Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltem a barátomat az apjától...

Féltem a barátomat az apjától de úgy érzem nincs jogom beleszólni. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

a barátom most 19 éves, 14 éve nem látta az apját mert elváltak a szülei és a kedves apuka lelépett, az anyukája meghalt utána

a nagyszülei nevelték fel

az apja néhány hónapja kezdte felvenni vele a kapcsolatot(iwiwen megnézte a számát) és felhívta

Találkozni akar vele, lehívta magukhoz

a barátom persze mondta neki, hogy inkább ő jöjjön fel Pestre

De én félek hogy rossz vége lesz

Karácsonyra is hívták a barátomat, hogy menjen le hozzájuk az ünnepekre.Fel sem tudom fogni, hogy gondolták amikor nem is ismeri őket és a Karácsonyt az igazi családunkkal szokás tölteni

Nem tudom hogy mit kéne tanácsolnom a barátomnak:(


2011. jan. 7. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Nincs mitől féltened nyugi :) Csak állj mellette:)
2011. jan. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Ő semmiféleképpen ne menjen sehova. Ha a drága apucit annyira érdekli, majd meglátogatja.
2011. jan. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%

1. A barátod nagykorú, ha akar, elmegy az apjához.

2. Neked nem kellene beleszólni, ez nem a te ügyed.

3. Mitöl félted? Nem kisgyerek, akit ellopnak - semmi baja sem lesz, ha elmegy.

4. Azt nem tudhatod, hogy az apa miért nem jelentkezett eddig - itt is rengetegszer lehet olvasni, hogy az anya (vagy ebben az esetben a nagyszülök) nem engedték, hogy tartsa a kapcsolatot.

5. Az, hogy karácsonyra hivták, szerintem szép gesztus volt a részéröl, ebböl nem kellene ügyet csinálni.

2011. jan. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem bízz meg a párodban. Ha van mitől félnie, majd úrrá lesz a helyzeten.

Semmit NE TANÁCSOLJ, csak állj mellette! Minden férfi herótot kap az ilyen tanácsoktól. Ha azt hiszed, hogy ő nem kap, akkor is kap, csak magában dolgozza föl. Mond el neki az aggodalmaid, de a hangsúly legyen azon, hogy bízol benne, hogy ő jól kezeli a helyzetet.

Semmivel nem tudsz jobban keresztbetenni egy srácnak, mintha nem bízol benne, hogy képes megvédeni magát. Ha segítségre lesz szüksége, majd szól.

2011. jan. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Milyen apa az, aki gyerekének meghal az anyukája, és nem veszi gondozásába a saját gyerekét. Hagyja, hogy a nagyszülők végezzék el azt a feladatot, amit neki kellett volna. És akkor jelentkezik, mikor már felnőtté vált a gyereke.

Apa vagyok, egyedül neveltem fel a gyerekem, ezt a feladatot nem adtam volna át a nagyszülőknek. Egy 19 éves fiú még nagyon tapasztalatlan, könnyen befolyásolható. Miért ne lenne jogod segíteni, ha úgy érzed, közel állsz hozzá.

2011. jan. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
12%

tegnap 21:54-es: ne itéld el az apát, ha nem tudsz semmit a körülményekröl. Egyáltalán nem biztos, hogy tudott arról, hogy meghalt az anya, másrészt azt nem irta a kérdezö, hogy MIKOR halt meg - mert ha idöközben eltelt 10 év, akkor a gyereknek többet árt, ha még a megszokott környezetböl IS kiszakitják, ezen kivül lehet, hogy a nagyszülök ragaszkodtak ahhoz, hogy a gyerek náluk maradjon, stb.


Rengeteg esetben a "lelépett" apa kap semmi hirt a gyerekröl (NEM azért, mert lelépett, hanem mert az anya/nagyszülök "üldözték el"), még ha szeretne is kapcsolatot a gyerekkel. ERRE mutat az is, hogy megkereste az interneten és jelentkezett - ez NEM az érdektelenség jele.

2011. jan. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
még a gyerektartást se fizette
2011. jan. 8. 11:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Az eddig leírtakból itélve, jogos az óvatosság.Ha igazán barátja vagy, nyugodtan elmondhatok a véleményed, tanácsot adhatsz, te hogy látod.
2011. jan. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Én is félteném a te helyedben...de nem szólnék bele, ha kikérné a véleményemet elmondanám, de én mindenképpen mondanám h ő jöjjön oda ahová lakom, mondjuk egy kávéházba.
2011. jan. 9. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a fater eljutott arra a szintre hogy már foglalkozni akar a gyerekével. Vagy lehet épp kihasználni akarja. Ezt nekik kell elintézniük. Ha belefolysz abból veszekedés lesz:)
2012. márc. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!