Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor késő már gyereket vállalni?

Mikor késő már gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tudom nagyon sok mindentől függ egy gyerekvállalás, biztos háttér,munkahely, nem utolsó sorban hogy mindkét fél akarja.


Mégis úgy gondolom, ha az ember akar, mindig tud kifogást keresni, hogy miért korai még.

-Ha nincs lakás, akkor azért (mai világban nem is egyszerű)

- Ha van lakás (sok a hitel, egy fizetés arra megy szinte)

- Albérletbe ne jó, mert bármikor költözni kell (tulaj eladja a lakást stb)


Ha mindent számba vetnék, tényleg sose lehetne gyereket vállalni.

Viszont ketyeg a biológiai óra, s még mindig semmi, még tervben sem.


Kíváncsi vagyok, hogy kinek mi a véleménye, mennyi az a minimum-maximum életkor nőknél, férfiaknál egyaránt,amikor már jó lenne a baba.


2012. márc. 18. 19:45
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%

Anyám 40 évesen szült, a szülés utáni napon 2 kilóval mutott többet a mérleg, mint teherbeesés előtt.

A hasa simán visszament és én sem érzek semmilyen hátrányt ebből kifolyólag.

2012. márc. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

25 éves vagyok.Van egy gyerekkori barátnőm.Óvodás korunk óta együtt nőttünk fel,igaz barátok vagyunk

Egyidősek vagyunk így az iskolapadban is egymás mellett ültünk,sőt gimnáziumba is egy helyre mentünk.

Ma anyám 45 éves,apám 47.Fiatalok,de mégsem vagyok boldog velük.Anyám alkoholista(amióta eszemet tudom,iszik) apám csajozik,éli az életét.A barátnőm anyukája 70 éves apukája 74 éves.Az anyja 45 évesen szülte,az apja 49 éves volt.Mindketten vagányak,fiatalos gondolkodásúak,mosolygósak..Ma is aktívak..Az apja igazi humorzsák,az anyja egy tündér.El se hinnétek hányszor kívántam,hogy bárcsak ők lennének a szüleim.

JA! Nekem egyik nagyszülőm sem él már.Neki az apai nagyszülei élnek még.

2012. márc. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:

De mégsem annyira jó, hogy tündéri szüleim vannak, hogy ha ezt sajnos nem élvezhetem sokáig.

Nem a gyerek tehet arról, hogy milyenek lesznek a szülei, mi alakítjuk, hogy milyen szülők leszünk/vagyunk. Biztosan az elfogultság beszél belőlem, a szüleim 27 évesek voltak, amikor én születtem, van egy két évvel idősebb bátyám, én ezt éppen ideálisnak gondolom. Régen osztálytársak között mindig nekem voltak szinte a "legidősebb" szüleim és már így is mindig furán éreztem magamat, amikor megjegyezték, hogy fúú a te anyukád már 39, amikor az enyém csak 34. Ennek ma már semmi jelentősége nincs az életemben természetesen, de azért a gyerekek olykor kegyetlenek tudnak lenni, hát még ha jóval idősebb szülők vannak.


Egyébként én is tudok jó, de ellenpéldát is. Nagynénim 32 évesen szült, egyrészt veszélyeztetett terhes volt végig, mert nem úgy bírta a szervezete, ahogy tervezték, másrészt a csípője nagyon nehezen formálódott vissza. Azóta több mint 20 év telt el, de azóta is nehezen jár és a kor haladtával egyre nehezebben, pedig ő még nem is volt olyan idős, amikor vállalták a babát.


Egy ismerős család hiába próbálkozott nem jött össze a baba. Az utolsó lombik próbálkozásnál tapadt meg egy magzat, ekkor volt a nő 35 éves. Azóta született még 2 gyerekük és a nőnek az ég világon semmi testi problémája nem volt a terhesség alatt és után sem.

Szerintem ez a téma ugyanolyan minthogy én idén elkapom az influenza járványt, más nem... sosem tudhatom, hogy én benne leszek-e avagy sem, csak úgy jön. Nem tudhatom hogy az én vagy a kérdező biológiai órája hogyan jár, így ebben jó tanácsot sem lehet adni! A lényeg, hogy minél fiatalabban valaki, annál könnyebben regenerálódik és ez tény, innentől kezdve viszont egyénfüggő.

Szerintem fiatal szülők is lehetnek jó szülők és idősek is rosszak, persze fordítva is. Én mint említettem biztosan elfogultságból mondom, de inkább legyenek "ideális" korú szülei egy gyereknek, hogy legalább ne ezen múljon mennyi időt tölthetnek együtt. Én csak az én életemből és családomból tudok kiindulni. Én ezt a példát szeretném követni, ezt tartom ideálisnak. A szüleim hihetetlenül jó szülők, teljesen jó korban. :)

2012. márc. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

20.23 vagyok

Természetes öregedésre gondoltam, ezt ki is emeltem, azért ha átlagban 20 éves korban szül mindenki, akkor ha én vagyok 20, akkor anyu 40, mamám 60, dédim 80 és még jó eséllyel ismerem és együtt is tölthettem vele jó néhány évet. No értelem szerűen ha ebből mondjuk kivesszük a 40-est és anyu 60, akkor jó esetben a nagyim 80 és a dédimet valószínűleg nem is ismertem, ahogy gy6anús hogy sajna az én gyerekeim sem fogják megismerni az ő dédijüket. Nálunk ez anyuéknál tolódott kicsit, dédim és mamám korábban szült 20 évnél, anyu kicsit később, és ismertem a dédszüleimet.


Apu felől már nagymamám is később született a szokásosnál, pontosan nem tudom hány évesek voltak a szülei, de 7 testvér közül ő a 7. és 11 év van közte és a 6. testvér között. Nagyapám szülei már azelőtt meghaltak, hogy én megszülettem volna, ahogy nagymamám apja is (őt már apu se nagyon ismerte). Dédimamám állítólag olyan 1 éves koromban halt meg, semmi emlékem róla. Az, hogy apu is kései gyerek volt csak annyi különbséget hozott, hogy anyu felőli nagyim 67 éves, apu felőli nagyim 83 és szegény már igencsak beteges pár éve.

Szerintem számít ebben hogy ki mennyire kései és ismétlem a váratlan elhalálozásoktól eltekintve, mert azt sosem tudhatjuk előre sajnos. Ha ebből indulunk ki sose vállaljon senki gyereket.


Jól eltértem a témától, a lényeg, hogy én tartom, hogy a kérdező nincs elkésve, viszont sosincs tökéletes időpont gyerekvállaláshoz!

2012. márc. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
embere válogatja, én 35-40 közt szeretnék, de tényleg a klimax a felső határ. 80 fölött halt meg majdnem minden felmenőm, szóval annyira nem félek, hogy nem tudnám felnevelni.
2012. márc. 19. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Nekem a legfelső határ 30év.Két gyereket terveztünk,az első 5év alatt jött össze,igy 27évesen szültem.Most 29vagyok és lemondam a másodikról.30fölött nemigazán szeretnék szülni,és az előzményeket figyelembe véve probálkozhatnánk megint jópár évet.
2012. márc. 19. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
60%
Én egy hetet töltöttem a babámmal a gyermekágyon, és meghallgattam jópár történetet, tapasztalatot. A végeredmény: átlagosan 3x jobban megszenved az, aki 30 felett vállalja be az első babáját, mint aki 30 alatt. Nekem ez sokat mond. Én hála Istennek, alatta voltam.
2012. márc. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
60%
Anyum engem 22 évesen szült, lement róla minden súlyfelesleg.Öcsémet 26 évesen szülte,szintén.Kiöcsémet 36.évesen, több vizsgálatra kellett járnia és nem ment le róla a súlyfelesleg.Mondta is anyu,hogy öcsémmel már nem volt annyi türelme se,mint velünk.Velünk sem volt már gondja, jól eljátszottunk egyedül.Mondta,hogy jobb fiatalon szülni.Én 21 évesen szültem,most leszek 23,de érzem én is,hogy jobban fáradok,mint mondjuk 2 éve.Fiatalon hamarabb sikerül a baba is.Visszatérve az anyagi helyzetre.Biztos munkahely a mai világba??Én ezt nem merném kijelenteni.Hitelt sem mernék vállalni,kitudja,hogy mennyire emelkedik meg.Az albérletből meg rengeteg kínálat van.Szeretnénk még egy babát,de párom nem mer belekezdeni.Fél,hogy nem tudunk mindent megadni neki.Gyed-et szeretnék kapni,de ahova meg felvesznek,be sem jelentenek:(Fiatal vagy,de én belevágnék.
2012. márc. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:

40 éves korig tartom ideálisnak. Nő és férfi tekintetében egyaránt. Azért, mert mire kirepül a gyerek, a szülők 60-as éveikben fognak járni, és végre megérdemlik a pihenést.


Én kb 30 évesen fogom szülni az egy szem gyerekem. Mert akkor lesz lakásunk. Párom akkor lesz 35 körül. "Vének" leszünk már, de jobb egy biztos anyagi helyzet, mint egy bizonytalan. :)

2012. márc. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek aki írt, jó volt olvasgatni a véleményetek. Kicsit irigylem is azokat, akiknek már van babájuk ( jó értelemben) :), én is szeretnék hamarosan.


Egyébként nem tudom ki pontozta le a válaszokat, én mindenkinek nyomtam a zöld kezet.


Kívánok mindenkinek boldog babavárást, a meglévőknek pedig sok egészséget!:)

2012. márc. 19. 14:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!