Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis hogy lehet az, hogy...

Mégis hogy lehet az, hogy vannak olyan szülők, akik az egyik gyereküket sokkal jobban szeretik, mint a másikat?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy most valakik biztosan le fogják írni, hogy márpedig ilyen nem létezik. De, igenis van ilyen, én vagyok az élő példa rá.


A nővérem anyuék szívében mindigis az első helyet foglalta el. Bármi vita, bármi nézeteltérés merül fel, a nővéremé az utolsó szó. Anyu sokkal több ruhát, használati cikket vesz neki, mint nekem. Ez egy banális példa, de pl. a minap mindketten elrontottuk a gyomrunkat, mikor én mondtam anyunak, hogy fél éjszaka hánytam, vállat vonva annyit mondott, hogy kellett nekem annyit enni, mikor megtudta, hogy tesóm is beteg, rögtön lesajnálta, hogy szegény gyerekem... Persze tudom, biztos közrejátszik, hogy a nővérem sokkal nyitottabb, sokkal több a barátja, otthonosan mozog a társasági életben, még én inkább az a csendesebb fajta vagyok, plusz 10 kilóval nehezebb is vagyok a tesómnál, ami által ő csinosabb is tőlem. De kérdezem én, szabad egy szülőnek így kimutatnia az érzéseit?


2012. márc. 18. 21:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem szabadna,de sajnos elég sok ilyen van.


Mondjuk nálunk én számitottam is erre,öcsém késői gyerek,és végre fiú,jobban szeretik őt.

De nem bánom,tényleg szeretni való kölyök.És én már felnőtt vagyok,elfogadom a tényt,és ettől még imádom őt.

2012. márc. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Most komolyan, nem normális, hogy a személyiség közrejátszik. Nem barátokat szült magának, hogy majd azt szeretem jobban, akivel könnyebben ki lehet jönni.


A külső meg pláne. Én 40 kg-val vagyok nehezebb a húgomnál, és soha nem éreztem, hogy Anyu kevésbé szeretne.

2012. márc. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
Pszichológiai tény, hogy minden családban van kedvencgyerek. Bárki is tagadja, ez van, tetszik, nem tetszik. Az már más kérdés, hogy a szülőnek ezt nem kéne kimutatnia és egyenrangúan kell kezelnie a két, vagy több gyereket.
2012. márc. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Sz@r helyzet...Nálunk a mamánál látni ezeket az unokák közt...Oda van a bátyámért,aki 29 évesen az Ő nyakán lóg,életében nem volt egy rendes munkahelye,lányával sem igazán törődik,de mégis Ő a szent...Éppen a napokban volt egy eset,ami nagyon rosszul esett...Tesómat feljelentették a gyerektartás miatt és a mama nekem mondta,hogy oda adja neki a spórolt pénzét(tudni kell,hogy a bátyám soha senkinek nem adott vissza még egy centet sem),hogy ki tudja fizetni...Egyből bevillant,mikor pár éve mehettem volna külföldre és beszéltem vele,hogy tudna-e kölcsönözni egy hónapra(bátyám tartozásának a negyede lett volna)...hát a válasz bizony nem volt...Szerintem is minden családban van kedvencke,de egy rendes szülő,nagyszülő ezeket nem fogja ennyire láthatóvá tenni...
2012. márc. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
69%
Valahol azért szeretik a nagyobbat mert ő volt az első gyerek,valahol meg a kisebbre vannak rácuppanva,mert ő még kicsi:)
2012. márc. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
60%
En is mindig ebben a helyzetben voltam és vagyok, ami nagyon fájt és fáj nekem.
2012. márc. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk én vagyok a csinosabb, én vagyok a jobb tanuló, a talpraesettebb... a húgom 17 évesen egy adag hasábkrumplit nem hajlandó kisütni magának, drogozik, lopja a pénzt itthonról, bukdácsol az iskolában, mégis ő a kis kedvenc... szóval ha az egyik gyerek "jobb", és a "jobbat" szeretik jobban, akkor még hagyján, de amikor a rosszabbikat?! Ráadásul az én húgom mégcsak nem is kedves, nem hízeleg, egy igazi tapló, kanász szöveggel, a saját anyját is akármikor lek*rvázza. Ellenben én sosem mondok ilyeneket a szüleimre. Ezt az egész kivételezés dolgot sosem fogom megérteni. Egyszerűen megszületett valami a fejükben úgy óvodás korunkban, aztán ezt a terhet viselhetjük egész életünkön át (mert nálunk pl a húgom kiskorában hízelgős, bújós, aranyos kislány volt, míg én komoly, magamnakvaló voltam és még mindig ez maradt meg a fejükben rólunk). Érdekes mód ezt a fene nagy kivételezést főképp a tanulatlan, butább szülőknél figyeltem meg. Azoknak a barátnőimnek, akiknek értelmesebb, intelligensebb szülei vannak, azoknak sosem voltak ilyen gondjai, ráadásul a szüleik sokkal megértőbbek, figyelmesebbek stb.
2012. márc. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2 évvel ezelőtt teszed fel a kérdést, akkor én is azt mondanám, hogy márpedig ilyen nincs. Én egyke vagyok, de azóta megismertem nem egy olyan embert, akinél látom, hogy mennyire meg vannak különböztetve a testvérek. Valahogy én mindig azt a tesót fogom ki barátnak, akit "kevésbé" szeretnek...Nem értem meg, hogy mért, de ezt egy szülőnek NEM SZABAD kimutatnia.
2012. márc. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nemcsak a tanulatlan szülőknél van így, sajnos. Orvos anya, építészmérnök apa. És mégis sokkal inkább szerették öcsémet, kivételeztek vele mindig... lehet, azért, mert fiú??? Nem tudom. Én mindig jó tanuló voltam, tőlem mindent elvártak, a csillagos éget, ha lehozom, az sem lett volna nekik elég... egy fizika 3as dolgozatért olyan balhé volt itthon, hogy egész este megállás nélkül bőgtem miatta. Öcsém meg jött haza azzal, hogy kihívták németből felelni, azt mondta, kéri az 1est inkább... és elintézték egy ejnyével kb. Amikor egy sulis focibajnokságon 1 db labdát kivédett kapusként, sokkal jobban dicsérték, mint engem az országos tanulmányi versenyeim bármelyikéért. Amikor én érettségire készülés közben kimentem 10 percre elolvasni egy magazint, jött a szekálás, hogy ha ennyire lazán veszem, akkor bukni fogok, meg milyen lusta vagyok meg csalódott bennem. Öcsém meg nem készült rendesen (azt is úgy, hogy a fele az én verejtékes munkávbal kidolgozott tételem volt, feleannyit sem feccölt bele), szóbeli előtt 2 nappal állt neki bőgni, hogy milyen szar az élet, mert semmit sem tud, na, akkor jött anyám, hogy jaj, kincsem, az sem baj, ha 2est hozol...


és most ugyanez megy, főleg hogy reálos családban bölcsésznek mentem, aki csak a széket melegíteni jár be az egyetemre, bezzeg öcsém, a hős műszakis... amióta egyszer volt egy enyhe idegösszeroppanásom, azóta ezutóbbi csillapodott, de azért burkoltan még mindig kutyáznak...

2012. márc. 19. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Hogy hogy lehet azt nem tudom, de van ilyen. Nálunk a húgom volt a kedvenc, én elég hamar leszakadtam a családról, 22 évesen elköltöztem a városból, ahol éltünk, a testvérem csak 30 évesen. Mondjuk, végülis ő az, aki most a családi ügyeket intézi, de szerintem azok után amit hozzám képest pluszt kapott, ez a minimum...

Férjeméknél viszont sokkal durvább a helyzet, anyósom a sógoromat részesíti előnyben, neki csak ad, ad, a férjemet pedig próbálja kihasználni. Szerencsére, amióta képben vagyok, ez már nem megy neki. Sógor még mindig csak kap az anyjától, de a férjem már nem az a ló, akit lehet ütni, mert húz...

2012. márc. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!