Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pofátlanság, ha nem megyek a...

Pofátlanság, ha nem megyek a temetésre, csak utána az étterembe, a halotti torra?

Figyelt kérdés
Élettársam édesanyjának az unokatestvére halt meg, nem nagyon ismertem.
2012. márc. 19. 19:05
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
96%

1. Vagy elkéredzkedsz a munkahelyről, hogy a temetésen is ott tudj lenne, vagy:

2. Ne menj el az étterembe se!

Ez utóbbi esetben küldj a családnak = élettársad édesanyjának egy részvét táviratot. (Mondd, az étterembe vitt virágcsokorral mit tudnának kezdeni? Bocsi, de ez hülye ötlet)

2012. márc. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, az... Nem kötelező elmenni a temetésére, ha nem is ismerted, de akkor a toron sincs semmi keresnivalód! Pofátlanság netovábbja, hogy kajálni bezzeg elmennél. :S Inkább maradj távol temetésről, torról egyaránt.
2012. márc. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pofátlanság.
2012. márc. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, hogy jönne le? :na, a temetésre nem jött, de enni meg ideért.....
2012. márc. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Temetésre ingyen kaja miatt menni. Pofátlan.

Temetésre el sem menni,csak az ingyen kajára. Pofátlanság teteje.

2012. márc. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor inkább egyikre se, mondd meg, hogy sajnálod, de dolgozol.
2012. márc. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Igaziból nem is értem, hogy hogy jutott ez eszedbe, hogy ha nem is igazán ismerted és a temetésre nem is mennél, a torra akkor mégis miért?


Igen, pofátlanság lenne, mindenkinek úgy jönne le, hogy csak az ingyen kaja miatt vagy ott.

2012. márc. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
96%

Azért tettem fel a kérdésem, mert amikor elolvastam a tied, nekem egyből az jött le, hogy a halottat nem tiszteled meg azzal, hogy elmész a temetésre, de az ingyen kaja jó lenne.

Lehet, hogy benned nem ez van, de hidd el, ha így cselekszel, mindenki ezt fogja látni.

Szóval vagy mindkettőre menj el, vagy egyikre sem.

2012. márc. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen távoli rokonság esetén oda sem illik menni a halotti torra, a temetésre pedig két dolog miatt megy el az ember: 1, elbúcsúzni az elhunyttól vagy/és 2, osztozni a hozzátartozók fájdalmában, jelezni, hogy e nehéz helyzetben is mellettük állunk.
2012. márc. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két közeli hozzátartozóm temetésére is sok távoli "rokon" meg "ismerős" jól láthatóan csak az ingyen kaja miatt jött el, és elég rosszul esett. De ők legalább a temetésen ott voltak és részvétet nyilvánítottak. Elmenni csak a kajáért kb. a gyászolók teljes, nyilvános arcul csapása. Ha annyira nem fontos neked az elhunyt, hogy kivegyél egy nap szabadságot, akkor nem is kell odamenned egyáltalán, nem tiszteletadás lenne, csak kötelező pofavizit.
2012. márc. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!