Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van e jogom önmagamat választani?

Van e jogom önmagamat választani?

Figyelt kérdés
Három gyermek édesanyja vagyok(15-17-19 évesek), édesapjuktól most váltam el papíron is. Pár éve összeköltöztem gyermekeimmel együtt életem szerelmével, de mivel ő sem jött egyedül(17 éves gyermek), sok konfliktusunk volt. Kb. egy hónapja elköltöztem a volt férjemmel közös házba, ahol gyermekeim "megtalálták" a helyüket. Sajnos engem egyre jobban irritál exem közelsége, pedig nagyon segítőkész, és hiányzik a párom, aki türelemmel, szeretettel vissza vár, mert neki is üres nélkülem az élete.
2012. márc. 25. 12:09
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Amit leírtál nem válasz a kérdésemre.A férfi lánya diktál,zsarol és te ezt hagyod.Inkább otthagyod a gyerekeid az apjuknál és mész vissza a férfihez egyedül,minthogy felvedd a kesztyűt és azt mondd: Itt vagyok,van három gyerekem,ha kellek,akkor jövök,de ők hozzám tartoznak,nélkülük nem megyek.

Miért engeded meg,hogy egy vadidegen család elválasszon a gyerekeidtől?

2012. márc. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

A gyermekeimtől soha senki nem tud elválasztani, hisz az édesanyjuk vagyok.

Fontos számomra, hogy mi a jó nekik és ezt nem tévesztem szem elől!

Nem vagyok harcos, az én fegyverem a szeretet, bizalom.

Nem megyek más gyermekét nevelni, nem vagyok nevelő nő és egyébként sem érnék el semmit egy 17 éves "gyereknél".

A napom abból áll, hogy 5 órakor már indulok dolgozni és leghamarabb 18 óra után érek haza. Gyermekeimnek ételt készítek, rendet rakok és 21 óra körül már lepihenek.

Hétvégéket magányosan töltöm, mindenki megy a maga útjára, este persze örülnek az ételnek és az ölelésnek. Nem babák már!

2012. márc. 26. 21:19
 23/31 anonim ***** válasza:

Te tényleg nem érted,amit írok vagy csak nem akarsz belegondolni? Nem babák,ez biztos.De a legkisebb még a kamaszévei közepén van,akinek kell egy biztos háttér és egy jó anya.

Nem kell nevelni más gyerekét,de hagyni sem kell,hogy egy 17 éves döntsön arról,hogy te hogy éld az életed,vagyis,hogy jöhetnek-e a gyerekeid vagy nem. Te menni akarsz és otthagyni a gyerekeid,meg sem próbálod elérni azt,hogy ne kelljen a férfi és a gyerekeid között választanod. Te ezt felfogod vagy valami deriliumban éled meg a helyzetet?

2012. márc. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
0%

A lánnyal csak a kérdező foglalkozik? Igenis van beleszólása, kikkel akar együtt élni. Ha nekem kellet volna elviselnem 17 évesen egy új nőt a gyerekeivel, talán még a házat is rájuk gyújtom. És a srácok? Nekik aztán krva jó ez a cigányélet, hogy költöznek, mert anya szerelmes. Felnőtt emberek.

Kérdező, döntened kell, vagy marad az, hogy hétvégente találkoztok, aztán ahogy lassan kirepülnek a gyerekek, egyre többet lehettek együtt.

2012. márc. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

A 17 éves lánynak nicns joga eldönteni,hogy az apja kivel élhet együtt és kivel nem és főleg nem szabhat feltételeket,hogy egy számára idegen nő hozhatja-e magával a gyerekeit vagy sem.A nő a gyerekeivel együtt egy család és nem várhatja el egyetlen 17 éves liba sem,hogy az anya elhagyja a gyerekeit azért,mert az ennek a kislánynak nem tetszenek.

A kérdező 15 éves gyermeke még nem felnőtt,szüksége van az anyjára.De nem tudom miért kell azt egy anyának magyarázni,hogy maradjon a gyermekével és ne hagyja el őt egyetlen férfi kedvéért sem.

2012. márc. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Miért, a 17 éves lány nem gyerek? Az apjának nem ő az első? Neki nem lehet sz@r a helyzet, mert ő csak egy 17 éves liba?
2012. márc. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
De,az apjának ő az első és úgy tűnik a kérdezőnek is fontosabb a lány lelki világa,mint a saját gyereke.Nem az apának kell elhagynia a lányát azért,hogy együtt élhessen egy nővel,hanem a nőnek kell otthagynia a három gyerekét,hogy a kislány lelke nyugodt legyen.Ez azért közel sem normális dolog.
2012. márc. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
Mert az aztán normális, hogy 17 évesen, egy marha problémás, sérülékeny korban beköltözik melléd 4 vadidegen ember, akik közül hárman közel korodbeli fiúk... Megpróbálni is kegyetlenség volt. Ha a kérdezőnek rossz volt a férje mellett, el tudja képzelni, mennyire utálna hazajárni a lány. A fiúk nem gyerekek, ott a fater is, nehogy már két felnőtt ember ne tudjon találkozni, ha akar! Kétlaki élet lesz, kényelmetlen, de ezzel senki életét nem teszik pokollá.
2012. márc. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
Veled tényleg kár vitatkozni.Nem tudom miért előrébb való egy elkényeztetett lány,aki kiutált az apja mellől mindenkit,mint három fiú.A lány is tudna az apjával találkozni,ha az apa hagyná el őt és költözne össze az anyával és a gyerekekkel,ha már arról van szó,hogy kétlaki élet és találkozás.
2012. márc. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Miért érnek többet a fiúk, mint az az egy lány. Ha a fater magára hagyja, még mindig jobban jár, mintha olyanokkal kéne együtt élnie, akiktől hányingert kap. Te jól viselnéd magad, ha holnap beköltöznék hozzátok pár rokonommal? Két perc alatt nem lennél otthon a saját lakásodban. Közös életről van szó, kajálásról, tv-nézésről, szennyes ruhákról, wc használatról, fürdőre várásról, barátokról, rokonokról. Könyörgöm, valaki! Egy kis hülye tinilány, vele szemben három kamasz fiú. Ki az az ordas nagy rib@nc, aki a lány helyében otthon tudná ott magát érezni???
2012. márc. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!