Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van e jogom önmagamat választani?

Van e jogom önmagamat választani?

Figyelt kérdés
Három gyermek édesanyja vagyok(15-17-19 évesek), édesapjuktól most váltam el papíron is. Pár éve összeköltöztem gyermekeimmel együtt életem szerelmével, de mivel ő sem jött egyedül(17 éves gyermek), sok konfliktusunk volt. Kb. egy hónapja elköltöztem a volt férjemmel közös házba, ahol gyermekeim "megtalálták" a helyüket. Sajnos engem egyre jobban irritál exem közelsége, pedig nagyon segítőkész, és hiányzik a párom, aki türelemmel, szeretettel vissza vár, mert neki is üres nélkülem az élete.
2012. márc. 25. 12:09
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. márc. 25. 13:32
 12/31 anonim ***** válasza:
Nekem van egy fiam.Belegondoltam,hogy el kellene őt hagynom és az apjával élne,mert én szerelmes vagyok valaki másba és vele akarok lenni,akinek a gyereke nem hajlandó eltűrni az én gyerekemet.Úgy érzem,nincs az a férfi,akiért ezt megtenném és nem hiszem,hogy más gyereke miatt az enyémtől elszakadnék.
2012. márc. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
48%
Megebédeltünk.anyu azt üzeni vágjál bele.attól még ő is szeret minket és támogat,hogy új férje van.apunak meg új nője.
2012. márc. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Az a felfoghatatlan nekem,hogy azért kell elhagynod a gyerekeidet,mert a szerelmed gyereke nem viseli el őket.Ez egyszerűen nem fair.Mi történne,ha a férfinek kellene otthagynia a gyerekét és összeköltözni veled és a gyerekeiddel? Te miért nem állsz ki a gyerekeid mellett?
2012. márc. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Kiállok a gyermekeim mellett, nagyon szeretem őket, pont ezért nem kényszerítem rájuk az én akaratomat.

Örökké az édesanyjuk maradok, aki szereti őket, de ha az apjuk mellett maradnék, folyton vitatkoznánk, nem lenne senki sem boldog.

Ők elfogadják, amit érzek, tudják, látják, hogy mennyire nem egyeznek a gondolataink, elképzeléseink, céljaink az édesapjukkal.

Azzal is tisztában vannak, amit irántuk érzek.

2012. márc. 25. 18:47
 16/31 anonim ***** válasza:
Nem is az a gond, hogy elváltatok. Hanem hogy a saját gyerekeid azért nem lakhatnak veled, mert az új pasi gyerekének ez nem tetszik...szerintem nagyon durva, ha ezt hagyod, na meg az új pasid is...
2012. márc. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Nem mondtam neked egy szóval sem,hogy maradj a volt férjed mellett,ezt nem is tanácsolnám. Az a durva nekem,hogy megfordult a fejedben,hogy otthagyod a gyerekeidet az apjuknál és lemondanál róla,hogy te neveld őket azért,hogy ez a férfi és a gyereke elfogadjanak.Hogy jönnek ahhoz,hogy azt várják el tőled,hogy csak akkor gyere,ha nem hozod a gyerekeid? Te egyáltalán felméred ennek a súlyát?
2012. márc. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Gyermekeimnek akkor lett "apjuk", mikor elköltöztünk, addig nem törődött velük, csak ordibált.

Ahogy elhagytam talált egy olyan "közösséget", ahol sok mindent megismert, szembesítették hibáival, megmutatták neki, hogy máskép is lehet, ezáltal jobb, figyelmesebb ember lett.

Párom nem vette észre, hogy gyermeke az orránál fogva vezeti, mert túlságosan fájt neki az a tudat, hogy gyermeke anyja nem kíváncsi a lányára.

Amíg azt nem mondtam, hogy költözünk, úgy gondolta túl elfogult vagyok gyermekeimmel. Ekkor viszont környezete (édesanyja és testvére közelében laktunk, ahova naponta járt gyermeke panaszkodni) viselkedéséből, a helyzethez való hozzállásukból kezdett rájönni, hogy voltak akiknek ez volt a céljuk. Gyermeke még zsarolta is azzal, hogy ő inkább elköltözik.

A mai helyzet az, hogy a lánya kapott egy boldogtalan, kedvtelen apát, családja (édesanyjáék)egy mosolytalan, bezárkózott embert, aki nem szívesen van velük.

2012. márc. 25. 19:34
 19/31 A kérdező kommentje:
Sajnos anyagilag nem vagyok ahhoz elég stabil (amit exemnek köszönhetek), hogy gyermekeimmel saját lábon megéljek.
2012. márc. 25. 19:37
 20/31 anonim ***** válasza:
36%

"Gyermekeimnek akkor lett "apjuk", mikor elköltöztünk, addig nem törődött velük, csak ordibált. "



Ennek fényében még jobban elítéllek, amiért odadobod ennek a pasinak a gyerekeidet csak azért, hogy az új csávód lánya elégedett legyen.

2012. márc. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!