Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » én látom rosszul a dolgokat?...

én látom rosszul a dolgokat? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

ma a család tagjaim leteremtettek, hogy milyen h*lyén gondolkozom.

Az egész arról szólt, hogy egy ismerősünk terhes (18-19 éves ,még suliba jár de már nem sokáig mert hamarosan elvégzi).

Én az itthoniaknak azt mondtam, hogy a lány helyében nem tartanám meg a gyereket mert az a lány is albérletben él a szüleivel és munkája még nincs a barátja pedig jó esetben a szülésig vele marad. Erre mindenki úgy nézett rám mint egy véres rongyra, hogy milyen baromságokat beszélek mert hogy attól még nyugodtan megtartanák ők is.

Én akkor sem értem, miért baj az, hogy amíg nincs saját lakásom + biztos állásom nem szülök gyereket a mai világba.


nektek erről mi a véleményetek?


2012. márc. 29. 00:22
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
29%

Az, hogy az első babát nem nagyon szabad elvetetni, mert nagy rá az esély, hogy meddőség lesz a vége.


Anyám növére járt így.


Egyébként meg hiába tervezget az ember, ebben a világban nem lehet tervezni!


Nem véletlenül adnak mindent előfizetésre, meg hitelre, azért van ez, mert csak így tudják biztosítani az elvárt bevételt, vagy a lassabb növekedést.



Továbbtanulni baba mellett is lehet.


Nyilván nem lesz rózsás az élet, de idővel majd beérnek a dolgok, ha mindent elkövetnek érte.

2012. márc. 29. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
98%

Az az igazság, hogy ebben a kérdésben akárhogy is döntenek valaki jól megszívja. Nem is lehet ésszerűen dönteni ilyen helyzetben.

Szerintem is előtte kellett volna gondolkodni mégis mit gondoltak, reménykedtek, hogy nem csúszik be? Elég felelőtlenek az ilyenek és az a gyerek ilyen közegbe fog születni. A kamatyolás az megy csak éretten nem képesek gondolkodni, aminek a gyerek issza meg a levét mindenképp.

Ha nem vetetik el akkor keserves sors vár rá, én is szegénységben nőttem fel hát egy életre nyomot hagyott bennem. Nem szégyen de nem dicsőség és elég fájdalmas lelkileg az örökös nélkülözés, hogy nem jutsz előbbre, nem tudsz tovább tanulni, a szegénységből irgalmatlan nehéz kitörni.


Másrészt meg én sem vagyok abortusz párti, én se lennék képes elvetetni. A környezetemben három ismerősömnek is volt kamasz illetve felnőttebb korukban abortuszuk. Az egész életüket végig kíséri a dolog a soha el nem múló lelkifurdalás. Szinte napi de legalábbis heti szinten mindig eszükbe jut, sötét árnyként követi őket.

Az egyik egy gyermek otthonban dolgozik. Tudna mesélni. Nagy igazság: mindenkinek csak a magzati korában kelnek a védelmére aztán ha megszületett akkor már senkit sem érdekel.

Sok olyan gyerek van, akit csak azért néznek le, utasítanak el mások mert intézetis.

Azok, akik az egyik percben az abortusz ellen kiabálnak és vehemensen védik a magzat jogait azok két perc múlva fordulnak egyet és belerúgnak valakibe mert egy csóró, lúzer, nincstelen, zacis kölyök, biztos olyan is. Ezek közül senki sem megy oda hozzájuk, hogy kisfiam, kislányom mire van szükséged, mi bánt, nem érezteti velük senki, hogy számítanak.

Ez a két oldala van ennek a dolognak. Reméljük a legjobbat annak a kisgyereknek, és talán ha a saját családjában nő fel és nem passzolják le valahová akkor a csóróság ellenére még lehet normális ember, akinek kifejlődik egy normális értékítélete.

Minden esetre egy kicsit jobban fel kéne világosítani a kölyköket kamaszkorukban mert ez lesz a vége.

2012. márc. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2012. márc. 29. 01:28
 14/28 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem látod rosszul a dolgokat, de ez az ő döntésük. Nem a gyerek akar megszületni, hanem a szülők döntenek úgy, hogy jöhet, vagy ha becsúszik akkor megtartják. Ezt gondolom te is tudod. Nem beszélsz egyébként baromságokat, hisz a mai világban sajnos normális férj/élettárs, vagy nevezze mindenki annak aminek akarja mellett is többször átgondolja az ember, hogy tényleg bemerje-e vállalni. Még úgyis, hogy mindkét fél dolgozik. Sajnos ilyen világot élünk.

19L

2012. márc. 29. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
köszi a válaszod, hasonlóan látod a dolgokat mint én
2012. márc. 29. 01:38
 16/28 anonim ***** válasza:
85%
Én se tartanám meg a gyereket.És nem lenne ez miatt lelkifurdalásom.Csak egyeseknél okozza ezt az abortusz.Aki reálisan átlátja a helyzetet,nem megfelelőek a körülmények,alig van pénz,nem lenne miből etetni,felnevelni,abban nem fog törést okozni,mert ez a legjobb megoldás mindenki számára.
2012. márc. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
teljes mértékben egyetértek veled
2012. márc. 29. 02:47
 18/28 anonim ***** válasza:
79%
Eleve nem lett volna szabad ilyen körülmények között gyermeket vállalni, de ha már így alakult, mindent meg kell tenni, hogy a kicsi semmiben ne szenvedjen hiányt.
2012. márc. 29. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
80%

Neked van igazad.

Lehet,hogy felelőtlenül esett teherbe. De egy felelőtlenséget másikkal tetézni még rosszabb. Nem az albérlettel van baj,hanem azzal,hogy a gyerek felneveléséhez a minimális feltételek sincsenek meg. Ha a szülők vállalják is a babát,a lány esetleg befejezheti az iskolát. De még hosszú évekig nem fog munkát találni. Kisgyerekes nőket nem alkalmaz senki.

Egy gyerek nem játékszer! Sokkal nagyobb bűn és felelőtlenség a nyomorba szülni,mint elvetetni!

Az abortusz ellen zők,vagy aki az örökbe adás mellett érvel,soha nem volt ilyen helyzetbe. Csak könnyebb osztani az észt.

2012. márc. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Azt gondolom,hogy ez kizárólag az ő döntésünk,ne törjünk pálcát mások fölött,ha mi magunk nem voltunk még ilyen szituba.Gyest minden körülmények között fog kapni az édesanya a kislány után,az más tészta,hogy kitörölheti a popsiját vele,mert semmire nem elég.Természetesen igazad van,tényleg nem ideális a körülmény,de ebbe akkor sem szólhatsz bele.Nem tudod még,milyen egy apró életet a szíved alatt hordani,arról dönteni,hogy legyen,vagy ne legyen ő.A védekezésről meg annyit,hogy manapság biztos védekezés nincs,annyi baba született meg már fogamzásgátló mellett,kiszakadt gumi plussz esemény utáni tabi mellett,hogy csak na.És a körülmények:tudod mennyi család kerül ma albérletbe,mert nem tudják fizetni a házukat a svájci frank árfolyamváltozása miatt?Nem minden szülő tud a gyermeke segge alá lakást tenni,akkor ezek az emberek ne is vállaljanak gyermeket?Az a baj,hogy nem minden fekete,vagy fehér,mert te most így látod ezt a dolgot.
2012. márc. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!