Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » én látom rosszul a dolgokat?...

én látom rosszul a dolgokat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

ma a család tagjaim leteremtettek, hogy milyen h*lyén gondolkozom.

Az egész arról szólt, hogy egy ismerősünk terhes (18-19 éves ,még suliba jár de már nem sokáig mert hamarosan elvégzi).

Én az itthoniaknak azt mondtam, hogy a lány helyében nem tartanám meg a gyereket mert az a lány is albérletben él a szüleivel és munkája még nincs a barátja pedig jó esetben a szülésig vele marad. Erre mindenki úgy nézett rám mint egy véres rongyra, hogy milyen baromságokat beszélek mert hogy attól még nyugodtan megtartanák ők is.

Én akkor sem értem, miért baj az, hogy amíg nincs saját lakásom + biztos állásom nem szülök gyereket a mai világba.


nektek erről mi a véleményetek?


2012. márc. 29. 00:22
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Gyest nem kapna?????

Az alanyi jogon jár MINDEN ANYÁNAK 3 ÉVIG!

2012. márc. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez volt az én sorsom is.

Nem voltam még húsz éves, mikor megszületett a kislányunk, a sulit pocakkal fejeztem be.

Most elmondom a jelent:

Albérletben élünk, 10 éves szerződéssel, havi 21 ezer forintért.

A kislányunk másfél éves. Hosszú kapcsolatba született, a férjem velem maradt a szülés után is. Imádják egymást a lányunkkal.

Mindketten dolgozunk. Én Én napi 10 ő napi 8 ezret keres. Készülünk megvásárolni azt a házat majd, amiben élünk.

A szüleimmel kölcsönösen segítjük egymást.

Ami pedig a legfontosabb: szeretjük egymást és boldogok vagyunk.

2012. márc. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
Nem látod rosszul a dolgokat. De én azért azon elgondolkodtam volna, hogy rengetegen nem tudnak gyereket szülni, és nekik csak az örökbefogadás van. Szóval, ha én kerültem volna ilyen helyzetbe, akkor nagy valószínűséggel örökbe adtam volna. Ebben az esetben ugyanis nincs benne az a kockázat, hogy az abortusz miatt esetleg soha többé nem lehet gyerekem. Persze csak akkor, ha semmiképpen sem tudtam volna akár egyedül is felnevelni, mert a gyerek apjában ilyen idős korban nem hiszem, hogy olyan nagyon meg lehetne bízni.
2012. márc. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Attól, hogy senki nem látja a jövőt, még tervezni lehet/illene, főleg ilyen komoly dologban. Gyereket szülni nem játék. Nem egy-két ember életét változtatja meg örökre. Ezért kellene, hogy döntés legyen, ne pedig egy véletlen.

Én úgy gondolom, hogy önálló életté válni egy folyamat, aminek a tetőpontja az, hogy a baba megszületik. Persze, mindenki másképp gondolkodik arról, hogy mikortól ÉL valaki.

Nem mindent kell megadni egy gyereknek, de a semminél jóval többet. Az abortusz az anya lelkének fáj, egy rossz gyerekkor, egy rossz élethelyzet viszont végigkíséri az embert. Szerintem sokkal kevésbé fáj valakinek a hiánya, akit alkalmunk sem volt megismerni, a kezünkben tartani, mint megszülni egy gyereket oda, ahol valószínűleg feleannyit sem kaphat meg(elsősorban NEM anyagi jellegű dolgokra gondolok), mint amennyit egy stabilabb családi helyzetben, érettebb szülőkkel, biztosabb anyagiakkal megkaphatna.


(Mert szerintem az nem is lehet vitatéma, hogy vannak jobb és rosszabb kapcsolatok, biztosabb és bizonytalanabb élethelyzetek, legalább az esélyt nem árt megadni annak, hogy egy normális életet biztosítsunk annak a jövevénynek, aki nem kérte, hogy megszülessen. Potenciális szülők vagyunk mióta képesek vagyunk szaporodni, és nem önző az a szülő, aki úgy dönt, nem ad életet a leendő gyerekének, mert nem tudja megadni mindazt, ami mindenkinek járna. Ez is felelősségteljes gondolkodás. Önzőség lehet viszont a szüleink nyakára szülni mégegy gyereket, mert nincs szívünk elvetetni, viszont nem vagyunk elég érettek a felneveléséhez. Szerintem)

2012. márc. 29. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Hát ez azért nem ilyen egyszerű.. Tudod eléggé gáz amikor a lány a semmire szül gyakorlatilag és totál ki van szolgáltatva. Szerencsétlen gyerek szív rendesen esetleg majd később.
2012. márc. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.


08:04 én úgy tudom csak akkor kap gyest ha van xy ledolgozott munkanapja

2012. márc. 29. 23:33
 27/28 anonim ***** válasza:

A gyes alanyi jogon jár, olyan 25-27ezer forint.

Amiről te beszélsz, az a GYED, ami 365 nap biztosítottság után jár (ha jól tudom, bár nem tuti, három éven belül egy évnyi munkahely (nem számít ha volt közben váltás)), ennek összege az utolsó három fizetés átlagából számítják valahogy.

A GYED csak két évig jár, míg a GYES három. Viszont az anyuka eldöntheti, hogy két év gyed után visszamegy-e dolgozni, vagy pedig még egy évig a gyerekkel lesz, de nem GYED-en, hanem GYESen.

A munkahelynek addig tartania kell az állását. Az már más kérdés, hogy szerződést módosítanak, vagy a kötelező idő után kirúgják az anyukát.

Sajnos ezt sokszor megjátszák, már csak azért is, mert ha a gyerek beteg, azt hiszem nyolc éves koráig, akkor az anyuka elmehet táppénzre. A gyerekek pedig szoktak betegek lenni.

2012. márc. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
köszi
2012. márc. 30. 23:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!