Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van e jogom önmagamat választani?

Van e jogom önmagamat választani?

Figyelt kérdés
Három gyermek édesanyja vagyok(15-17-19 évesek), édesapjuktól most váltam el papíron is. Pár éve összeköltöztem gyermekeimmel együtt életem szerelmével, de mivel ő sem jött egyedül(17 éves gyermek), sok konfliktusunk volt. Kb. egy hónapja elköltöztem a volt férjemmel közös házba, ahol gyermekeim "megtalálták" a helyüket. Sajnos engem egyre jobban irritál exem közelsége, pedig nagyon segítőkész, és hiányzik a párom, aki türelemmel, szeretettel vissza vár, mert neki is üres nélkülem az élete.
2012. márc. 25. 12:09
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
28%
Első a gyerek, utána jössz te.
2012. márc. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Szerinted még hány évet kéne várnom?

Gyermekeim már nagyok, alig vannak itthon, meddig várjam őket haza?

2012. márc. 25. 12:28
 3/31 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem maradj az exed házában a gyerekek miatt.de attól lehet a párod a szerelmed.ha a gyerekek kirepülnek együtt lehettek.
2012. márc. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:

De így az exemtől is elveszem a lehetőséget, hogy megtalálja a párját.

Ő, ha itt maradok, velem akar tervezni.

2012. márc. 25. 12:42
 5/31 anonim ***** válasza:
77%

Most mi a probléma? Odaköltöztél a szerelmedhez, akinek a 17 éves gyereke nem örült a 3 hirtelen jött tesónak meg neked? És úgy gondolod, ha egyedül költöznél oda, akkor elfogadna? Vagy mi volt a probléma?

Hát azt megértem, hogy a volt férjjel nem túl jó lehet együtt lakni, kben nem váltatok volna el!

A helyedben a gyerekeiddel beszélném meg a dolgot. Szerintem igazságtalan egy embertől azt várni, hogy vagy 3 gyerek vagy önmaga, közben a volt férj meg élheti világát, neki nincs felelőssége, csak neked? Ő nem választ?

Bizony, lehet simán még 10 év is, mire a 15 éves kirepül, addig várjon anyuka?

Szerintem ülj le a gyerekekkel, hogy ez a szitu, ha ők az apjukkal akarnak maradni, ám legyen, 2 már felnőtt ember, tud dönteni.

2012. márc. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
Állj a sarkadra!
2012. márc. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kamaszkorban ezt nem lehet megértetni a gyerekekkel, pedig igazad van.

De sajnos tudom, mert én is önző gonosz voltam kamaszkoromban, utáltam anyukám új barátját (még 10 év után is), és a válás után évekkel még mindig abban reménykedtem, hogy apa és anya újra összejönnek. Mert a gyereknek ez a természetes. Neki apa és anya kell, nem anya és az új pasija.

Ha felnőnek majd megértik, hogy hibát követtek el.

Szerintem kompromisszumos megoldást kell választani, ott laktok, ahol a gyerekek boldogok, de te nem szakítasz a pároddal, kivárjátok amíg kicsit benő a fejük lágya, és megértenek téged is.

2012. márc. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Talán magammal vagyok gondban, exem nélkülem is örül gyermekei közelségének, szívesen él velük.

Párom gyermekének csak az "új tesókat" nem sikerült elfogadni.

Nekem nehéz megbarátkozni a gondolattal, kissé önzőnek érzem magamat, hogy azzal éljek, akit szeretek és gyermekeimmel kevesebbet találkozzak.

2012. márc. 25. 12:52
 9/31 A kérdező kommentje:
Az exem azt akarja, ha mást szeretek, akkor ne itt éljek.
2012. márc. 25. 12:56
 10/31 anonim ***** válasza:
61%
Anyu is ezt csinálta.épp itt ebédelek nála.14voltam.akkor haragudtam ma már megértem.
2012. márc. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!