Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nincs jogom beleszólni?

Tényleg nincs jogom beleszólni?

Figyelt kérdés
Anyósomék minden hónapban kapnak pénzt a páromtól, mert nincs munkájuk és nem tudnának máshogyan megélni. Mostanra elkényelmesedtek annyira, hogy nem is igazán keresnek munkát, ráadásul már a kapott pénzt is keveslik. Ez már nekem is sok , ezért felvetettem anyósomnak, hogy ha gondolja, segítek beosztani a pénzt (mi, hol olcsóbb, mi éri meg jobban...). Mindezt udvariasan, tényleg segítő szándékkal és a párom tudtával tettem, de anyósom kioktatott, hogy ehhez semmi közöm nincs, ez csak a fiukra és rájuk tartozik. Eléggé meglepett ez a válasz, hiszen a párommal együtt élünk és közös kasszán vagyunk, tehát úgy érzem némi közöm van hozzá, hogy hová "tűnik" el az a pénz, amire amúgy nekünk is szükségünk lenne.
2012. márc. 28. 12:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Kirona, nem értem privátban mit oltogatsz? Onnan kezdve, hogy közös kasszán vannak, igenis VAN joga beleszólni, hogy a férje a KÖZÖS pénzt mire veri el. Vagy ilyen élősködő anyós vagy te is?
2012. márc. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Kirona engem is oltogat privátban!!! jó lenne ha leállna!!!
2012. márc. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
2012. márc. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy havonta 1x elmegyünk bevásárolni anyóssal. Nem volt egyszerű az elején (nagy kerek trappista sajt, 100%-os gyümölcslé stb.), de azóta jól működik, olyan 20 körül költünk ilyenkor.
2012. márc. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
14-es vagyok: és igen, van jogod hozzá, Te is megdolgozol azért a pénzért!
2012. márc. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Kironával ne foglalkozzatok! Szerintem ez az egyetlen öröme, hogy másokat privátban oltogathat. Nekem ezt írta: "Miért írod, hogy anyósod, hisz nem vagytok megesküdve. Mindenkit átvágsz, hogy igazad legyen."

Valóban, törvényesen nem az anyósom, csak a párom anyukája, de 11 év együttélés és egy gyerek után azt hiszem bocsánatos bűn, ha az anyósomnak hívom.


Sajnos a kiadásaik nagy része fix (albérlet és rezsi, hiteltörlesztés), ezt nem tudjuk lefaragni, mi fizetjük be, mert egyébként "elfelejtődne". Kapnak még kb 25 000Ft segélyt és tőlünk még 20 000Ft-ot élelmiszerre. A fizetéséből ezután nagyjából annyi marad, hogy a gázt befizessük...

A párom már számtalanszor megbeszélte a szüleivel, hogy ez így nem megy tovább, csináljanak valamit, de eddig úgy tűnik nem vették komolyan. Sajnos az sem motiválta őket eléggé, hogy többször az utcára kerültek (mi meg persze megsajnáltuk őket és segítettünk nekik). Ebben a hónapban megpróbáljuk amit tanácsoltatok, hogy bevásárolunk nekik és nem a pénzt kapják meg, így talán nem csak egy heti élelmiszer lesz a 20 000 Ft-ból.

2012. márc. 29. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!