Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennetek anyossal es apossal?

Mit tennetek anyossal es apossal?

Figyelt kérdés

Kilakoltatjak oket a jovohet folyaman.A harom gyerek kozul a legidosebb nem beszel veluk evek ota.Ferjem a kozepso.Mi egy egyszobas lakasban elunk a kisfiunkkal, nincs hely.De nem is ez a legnagyobb baj.Apos alkoholista, rendszeresen verte a csaladot, szerintem anyost meg most is.Nekik budos a munka, "ok mindig betegek".Mikor legutobb meglatogattak az unokajat mar az en penztarcambol is loptak.Gyerekeiktol mindig loptak es amit megvettek maguknak azt eladtak mikor a gyerekek nem voltak otthon.A legkisebb gyerek pedig alig keres valamit,egy szobat berel.

Ertelemszeruen nincs szuksegem tobb eltartottra,nem akarok alkoholistat a lakasba es egy gyermekbantalmazot.Nem akarok azon izgulni hogy mikor lopnak meg.Vegig kell nezni ahogy az utcara kerulnek?Nem izgulnak,ok biztosak benne hogy valamelyik gyerek befogadja oket.Te mit tennel?


2012. márc. 19. 20:45
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%

Ezt most komolyan gondoltad, hogy családonként 40.000.- Ft-ot dobjanak össze azért, hogy a felelőtlen, alkoholista szülőket eltartsák?? Arra keressenek, hogy eltartsák az arra érdemtelen szülőket? Ez a normális szerinted? Vagy kötelesség? Ebben az esetben még a bíróság sem állapítana meg tartási kötelezettséget, hiszen önhibájukból vannak ilyen helyzetben. Dolgozhatnának - nem teszik, és emellett alkoholisták is. Egyszerűen képtelen vagyok felfogni azt az álláspontot, hogy a szülő tökmindegy milyen, lehet utolsó gazember is, akkor is tiszteletet érdemel feltétel nélkül, sőt, még tartsák is el. Nekem is van gyerekem, de ha ilyen lennék, teljes joggal hagynának a fenébe a gyerekeim. És hidd el, ha normális szülőkről lenne szó, nem kapna ilyen tanácsokat a kérdező, bár szerintem akkor ez a kérdés fel sem merülne, hiszen jóérzésű ember segít az önhibáján kívül bajba jutott szülőn, aki egész életében szülőként viselkedett és meg is érdemli a segítséget.

Erről eszembe jut egy unokatestvérem. Nem mai csitri, túl van az ötvenen. Anno, még 14 éves sem volt, amikor az anyja biztatta a mostohaapját, ha neki éppen nem volt kedve a szexhez, hogy forduljon a lányához. Tehát nemhogy megvédte volna a lányát, de még biztatta is a férjét. És egy 12-13 éves kislány nem mer igazán tiltakozni, ha tudja, hogy nincs senki aki megvédje. Szegény nő a mai napig szégyelli a dolgot, mondom ŐŐŐ szégyelli magát, az anyja, mostohaapja nem. Sőt, az anyja többször meg is kérdezte, hogy ki tud a dologról? És mivel az unokatesóm szégyelli, ezért ugyanúgy járkál a szüleihez mintha normális gyerekkora lett volna, segíti őket, mert ha rájuk sem nézne, mindenki őt vádolná lelketlenséggel, mert senki sem tudja a hátterét. Ez anya?? Ha az én anyám lett volna, soha a büdös életben az ajtót rá nem nyitnám, nemhogy segítsek! Az, hogy valaki megszült/megcsinált egy gyereket, az nem érdem. Anyám - akinek a nővére a kedves "édesanya" - rettentően haragszik a nővérére, de nem mondhatja meg neki, hogy tudja a dolgot, így megy a jópofizás. Viszont én a lábam be nem teszem többet oda, sőt, ha hamarosan elpatkol, az tuti, hogy a temetésére sem megyek el, bármennyire is a nagynéném. És anyám ennek ellenére azzal mentegeti az unokatesómat, hogy "mégiscsak az anyja". Én meg hányni tudnék, ha eszembe jut, mit érezhetett az a védtelen kislány, akit senki sem védett meg. Most meg az a szemétláda páros elvárja a gondoskodást. Ennyit arról, hogy a szülő feltétel nélkül megérdemli a tiszteletet és a segítséget.

2012. márc. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
81%
Kiszólnék neki, hogy helló fater, mi a helyzet? Aztán kiadnék egy üveg Koccintóst, vagy Bástya bort, ami éppen rendszeresítve van az autómban az ilyen esetekre. Ugyan miért NEKEM legyen lelkiismeret-furdalásom, amikor Ő szúrta el az életét? Mindenki a SAJÁT életéért felel!
2012. márc. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
0%
De a fehér embereknél máshogy van.
2012. márc. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

Az ember - sajnos - nem válogathatja meg a rokonait, de azt igen, hogy kivel tartja a kapcsolatot. Nálunk is voltak hasonló emberek (nagynéni, nagybácsi) és évekig próbáltunk segíteni nekik. Mi sem álltunk hű de jól, de mivel dolgoztunk, így nekünk biztos egzisztenciánk volt és ha nem is a Maldív-szigeteken, de belföldön minden évben nyaraltunk. Ők vidékiek voltak, "szegények", mert életükben nem dolgoztak és "betegek", úgyhogy pl. többször vettünk nekik 40-50 csibét, malacokat, mellé tápot, amivel fel tudják nevelni - a malacokból ált. kettőt, mondván, hogy az egyik majd a miénk lesz, azért cserébe, hogy tápot, állatokat, stb. adtunk nekik. Visszagondolva nem tudom, sírjak-e vagy nevessek, de mire arra kerül volna a sor, hogy na vágósúlyba került az állat, addigra mindig a mi malacunk döglött meg.. Hát ennyit az ilyen emberekről. Szánalmasak. Kovi bácsival és a 86%-os válaszadóval értek egyet: a vérségi kötelék nem ad felmentést minden bűnöd alól, .. valahogy úgy érzem, hogy eléggé elvarázsolt álomvilágban él az, aki ilyen embereken játszana irgalmas szamaritánust.


Egyébként írtad, hogy nem tudod honnan tudhatták meg, hogy van megtakarításod. Hát szerintem csakis a férjedtől.. Ezért is mondom, hogy ez kétélű dolog, ő nem biztos, hogy egykönnyen meg fogja érteni az álláspontodat, de ne add fel.

2012. márc. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
Ha fehér embereknél máshogy van, akkor kérd el a kérdezőtől az após telefonszámát, és fogadd be őket magadhoz! Nem is értem, hogy bírsz még aludni, hogy két alkoholista hamarosan utcára kerül... :)
2012. márc. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
5%

Kovi,

hidd el, hogy kersztbe sz@rom le vastagon, hogy az utcára kerülnek-e vagy nem. Azt se tudom kik ezek. Azt se hogy valós-e a szituáció vagy csak egy tanulmány valamihez. DE! A kérdés az, hogy ebben a szituációban mit tennék. Nehezen élem bele magam, mert tőlem lopni nem tudnak, sőt, megtisztelnének, ha rám támaszkodnának, de ez nálunk szóba sem jön. Ami az enyém az az övék is, és fordítva. Szóval távol vagyok ettől a helyzettől, és lehet hogy én látom rosszul. Mindenesetre én azt tenném, amit leírtam.


(és nem tudom, mennyire reprezentatív ez a pár hozzászólás a magyarországi családi kapcsolatokat tekintve, de szomorú, ez az arány, ami ebből a kérdésből kijött)

2012. márc. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 A kérdező kommentje:

Es mit tennel ha a befogadott apos megveri a fiad mig te dolgozol?Mert en ezt nem merem megkockaztatni.De akkor sem tudnek oszinten mosolyogni ha hazaertemkor nem talalom a csaladi oroksegem az ekszeres dobozomban.Vagy mindent tartsak lakat alatt es a gyereket ne engedjem haza mig en haza nem erek?™A reszegen fetrengo es kotozkodo apos latvanyarol nem is beszelek.

Isten adna,hogy ez csak egy tanulmany lenne.

2012. márc. 20. 17:28
 28/39 anonim ***** válasza:
100%
Szép elmélet ez az "ami az enyém az az övé is", de azt hiszem kicsit rosszul élném meg, ha az ÉN fizetésemet az apósom a SAJÁT piájára költené. Az ilyen hozzáállást már nem családszeretetnek hanem birkaságnak nevezném. Nyilván, ha az ember apósa éhes, ad neki kaját, illetve nem morcog, ha ken magának egy szelet vajas kenyeret. De ugye nem kell üdvözült mosollyal tűrni, hogy az általa megkeresett bevételt, az összegyűjtött tartalékot vagy az ellopott értéktárgyaiból befolyt összeget alkoholra költi?
2012. márc. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
0%
Ha úgy látod,hogy ez reális probléma, hogy a megsegített ember a családod testi épségét veszélyezteti, akkor ne fogadd be. Egyszerűen nem tudom elhinni, hogy az az ember akit a hontalanságból mentenek meg a rokonok, elkezdje verni a gyerekeket. Minden hozzászólásomban elmondom, hogy Te látod jobban a helyzetet, de innen nekem úgy tűnik, mintha csak kifogásokat keresnél, hogy ne kelljen segíteni. Ha tényleg ilyen, akkor gyakorlatilag börtönbe kell záratni, de erős kétségeim vannak. Férjed mit mond erre?
2012. márc. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

A fiuk vereset akkor hagyta abba mikor kapott egyet vissza,magyarul mikor mar nem voltak vedtelenek.Az en pici fim vedtelen,az apos meg ut ha iszik.Ezt nem ugy kell elkepzelni,hogy halalra veri a gyereket,de a ferjemnek tobbszor veresre verte a hatat es tobb foga is letort.Hogy miert nem vittek el a rendorok?Mert senki nem tett ellene feljelentest.

Nem ismeri az alazat fogalmat,mikor penzt adtunk neki nem azt mondta,hogy koszonom hanem azt kerdezte csak ennyi?Szerinted o meghuzna magat?Mert nekem van egy tippem.

2012. márc. 20. 18:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!