Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Már unom hogy...

Mit csináljak? Már unom hogy folyton le akarnak beszélni a motorozásról.

Figyelt kérdés
Már nem a szüleimmel lakom de szinte minden nap összeveszek anyámmal, apám ritkán szól. Elhiszem, hogy féltenek de ha eddig nem sikerült lebeszélni akkor ezután se fog. Állandóan jönnek a példáikkal, a pénzzel meg minden hülyeséggel de ez nem cigi hogy leszokjak róla. 2 éve volt egy komoly balesetem, majdnem ottmaradtam de amint lehetett megint motorra ültem. Már többször is leültem velük normálisan beszélni de ugyanúgy próbálkoznak, csúnyán is mondtam már. A hugom legalább velem van.
2012. márc. 29. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, miért nem tudod felfogni, hogy a szüleid nehezen viselik el, hogy álladnáon veszélyezteted az életedet.


Az emberiségnek ugyan nem nagy veszteség, ha legközelebb ottmaradsz - ezt nevezik természetes szelekciónak, de a szüleidet az nem vigasztalja.

2012. márc. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%

Megérthetnéd a szüleid. Még a súlyos baleseted nélkül is épp elég okuk lenne félteni ettől a hobbitól, hát még azok után... Sosem értettem, egyesek minek kísértik a sorsot? Egyszer megmenekültél, ebből nem tanulni kéne?

Édesapám is nagy motorfüggő volt fiatalon, aztán egyszer jó nagyot esett a nagytestű motorjáról. Soha többet nem ült motorra, sőt: eladni sem akarta, nehogy más essen vele.

2012. márc. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázz a májadra és a többi szervedre. Esetleg írj egy papírt, hogy halálod után felhasználhatják a szerveidet nemes célokra.
2012. márc. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem kell ahhoz motorra ülni hogy meghaljak. Ők is megérthetnék, hogy ez fontos nekem.
2012. márc. 29. 16:24
 5/11 anonim válasza:
83%
Persze, nem kell motorra ülni, hogy meghalj :D A fejedre is eshet egy meteor.... Igen, ám ha motorozol jóval nagyobb eséllyel halsz meg, mint ha nem tennéd. Szerintem fizess életbiztosítást, hogy a családod ne maradjon le 2 millióról ha otthagynád a fogad legközelebb mikor baleseted lesz.
2012. márc. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én értem, hogy te azt szeretnéd, hogy megértsenek téged, de Te, megpróbáltad már megérteni őket?

Hogy miért tiltanak a motorozástól?


Amúgy, amíg az ember fiatal nagyon könnyen dobálózik az élettel...mondja, hogy úgyis meg kell halni egyszer, meg hasonlók, aztán ahogy idősödik valahogy egyre nehezebben mondja ám ezeket. Egy idő után meg már egyáltalán nem.


Tudom, hogy nagyon okoskodva hangzik, de másként lát az ember dolgokat ha tizen, aztán másként ha huszon, aztán megint másként ha harmincon van túl, és per pillanat csak gyanítom, hogy ez így fog folytatódni tovább és tovább.


Meg hát sokmindent másként lát akkor is, amikor már nem is a saját sz.ros életéért aggódik, hanem a gyereke életéért, amit megint csak akkor ért meg, ha már átélte az élményt.


Amúgy te úgy istenigazából féltél már valamitől? Ismered azt az érzést, amikor a gyomrod görcsben van hosszú, hosszú órákon keresztül ez miatt?

2012. márc. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudsz mit csinálni,ne foglalkozz velük. Úgyse fognak békén hagyni ha egyszer nem értik meg,hogy neked ez az életed része.Próbáld meg elterelni a témát ha felhozzák,vagy egyszerűen ne válaszolj a motorozással kapcsolatban a kérdéseikre meg a sopánkodásukra. Végső esetben állj fel és mond meg,hogyha nem tudnak másról beszélni hazamész.Aki még nem próbálta az meg papoljon csak nyugodtan...

Off: Ennyi erővel ne üljetek autóba se mert ugyanúgy történhet akármi.Plusz ha nem így állna hozzá sok ember a motorosokhoz,hogy csak azért is szívassuk meg és toljuk le az útról kocsival,baleset is kevesebb lenne.

19/L

2012. márc. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

18+


[link]

2012. márc. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

köss valami frankó biztosítást, és ajánld fel a szerveidet. így legalább valaki profitál belőle, ha legközelebb ottmaradsz :) a szüleid lehet, h szomorúak lesznek, de ha holnap a fejedre esik egy tégla ugyanúgy meghalsz...


engem az autózástól féltenek ennyire, de nem érdekel. ha megdolgozom az autóért és a benzinért, onnantól nem szólhatnak bele, h melyik fára csavarodok majd fel :)

2012. márc. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó: tudod, azért nem mindegy, hogy mekkora a valószinüsége annak, hogy valaki meghal csak úgy, vagy attól, hogy száguldozik a motorral. Ugyanis ez az, amit a hozzad meg a kérdezöhöz hasonlóak elfelejtenek, hogy a motoron gyakorlatilag védtelen vagy mindenféle ütközéssel szemben, ha elszállsz, akkor TE ütközöl és nem a motor. Egy autónál azért van egy kocsiszekrény, ami a külsö hatásokkal szemben véd, másrészt minden autóban van ütközözóna, ami az energia nagy részét elnyeli, igy aki benne ül, csak egy töredékét kapja az ütésnek.
2012. márc. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!