Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más szülők is ronda szitokszav...

Más szülők is ronda szitokszavakkal teremtik le a gyereküket, ha kiakadnak rá?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdem, mert nálunk ez a megszokott.

Pl.: sz.r, tök, megy a f..ba stb.


Nem mondom, hogy mindig büntelen vagyok, de sokszor apukám úgy jön haza munkáról, hogy csak úgy a semmiért jól megszid.


2012. márc. 13. 07:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ismerősöm, állandóan veszekszik a gyerekével. Nem azt mondom, hogy a lánya jól viselkedik, de azért egy 6 évest elküldeni a büdös k. anyjába szerintem túlzás.
2012. márc. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem, apám nem ejt ki a száján trágár szavakat, de az se esett jól nekem kiskoromban, amikor dühösen üvöltve mondta anyámnak rám mutogatva, hogy "ez a gyerek nem normális", mert a játék edényembe tettem igazi levest. Az a lényeg, amit gondol, nem az, hogy milyen szavakat használ.
2012. márc. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem szerencsére sosem illettek ilyen szavakkal a szüleim. Gyerekkoromban a "nem szégyelled magad?" és a "mit képzelsz magadról", tini koromban meg a "nem mész sehová egy hétig" volt nálunk a porondon. Így sosem beszéltek velem a szüleim, ezért sokáig el sem tudtam képzelni, hogy valaki így tud beszélni a gyerekével.
2012. márc. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Nanamia ***** válasza:
100%

Hát, nálunk volt ám rendszeresen. A mai napig van, pedig külön élek, saját családom van már.

Picit durvábbak voltak, a "dögölj meg"-től a "rohadt k.rva" kifejezésig elég széles skálán mozgott. De a legmegalázóbbnak a mai napig azt érzem, amikor húgom iskolája előtt üvöltözött velem anyum (babakocsiban az 1 éves lányom), hogy milyen k.rva vagyok, meg nem szégyellem magam, hogy ilyen olyan f@szt sz.pok...Mindezt azért, mert képtelen megbékélni a párommal.

2012. márc. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem simán elküldtek a halál f_szára, a büdös k**** anyámba, meg mondogatták nekem, hogy ,,ne állj már ott mint egy lóf_sz!!"
2012. márc. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

jujjj


rám soha nem káromkodtak szüleim.

egyetlenegyszer hallottam igazi káromkodást anyu szájából, amikor rádőlt egy nagy pad a lábamra. akkor azt mondta, h a r.hadt k.rva életbe.


de ennyi. amikor szidnak, még akkor se hallok tőlük SEMMI káromkodást. a legcsúnyább szó, amit kiejtettek, az a fenébe... rámszólnak, ha azt mondom, a francba. és igazuk van. mondjuk szoktam néha azt mondani, h b.zi, arra húzzák a szájukat. de soha nem káromkodnak. szerintem nagyon nagyon elkeserítő, ha valaki a gyereke fejéhez trágárságokat vág. én biztosan nem fogok, ha gyerekem lesz.

2012. márc. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen,de utána ált.megbánom, és bocsánatot kérek.
2012. márc. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm a 8 hónapos (!) kisfiát szokta olyan szavakkal illetni, hogy döbbenetes. A kicsi nyűgös volt, nem akart enni, erre majdhogynem lehajította, "hogy elegem van belőled, te erőszakos kis majom, te h.lye f.sz!" Aztán amikor már kicsit nagyobb volt, kb. másfél éves, olyannak is fültanúja voltam, hogy amikor a gyerek a felkínált víz helyett inkább almalét ivott volna, akkor azt mondta neki, hogy "nem érdekel, akkor felőlem szomjan dögölhetsz, lesz.rom!" És még hasonlók. Mert ő ideges. :S
2012. márc. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Utolsó vagyok, és ez az anyja. :S
2012. márc. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Most 21 vagyok. Míg nevelés alatt álltam, gyakran megvert Édesapám, és ilyenkor azt ordította, hogy "szétverem a fejed". Szerintem ez halálos fenyegetésnek minősül, főleg, miközben épp tényleg a gyerek fejét veri a szülő...most, hogy felnőttem, és már nem verhet, hallok néhány "k"-t, de sosem rám mondja, hanem arra a dologra, amit szerinte elszúrtam...
2012. márc. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!