Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg nincs jogom beleszólni?

Tényleg nincs jogom beleszólni?

Figyelt kérdés
Anyósomék minden hónapban kapnak pénzt a páromtól, mert nincs munkájuk és nem tudnának máshogyan megélni. Mostanra elkényelmesedtek annyira, hogy nem is igazán keresnek munkát, ráadásul már a kapott pénzt is keveslik. Ez már nekem is sok , ezért felvetettem anyósomnak, hogy ha gondolja, segítek beosztani a pénzt (mi, hol olcsóbb, mi éri meg jobban...). Mindezt udvariasan, tényleg segítő szándékkal és a párom tudtával tettem, de anyósom kioktatott, hogy ehhez semmi közöm nincs, ez csak a fiukra és rájuk tartozik. Eléggé meglepett ez a válasz, hiszen a párommal együtt élünk és közös kasszán vagyunk, tehát úgy érzem némi közöm van hozzá, hogy hová "tűnik" el az a pénz, amire amúgy nekünk is szükségünk lenne.
2012. márc. 28. 12:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Van hozzá közöd, csak anyós ezt nem akarja.

Anyukámnak lesülne a bőr a képéről, ha tőlünk kérne.

A párod meg ne legyen papucs. A helyébe bekamuznám, hogy bocsi anyu, apu, ez az utolsó, mert jövő hónapban kevesebb fizut kapok.

Csak kíváncsiságból, mit reagálnának rá.

2012. márc. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
De igen, mert konkrétan a te pénzedből is megy az ő segélyezésük. Jobb lenne, ha inkább kizárólag kaját adnátok neki. Ha a párod nem partner ebben, akkor sajnos ez nagyon elmérgesítheti a viszont. Hogy lehet így tervezni, hogy plusz két embert is eltartotok még?
2012. márc. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát éppen van. Őszintén, én nem is nézném jó szemmel, ha a férjem elsősorban a szüleit támogatná, függetlenül a kettőnk anyagi helyzetétől, főleg, hogy írod, hogy nálatok is lenne helye a pénznek.

Na meg ha nincs is bennük szándék, hogy dolgozzanak, akkor meg végképp nem mennék bele. Sőt, amennyit ad a szüleinek, annyival kevesebbet tennék be a közösbe - első lépésként. Vagy pedig az egyenlő bánásmód alapján, ugyanannyit adnék az én szüleimnek is (legalábbis látszólag, aztán ha az valamilyen módon előbb-utóbb visszakerül hozzád az már más dolog)

2012. márc. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Van hozzá közöd!!Sőt több közöd van a párod fizujához mint nekik,hisz te élsz vele..Én nem adnék pénzt a kezükbe..Bevásárolnék kaját(mert azért csak a szüleiről van szó,akik felnevelték),elkérném a számlákat és én adnám fel..akkor tudnák h ha kell pénz a kezükbe,akkor dolgozzanak meg érte..
2012. márc. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A párodnak mi a véleménye ezekről a dolgokról?
2012. márc. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy anyóssal nem ártott volna közölni, hogy onnan kezdve, hogy a te pénzed is az ő peroblémájuk megoldására megy el, igenis van jogod beleszólni.
2012. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%
Ahogy előttem is írták, van jogod beleszólni. A kérdés hozza magával a következőt, ha lesz gyereketek, akkor nem csak magatoktól veszi el anyósod a pénzt, hanem a gyerek elől is.
2012. márc. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Van közöd hozzá,de abban igazat adok anyósnak hogy ezt a fiával kell lerendeznie,magyarán a férjednek kellene leállitani az anyját.
2012. márc. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha közös kasszán vagytok, van hozzá közöd, de ezt a pároddal kell megbeszélned szerintem, nem az anyóssal.

Mondd meg (és gondold is komolyan), hogy, ha ez így megy tovább, akkor nem adod többet a közösbe a pénzt, hanem csak és kizárólag annyit, amennyit TI használtok el (főzés, bevásárlás, stb.), a szüleit meg ő támogassa, ne ti ketten.

2012. márc. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
adjatok kevesebb pénzt és ételcsomagot, amit te válogatsz össze.
2012. márc. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!