Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek az én helyemben?

Mit tennétek az én helyemben?

Figyelt kérdés

19 évesen védekezés mellett teherbe estem.Bár nem így terveztük a párommal,de ennek ellenére nagyon vágytunk rá. Amikor elmondtam a szüleimnek,ők ellenem fordultak,apám egyenesen azt mondta,hogy kitagad. (mielőtt megszólnátok,nem a nyakukra szültem. Páromnak saját lakása van,nekem is van félretett pénzem) Ez borzasztó rosszul esett,főleg hogy még különböző hazugságokat is terjesztettek róla. A saját szüleim... a terhességem alatt soha nem érdeklődtek,a szülés után sem. Most 6 hónapos a pici,és pár hete jelentkeztek,hogy látni akarják és nekem nincs jogom megtiltani. Azok után,ahogy velem viselkedtek,nem akarom őket többé látni. Persze ezután az egész városban szétkürtölték,hogy milyen gonosz vagyok,milyen rossz anya vagyok és milyen önző és irigy,hogy eltiltom őket az unokájuktól. Soha nem voltam velük túl jóban,de ezt nem gondoltam volna róluk. Párom szeretné,ha megenyhülnék,és megengedném hogy lássák,de én ezt nem akarom,mert a lelkembe gázoltak akkor,mikor én a legboldogabb voltam/vagyok.Sokat sírtam miattuk.

Ti ennek ellenére engednétek a szüleiteknek,hogy lássák a gyermeketeket? Most,hogy én is anya vagyok,el se tudnám képzelni,hogy valaha is így viselkedjek a lányommal.


2012. márc. 12. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Hát megmondanám,hogy rendben van látogatási idő 1-2óra,aztán a picinek úgyis aludnia vagy ennie,fürdenie kell és menjenek el...

Bírom az ilyen ostoba hülye szülőket,akik elrontották a gyerekeikkel a kapcsolatot,de az unokára igényt tartanak,mert azt hiszik,azzal minden probléma letudva!


Nagyon nagy szerencséd van a pároddal!Sok boldogságot kívánok és erőt,kitartást,egészséget:)

2012. márc. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem egy próbát megér, mert lehet hogy imádni fogják az unokát. És a gyereknek meg jó ha van egy nagyija akire majd számíthat. Mégiscsak a szüleid, én megpróbálnám félre tenni a nézeteltérést a gyerek miatt is.
2012. márc. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
A te érzéseiden már nem tudsz változtatni szerintem,jól is gondolod a dolgokat,de azért én is megengedném hogy lássák egy picit a gyereket.Később az is előfordulhat,hogy a gyerek szeretni fogja a nagyszüleit,nem is kell megfosztani ettől,de neked nem muszáj velük beszélni ezek után.
2012. márc. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Nem ertem ha egyszer ,ki tagadtak es sertegettek teged,.akkor miert tartanak igenyt arra hogy lassak a piciketeket??es az hogy sertett vagy a dologban ,teljesen meg ertelek!de ha meg nem vagy felkeszulve arra hogy ismet a szuleid koreben tarsulj ,akkor ne eroltesd!hisz felnott no vagy ,.te sem tudod csak ugy hipp hoppra elfelejteni a serelmeket ,.meg akkor sem ha a szuleidrol van szo!!

De az is lehet hogy valtozna a kapcsolatod a szuleiddel ha meg latnak az unokat!egy probat meg er!

en minden esetre azt tudom mondani hogy ne tegyel olyat amit kesobb lehet megbansz,.ez lehet pozitiv de lehet negativ is!!

nagyon sok erot egesseget a picinek ,.neked pedig kitartast :)

2012. márc. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Szüleid viselkedése szerintem megbocsáthatatlan, és teljes mértékben meg tudom érteni, hogy a lelkedbe gázoltak, hogy haragszol rájuk mert nem voltak Veled, amikor a legnagyobb szükséged lett volna rájuk, DE:

A szüleid, és tetszik, vagy sem, azok is maradnak.Nem tarthatsz örökké haragot velük, ez nem csak nekik rossz, hanem neked is (többek között kiegyensúlyozatlan vagy tőle), sőt a gyerekednek is rossz lesz. A gyereked érdeke kell, hogy a legfontosabb legyen számodra, és hidd el, a gyerekednek szüksége van/lesz a nagyszüleire (az anyagi ágiakra is), akik szintén szeretik őt. Ha majd nagyobb lesz, a karácsony, a szülinapok stb. nem lesznek igaziak a nagyszülők nélkül. Szerintem erkölcsileg nem válalhatod fel annak a súlyát, hogy a ti rossz viszonyotok miatt a gyereked és a nagyszülők közötti viszonyt elroncsad.

Én a Te helyedben félretenném a gyűlölködést és hagynám, hogy a szüleim a gyerekem életének részei lehessenek. (Még akkor is, ha a történeteket vszinűleg soha nem tudnám megbocsájtani.)

2012. márc. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Biztosan nem engedném, amíg ugyanilyen bunkón viselkednek, követelőznek és pletykákat terjesztenek. Ha hiányzik az unoka, lehet megtanulni felnőttként viselkedni.


24L

2012. márc. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Lehet, szívtelen vagyok, de én tuti nem engedném, hogy lássák. Ha eddig így viselkedtek veletek, akkor később mi lesz? Magukhoz édesgetik a kisgyereket aztán meg telebeszélik a fejét, hogy milyen gonosz az anyu?!?
2012. márc. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Igaza van a párodnak,meg azoknak is akik azt írták engedd.Én nem ismerem a szüleid,és okod is van neheztelni.De jogilag sem tilthatod meg nekik ne lássák az unokát.Nem hiszem kell neked gyámügyre járkálj, jobban kiéleződjön a családi cirkusz.Nyelj egy nagyot ha nehéz is.És nem utolsó sorban lehet megváltoznak az unoka miatt,a kicsidnek is jó ha vannak nagyszülei.Az is meglehet egyszer elmennek aztán többet sem.De a lehetőséget megadtad!
2012. márc. 13. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát nézd. Nálunk is hasonló volt a szitu. Anyósom teljesen máshogy tervezte a fia életét. Én is. Biztos volt benne, hogy csak arra utazopm, hogy eltartassam magam (miközben, ha nagyon smucig akarnék lenni, az én házamban lakunk)

Meg is szakadt az amúgy szinte baráti kapcsolatom anyóssal. Az esküvőre ímmel-ámmal eljött, végigbőgte, hogy nem bírja látni ahogy a fia el...sza az életét. Tök jól esett. (megjegyzés: az esküvő időpontja már a terhességem elött megvolt)

Aztán megszültem. Az ötödik napon berontott a kórházba, bejött a szobába(influenzajárvány volt, senki sem jöhetett be) hogy ő itt és most látni akarja a gyereket. Én éppen pakoltam, és mondtam, hogy most vizsgálják, hogy hazajöhet-e, mert besárgult. Na erre én lettem a sz@ranya, hogy miért nem ettem rendesen satöbbi. Akkor ért be az ápoló és kitessékelte. Két hónapig megint nem hallottunk felőle, ztán felhívott. Bocsánatot kért. Nem mondom hogy azóta jó a viszonyunk, de egy próbát megér. Párhavonta látja az unokát, aki szereti. Csak ez számít. Mi ketten pedig hűvös udvariassággal beszélünk.

2012. márc. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálnám a helyedben, hogy nem lennék jelen a látogatásukkor. A picit tényleg van joguk látni, hadd menjenek. A párod majd felügyeli őket. Te addig menj el fodrászhoz, barátnőhöz, bárhová, addig is kikapcsolódsz egy kicsit.

Azt pedig nagy ívben tojd le, hogy miket terjesztenek rólad ott, ahol ők laknak. Kit érdekel?

A párod egyébként hány éves, ha nem túl indiszkrét a kérdés?

2012. márc. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!