínnel,ami feldobja a külsődet.

Ha ennek ellenére úgy érzed,hogy mégis akarod a műtétet,ne szabjon gátat semmi,ha pedig férjed elhagy,akkor ennyit érsz számára.Nem az ő testéről szól az egész,hanem a tiédről.Sok sikert!

2012. márc. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!