Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennetek anyossal es apossal?

Mit tennetek anyossal es apossal?

Figyelt kérdés

Kilakoltatjak oket a jovohet folyaman.A harom gyerek kozul a legidosebb nem beszel veluk evek ota.Ferjem a kozepso.Mi egy egyszobas lakasban elunk a kisfiunkkal, nincs hely.De nem is ez a legnagyobb baj.Apos alkoholista, rendszeresen verte a csaladot, szerintem anyost meg most is.Nekik budos a munka, "ok mindig betegek".Mikor legutobb meglatogattak az unokajat mar az en penztarcambol is loptak.Gyerekeiktol mindig loptak es amit megvettek maguknak azt eladtak mikor a gyerekek nem voltak otthon.A legkisebb gyerek pedig alig keres valamit,egy szobat berel.

Ertelemszeruen nincs szuksegem tobb eltartottra,nem akarok alkoholistat a lakasba es egy gyermekbantalmazot.Nem akarok azon izgulni hogy mikor lopnak meg.Vegig kell nezni ahogy az utcara kerulnek?Nem izgulnak,ok biztosak benne hogy valamelyik gyerek befogadja oket.Te mit tennel?


2012. márc. 19. 20:45
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
90%

"pl. ha mindig betegek, akkor rokkantnyugdíjat. "


Ugyan már, tudjuk jól, mit jelent ez a mindig betegek duma, nem véletlen volt idézőjelben. Ez az a típus, ami sok helyütt megtalálható. Egy ismerősömnek érdekes az összes rokona "mindig beteg". Ja, 30-as, 40-es, makkegészséges emberek, akiknek büdös a munka, jobb segííílyen élni és piálni.

2012. márc. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ez tipikusan az a helyzet, amikor anyaként a gyereked érdekeit kell szem előtt tartanod - és a kérdésedből/válaszodból ítélve tökéletesen így is teszel. Maximálisan egyetértek veled, én eleve nem engedném a gyerekemet ilyen alakok közelébe. Viszont a kérdés azért kicsit árnyaltabb, nyilván a férjednek a szülei, tehát őt bántja, ha nyíltan elhatárolódsz a szüleitől és ellenséges vagy velük. Diplomatikusan, de igenis határozottan érvelj a gyereketek fejlődésével, magyarázd meg, hogy félre kell raknotok, hogy majd évek múlva a pici továbbtanulására legyen pénz (a legjobb iskolák drágák, már most megéri elkezdeni gyűjteni, hogy ő majd többre vihesse és könnyebb élete lehessen, stb. .. egyébként ismerek olyan családot, ahol tényleg már a gyerek újszülött korától kezdve gyűjtenek a későbbi magántanárokra, de ha ti nem ilyenek vagytok, szerintem ez akkor is jó ürügy), tehát sajnos pénzzel sem segíthettek, ugyanakkor ahogy már más is írta, keress alternatívákat. Az ő lakhelyük szerinti önkormányzat ált. több szociális munkással is kapcsolatban áll, felvehetnéd a kapcsolatot eggyel és megkérdezhetnéd, hogy mit lehetne tenni ilyen helyzetben, rákereshetnél, hogy szabályos-e egy tartósan beteget kilakoltatni (ombudsman), kereshetnél a társadalomba történő visszailleszkedést támogató alapítványokat és a férjedet is beavathatnád abba, amit "előástál" a témáról. Megértem, ha nem szívesen foglalkozol ilyenekkel, és igazából én is úgy érzem, hogy az a szemétláda, aki a saját gyerekét meglopja, megérdemli, hogy utcára kerüljön, de szerintem a párodnak jól esne, ha érezné rajtad a segítő szándékot. Viszont mindvégig kategorikusan határolódj el az anyagi segítségnyújtástól, vagy a befogadásuktól, akár úgy is, hogy ultimátumot adsz! Én ezt tenném, .. már többször végiggondoltam a helyzetet, mert nem kizárt, hogy pár év múlva én is hasonló helyzetbe kerülök. Az én párom szülei ugyan nem alkoholisták meg erőszakosak, "csak" előszeretettel húzzák le mindhárom gyereküket pénzzel, ők pedig tizenkét éve nem dolgoznak, mert "nem találnak" munkát, bár nem is regisztrált álláskeresők.. szóval, ... hát igen, no comment, megértelek. 28/L
2012. márc. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
6%

Hát nem a legszerencsésebb család vagytok.:(

Nálam a család az első. Ha egy szobánk lenne, akkor is befogadnám őket, segíteném őket talpra állni valahogy. Mivel a férjed szülei, nyilván ezt neki kell eldöntenie. Ha három gyerek is van, itt az idő, hogy összefogjanak a bajban. Ha végignéznétek, ahogy a szülőket az utcára teszik, egyből alájuk süllyednétek erkölcsileg, morálisan. Ha van lelkiismereted, soha nem hagyna nyugodni.

2012. márc. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
67%
Látszik, hogy nem nagyon volt még alkoholista rokonod. Értem én, hogy segíteni akarsz mindenkin, de ezek nem emberek, nem is lehet hozzájuk normál emberként viszonyulni. Majd ha önszántukból megjárták az elvonót, esetleg akkor.
2012. márc. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Már körbejártuk az ügyet milliószor, 5 évet sikerült nyernünk, már akkor ki akarták őket lakoltatni. Nincs tovább.

Egyik sem tartósan beteg, ők maguk ( de főleg anyós) kitalálja, hogy éppen most mi a bajuk, de az orvos soha nem tudja alátámasztani, hazudnak. Egészségesek, már amennyire egy alkoholista az lehet ugye. Nem százalékolják le őket pedig mi is próbálkoztunk a férjemmel ebben segíteni. Persze nem fizettünk le érte senkit.


Még após anyukája lenne a megoldás, neki 3 szobás lakása van, de egyrészt kevés a nyugdíja ( a lakást nem tudja eladni, hogy kisebbe menjen), másrészt nagyon rossz a kapcsolata a fiával. A lakást amit elárvereznek azt is ő vette nekik anno. A gyerekeket is ő ruháztatta és iskoláztatta ki. Úgyhogy még csak nem is a saját szülei nevelték fel a 3 gyereket, sokszor szöktek és laktak a nagymamánál. Menekültek.


De muszáj elzárkóznom mind a befogadásuktól mind pedig a pénzelésüktől. A lakás amiben élünk a férjemé, de nekem is van megtakarításom amit a gyereknek szánok. Valahogy erről is tudomást szereztek, hiába mondtam, hogy az a gyereké ahhoz nem nyúlunk ( hacsak el nem kell költöznünk a férjemtől vagy hasonló baj esetén), ők azt mondták

addig még kétszer összegyűjtök lakásra valót, adjam nekik. Pofátlanok. Természetesen nem látnak belőle egy forintot sem.


Nagyon félek, hogy mi lesz. Úgy érzem bármi is lesz a mi kapcsolatunk meg fogja szenvedni...

2012. márc. 20. 10:03
 16/39 anonim ***** válasza:
94%
Eszetekbe ne jusson befogadni őket! Felnőtt emberek, a saját döntéseikért felelősséggel tartoznak, te pedig a saját gyerekedért tartozol felelősséggel, nem értük! Hogy a fenébe gondolják, hogy elisszák, elherdálják a pénzt, aztán azt, amit te a gyereknek gyűjtöttél - vagy akár csak saját magadnak - azt elkérik?? Nemhogy egyszobás lakásba, de tizenegy szobásba sem fogadnám be őket, és nem azért, mert nem az én szüleim. Ilyen helyzetben a saját szüleimet sem fogadnám be! Menjenek albérletbe, vagy bárhová, de álljanak meg a saját lábukon, ne a tieteken tapossanak! Az meg, aki úgy gondolja, hogy be kéne fogadni őket, vagy segíteni nekik, gondolja végig: alkoholista, agresszív és tolvaj népség. Vagy azzal, hogy megszült/megcsinált három gyereket, attól ezek mind bocsánatos bűnné válnak? A saját gyerekétől lop? Nem értem azokat az embereket, akik úgy gondolják, hogy "mégiscsak a szülei"! Ez valami erény, felmentés, örök életre szóló lehetőség, ami alapján bármit meg lehet tenni? Hát szerintem igenis a saját gyereke legyen fontosabb mint az alkoholista-brutális-tolvaj családtag. Ráadásul szerintem az sem állja meg a helyét, hogy nem szabad lesüllyedni a szintjükre. Tapasztalatom szerint mindenkivel csak a saját szintjén lehet tárgyalni. Próbálkozhat valaki lelkifröccsel, értelmes levezetéssel, bármivel, ha ez a szint számukra nem megugorható. Ha abból értenek, hogy elengedik a kezüket és kénytelenek a saját erőből megoldani dolgokat, akkor velük szemben ezt a megoldást kell választani. Ja, és ne legyen lelkifurdalásod! Ha pedig a férjed mégis befogadja őket, tényleg költözz, aztán a férjed kénytelen lesz eldönteni, hogy az antiszociális szülei vagy a felesége-gyereke a fontosabb. Nem hiszem, hogy bármivel meg lehetne indokolni, hogy egy gyereket ilyen körülmények közé kényszerítsenek a saját szülei.
2012. márc. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
94%
Az utolsó mondja jól. Ha a férjednek ez kell, inkább váljatok el. Soha eszedbe ne jusson segíteni egy alkoholista/hipochonder pároson. Gonosz, manipulatív emberek, akik lelkiismeret furdalás nélkül kihasználnának. Neked se legyen.
2012. márc. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
11%

Persze, bármilyen probléma adódik, véletlenül se a megoldáson törd a fejed, hanem a szőnyeg alá söprésen. Gondban vannak apósék? Megszakítani a kapcsolatot! Segíteni akar a férjed? Válj el! Ez sehova nem vezet! A problémáidat meg kell oldanod. Elhiszem, hogy ez nem a legkényelmesebb helyzet és rengeteg odaadást kíván meg áldozatot, de ha ezt az utat választod, a gyerekeid ezt látják majd, és téged is eldobnak az első problémánál.


Gondolom rájöttél a 12-es vagyok, az egyetlen aki amellett érvel, hogy a férjed szülein segíteni kell. Nem azt mondom, hogy a gyerekeid jövőjét dobd oda nekik, nem ismerem a szituációt részletesen (mint ahogy más se itt), de biztos van valami megoldás, ha három felnőtt gyereke van, él a szülője.

Mennyit kell összedobni egy garzonra+kajára nekik? 100-120-ból csak kijönne, az 40 rugó per család. Valamilyen szociális juttatásra jogosultak? Önkormányzat ad egyszeri gyorssegélyt rászorulóknak. Minden utat járj végig (vagy a férjed). Nem keresheted a kifogásokat a lelkiismereted nyugtatására, hogy az utcára tettétek őket.


Nem lobbizok többet értük, ha tudsz simán ezzel a döntéssel élni, akkor hajrá. Nem vagyunk egyformák.

2012. márc. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
89%

Ez nem szőnyeg alá söprés. Ezt úgy hívják: következetesség. Pontosan ott lett elrontva a dolog, hogy apósékat valaki mindig kihúzta a szarból. Ezért sem változtak meg soha, megszokták, hogy valahogy majd csak lesz, valamelyik balek gyerekre majd támaszkodunk. Ez hiba volt!


Összedobni egy garzonra? Röhögnöm kell! Te tényleg nem láttál még igazi függő embert. Az ilyen ember nem olyan, mint te vagy én, hogy kapok X pénzt és szépen beosztom: ennyi megy kajára, ennyi a rezsire és ennyit teszek félre. Megkapja a pénzt és pia ameddig tart. Gondolkozz már! A saját gyerekük pénztárcájából loptak! Az így mi?


Itt nem arról van szó, hogy kedves öreg nagypapó és nagyanyó elvesztik a fedelet maguk felől, mert elvitte az árvíz / felrobbant a szomszédban a gázpalack vagy ilyenek.


Én már rengeteg emberen próbáltam segíteni, és a pénz soha nem oldott meg semmit. Ha a hozzáállás hiányzik, mindig vissza fog esni, de az nem hiányzik senkinek, hogy egy újabb családot rántsanak magukkal a mélybe.

2012. márc. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem "csak utalni" kell, hanem törődni is.


Azért kiváncsi lennék a Te megoldásodra.

Vagy hogy majd mit érzel, amikor apád felédnyújt egy FN-t az asztória pirosnál. Itt már bármit dobhatsz a lelkiismeretednek, nem fog működni.

2012. márc. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!