Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennetek anyossal es apossal?

Mit tennetek anyossal es apossal?

Figyelt kérdés

Kilakoltatjak oket a jovohet folyaman.A harom gyerek kozul a legidosebb nem beszel veluk evek ota.Ferjem a kozepso.Mi egy egyszobas lakasban elunk a kisfiunkkal, nincs hely.De nem is ez a legnagyobb baj.Apos alkoholista, rendszeresen verte a csaladot, szerintem anyost meg most is.Nekik budos a munka, "ok mindig betegek".Mikor legutobb meglatogattak az unokajat mar az en penztarcambol is loptak.Gyerekeiktol mindig loptak es amit megvettek maguknak azt eladtak mikor a gyerekek nem voltak otthon.A legkisebb gyerek pedig alig keres valamit,egy szobat berel.

Ertelemszeruen nincs szuksegem tobb eltartottra,nem akarok alkoholistat a lakasba es egy gyermekbantalmazot.Nem akarok azon izgulni hogy mikor lopnak meg.Vegig kell nezni ahogy az utcara kerulnek?Nem izgulnak,ok biztosak benne hogy valamelyik gyerek befogadja oket.Te mit tennel?


2012. márc. 19. 20:45
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

De igazad van,sajnos en vagyok ebben a helyzetben,jobban belelatok.Nem csak kifogasokat keresek,azok talalnak meg engem.Masreszt pedig egyedul a fiamert vagyok felelos,meg lehet engem vetni,de akkor is csak ot figyelem.

A ferjem meg mindig azt mondja,hogy nem johetnek.Egyelore ez a felallas.

2012. márc. 20. 18:11
 32/39 anonim ***** válasza:
20%

"Már körbejártuk az ügyet milliószor, 5 évet sikerült nyernünk, már akkor ki akarták őket lakoltatni. Nincs tovább.

Egyik sem tartósan beteg, ők maguk ( de főleg anyós) kitalálja, hogy éppen most mi a bajuk, de az orvos soha nem tudja alátámasztani, hazudnak"


Értem.

Köszönöm a részleteket. ezek alapján akkor azt tanácsolom, hogy egyedül az alkoholproblémával foglalkozzatok.

Az egészséges magatartás az, hogy az ember NEM TÁMOGATJA a függőt, sem pénzt nem ad a szenvedélyére, sem a szenvedélye következményeiből nem mossa ki.

Mint alkoholista hozzátartozói Ti is részese vagytok ennek a rendszernek, és ennek a témának komoly szakmai háttere van, hogy hogyan kell viselni ezt a helyzetet, hogyan kell viselkedni, mint alkoholista hozzátartozója.

Elég kiterjedt tanácsadási hálózat is van a témában.

Miközben az anygi lehetőségeket kijártáatok az 5 év alatt, gonbdolom, a Családsegítőbe is eljutottatok.

Ott nem javasoltak alkoholbetegségre segítséget?

(Melyik városról van szó? Bp-en nagyon egyszerűen elérhetők ezek.)


3 kiindulási pontot javaslok:

1.) Az egyik ennek az addiktológusnak a könyve:

www.szenvedelybetegsegito.hu, a Letöltések menüpontja alatti könyvei, írásai, amikre gondolok, és főleg az első kettő (ő nem csak szerencsejáték-, hanem alkoholfüggő is, ezért a szerencsejátékről szóló könyv valójában az alkoholbetegségől is szól!)


2.) A másik a 12 lépéses program alkoholisták hozzátartozóinak:

[link]


És ezen az oldalon is van az érintetteknek külön menüpont:

[link]



3.) A harmadik, hogy ha van a szakrendelőben addiktológiai vagy pszichológiai rendelés, akkor menjetek el oda tanácsért - esetleg ideggyógyászat is témába vágó lehet.

2012. márc. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
73%

32-es válaszoló, hogy gondolod a nagy szakértelemmel? A kérdező tanulja ki, hogy az alkoholistának mi a jó, és kezeltesse magát? Amíg a fennhéjázó alkesz követelőzik és elvárja a szenvedélye költségeinek fedezését? Na ő biztos, 1000%, hogy nem megy az addiktológia közelébe, erőszakkal meg ugye nem lehet oda tolni...

Kérdező, felejtsd el, hogy ilyen alja népség a férjed szülei. A mézes-nyáladzó Teréz anyával, aki itt a kenetes szövegét írja, és ezért azt hiszi, hogy ő egy jó ember, ne törődj.

2012. márc. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem a 32-es adta eddig a legkorrektebb választ.

Nem árt, ha kiművelődnek a témában, így legalább esély sem lesz arra, hogy befogadják őket.

2012. márc. 21. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

32-es!

Köszönöm szépen a segítő szándékot, de nem lehet velük se jobbra se balra mozdulni. Ők nem ismerik be, hogy alkoholisták. Így nem is lehet segítséget szerezni nekik.

2012. márc. 21. 08:57
 36/39 anonim ***** válasza:
33%
Egy ilyen problémához nehogy innen vegyél segítséget. Az internet anonimitása még jobban kihozza az emberekből a rombolást, hogy elégtételt vegyenek a sérelmeiken. Hidd el az életben ők sem igy viselkednének. Más f.szával könnyű verni a csalánt. Valós személyektől kérj segítséget.
2012. márc. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
58%

"Köszönöm szépen a segítő szándékot, de nem lehet velük se jobbra se balra mozdulni. Ők nem ismerik be, hogy alkoholisták. Így nem is lehet segítséget szerezni nekik.

"


Akkor félreértetted az egészet.

Én a NEKTEK igénybevehető segítségről írtam.

Amiket felsoroltam, mint az alkoholoisták HOZZÁTARTOZÓINAK szóló segítségek.

Arról szólnak, hogy mit kell tennetek ebben a helyzetben NEKTEK.

Szó sincs az alkoholbeteg bevonásáról...

2012. márc. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:

"Köszönöm szépen a segítő szándékot, de nem lehet velük se jobbra se balra mozdulni. Ők nem ismerik be, hogy alkoholisták. Így nem is lehet segítséget szerezni nekik.

"


Akkor félreértetted az egészet.

Én a NEKTEK igénybevehető segítségről írtam.

Amiket felsoroltam, mind az alkoholisták HOZZÁTARTOZÓINAK szóló segítségek.

Arról szólnak, hogy mit kell tennetek ebben a helyzetben NEKTEK.

Szó sincs az alkoholbeteg bevonásáról...

2012. márc. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:

"32-es válaszoló, hogy gondolod a nagy szakértelemmel? A kérdező tanulja ki, hogy az alkoholistának mi a jó, és kezeltesse magát?"


Elolvastad, amit írtam? "Az egészséges magatartás az, hogy az ember NEM TÁMOGATJA a függőt, sem pénzt nem ad a szenvedélyére, sem a szenvedélye következményeiből nem mossa ki."

Ennyi a "kitanulás"!:)


"komoly szakmai háttere van, hogy hogyan kell viselni ezt a helyzetet, hogyan kell viselkedni, mint alkoholista hozzátartozója." - végig a hozzátartozónak szóló segítségeket adtam, az alkoholistahoz semmi köze a hozzászólásomnak, sem semmiféle kezeléshez.

Mire gondoltál? Miféle kezeltetésre? Mert nem értlek.

2012. márc. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!