Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis hogy lehet az, hogy...

Mégis hogy lehet az, hogy vannak olyan szülők, akik az egyik gyereküket sokkal jobban szeretik, mint a másikat?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy most valakik biztosan le fogják írni, hogy márpedig ilyen nem létezik. De, igenis van ilyen, én vagyok az élő példa rá.


A nővérem anyuék szívében mindigis az első helyet foglalta el. Bármi vita, bármi nézeteltérés merül fel, a nővéremé az utolsó szó. Anyu sokkal több ruhát, használati cikket vesz neki, mint nekem. Ez egy banális példa, de pl. a minap mindketten elrontottuk a gyomrunkat, mikor én mondtam anyunak, hogy fél éjszaka hánytam, vállat vonva annyit mondott, hogy kellett nekem annyit enni, mikor megtudta, hogy tesóm is beteg, rögtön lesajnálta, hogy szegény gyerekem... Persze tudom, biztos közrejátszik, hogy a nővérem sokkal nyitottabb, sokkal több a barátja, otthonosan mozog a társasági életben, még én inkább az a csendesebb fajta vagyok, plusz 10 kilóval nehezebb is vagyok a tesómnál, ami által ő csinosabb is tőlem. De kérdezem én, szabad egy szülőnek így kimutatnia az érzéseit?


2012. márc. 18. 21:34
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
2012. márc. 19. 09:42
 12/17 anonim ***** válasza:

9-eske! És a szüleid azzal tisztában vannak, hogy öcséd repül az egyetemről, ha nem tanul? Mert az egy dolog, hogy bejutott, de bent maradni már k*rvanehéz.

Vajon akkor mit fognak szólni?

2012. márc. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Lehet hogy egy olyan titok van emögött, amiről még nem tudsz. Anyám nagyon fiatalon szülte meg a nővérem, és a férjével kötött házassága hamar el is laposodott. Aztán félrelépett, és ebből a kapcsolatból megszült engem és láss csodát, én lettem az ő kedvence, a nővéremet meg szinte le se sz*rta, meg gyakran durván bánt vele.
2012. márc. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ez azért hülyeség - és az okosok tényleg használhatnák az eszüket, mert tudós nem általánosít - , mert statisztikailag lehetetlen, hogy nincs hét milliárd emberből egy szülő, aki egyformán szereti az egynél több gyerekét. Ez puszta logika.


A lényeg az, hogy ugyanazért nem lehet szeretni. Hisz különbözőek vagyunk. Anyukám szerethet azért, mert okos vagyok, de a tesómat ugyanezért nem szeretheti, mert ő nem okos. Ugyanígy, szeretheti az ő humorát, de nekem nincs, így hát bennem ezt nem tudja szeretni. De ez minden emberi kapcsolatban így van.

2012. márc. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
Fogyj le és anyád is szeretni fog :o
2012. márc. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Igen, mert minden a felszín és a látszat...
2012. márc. 20. 23:08
 17/17 anonim ***** válasza:

Hát nekem a bátyám az aki anyuci pici kedvence. Apum nem tesz köztünk különbséget.

Viszont itt is az ment h én mosok, főzök, takarítok még a füvet is lenyírom és anyám el is várja tőlem. Még mikor dolgoztam is.

Míg tesóm itthon ül egész nap a gép előtt mereszti a seggét. Egész életében nem dolgozott 1 hónapot sem össz és itthon sem kell semmit csinálnia. Anyám ad neki pénzt mindenre, mindent megkap. Egy beképzelt (mert h neki diplomája van meg egész kicsi korunk óta azt hajtja anyám h mien okos a pici fia) igénytelen, lusta bunkó. Még is ő a jó én meg a szar

Én ami kell megveszem a saját kis pénzemből, de ha véletlen valamit kérnék azt is sajnálja tőlem. Nemrég 1 párszáz forintos dolgot nem vett meg nekem.

Szóval igen egyes szülők nem gyengén megkülönböztetik a gyermekeiket. Ezért döntöttem őgy h csak 1et szeretnék. H véletlen se legyek olyan mint anyám

2012. márc. 25. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!