Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukam gyakran azt mondja,...

Anyukam gyakran azt mondja, hogy mindenkitol csak rosszat orokoltem. Erre mit lehet reagalni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 16. 22:10
1 2
 11/18 anonim válasza:
Ne hidd el neki. Az én anyám is hasonló dolgokat mondott kiskoromban, még ma is sokszor, de már nem figyelek rá. Meg is lett az eredménye. Sokszor nem tudom eldönteni hogy egy-egy rossz tulajdonságom tényleg megvan vagy csak bebeszélem...
2012. márc. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Na, mert ha ő tökéletes lenne, akkor tőle csak a jót tudtad volna örökölni...:-))

Sajnálom, hogy így aláássa az önbizalmad. Az enyém nem csesztetett ilyenekkel, ellenben 0 volt az önbizalma, depressziós meg minden, és ez rám is kihatott:-( Próbálj meg arra figyelni, hogyha tőlük a rosszat örökölted (ami azért baromság ám), akkor az a sok-sok jó, ami benned van, mind a saját magad eredménye!!:-) Fel a fejjel, attól, hogy anyukád depis, neked nem kell azzá válnod, igenis tudsz normális életet élni! Nem tudom, hány éves vagy, de egyre könnyebb lepattintani magadról a hülyeségeket, pláne, ha majd már nem élsz vele.

2012. márc. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:

Sëmmi esetre sëm këll visszavágni, ez nëm vezet jóra, csak továbbgyűrűzik, s lëhetőleg nëm is këll haragudni rá. Tudom, nëm könnyű, amikor éppen az embër fejéhëz vágnak ilyet.

Mindënkiben -kivétel nélkül- ott lakik Isten Szellete, az Önvalónk. Ez nëm ëgy üres vallásos vagy ëzotërikus szöveg, hanëm maga az Igazság. Tëhát mély szintën mi mind ëgyek vagyunk, mivel mindnyájunkban ott ég ëgyazon Isteni Szikra. Így benned is, anyukádban is, mëg mindën embërben benne van, aki az életëd folyamán kërësztbe tësz nekëd. Amire törekëdnünk këll az, hogy az Önvalónknak adjunk teret életünkben, nëm az énünknek (egónknak), mert ez utóbbi nëm a valódi természetünk. A sok-sok énëknek "köszönhetjük" a végtelen szenvedést amit ëgymásnak, az állatoknak s a természetnek okuztunk/okozunk.

2012. márc. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Az a helyzettől, a szövegkörnyezettől és az indulati szinttől is függ, hogy mit kell reagálni.

Ha dühös, nyilván nem kell olajat lapátolni a tűzre, hanem csillapítani kell.

Ha szereted Anyukádat, akkor szépen csendben oda kell bújni hozzá, és azt mondani, hogy vegye le a sötét szemüveget, vegye fel a rózsaszínt és újra nézzen rád, és nézzen meg jól. Biztosan van egy-két jó tulajdonság is amit a rózsaszín szemüvegen keresztül már meglát.


(Te ismered jobban, ez csak egy ötlet volt, te vagy a birtokában a tudásnak, hogy hogyan lehetne a rossz kedvét hirtelen egy mókával megenyhíteni. Ő szeret téged, még akkor is, ha korhol. Ha te töb szeretetet mutatsz felé, ő is többet mutat ki feléd abból a szeretetből, ami benne lakozik irántad, csak néha nehezen találja meg az útját feléd.)

2012. márc. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%
Olvastasd el vele ezt a kérdést és a válaszokat, hátha észhez tér. Persze ez nagyban intelligencia függvénye sajnos.
2012. márc. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Kaarooliinaa válasza:
nekem is ezt mondták én azt mondtam volt kitől örökölnöm/olyan vagyok mint te csak kicsibe:)
2012. márc. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Johnydio válasza:
Milyen szülő az olyan, aki csak a negatívumokat sulykolja a gyerekébe? Ezt kérdezd meg tőle, de előtte nézz magadba, hogy Te mit érdemelsz, és ha elismerésre is méltó vagy, kérd számon. VIGYÁZZ! Ez konfliktushelyzet!
2012. márc. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
a rossz májat is örökölted?:D
2012. márc. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!