Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pest melyik részén laktok?...

Pest melyik részén laktok? Szeretitek a környéketeket?

Figyelt kérdés
Hamarosan felköltözöm egy kis városból a Nagyvárosba. Mindenki nagyon félt hogy 20 évesen egyedül felköltözöm. Érdekelne hogy ki milyennek látja, aki már ott lakik jó ideje.
2012. márc. 15. 19:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Én született budapesti vagyok.Laktam már pár kerületben.5 éves koromig a belvárosban Deák téren laktunk,majd onnan költöztünk X.kerület kőbányára.Ott nőttem fel.(panel lakás 10-dik emelet)Gyerekként imádtam ott élni,mert minden egy helyen volt.Az iskola,óvoda,az edzőterem,a haverok,barátok..minden.

Felnőttként XVI.kerületbe költöztem Mátyásföldre.Egyszer valaki azt mondta,hogy Budának ott van Rózsadomb a gazdagok lakásai,helye,addig pestnek a "rózsadombja" Mátyásföld..Ahogy elnézegettem a házakat,épületeket,hát van benne némi igazság.(én társasházban élek)

Szeretek itt élni,mert nyugis környék,és még ma is hajnalai kettőkor simán lehet sétálni,nem érhet baj téged.

2012. márc. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat, nagyon megnyugtatott.:D

Remélem én is szeretni fogom.

2012. márc. 15. 19:23
 3/18 anonim ***** válasza:
Én 20 éve a 8. kerben lakom, amióta az eszemet tudom. Annak ellenére, hogy mennyien koptatják a szájukat, hogy úúúúristen a 8ker meg az "orkok", éjjel is nyugodtan lehrt közelekedni. Na nyilván nem a Práter utca és környékén, ahol még elég sok ork família lakik, én a Szentkirály utca környékén lakom és teljesen jó környék.
2012. márc. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Én 22éve a II.ik kerületbe lakom hidegkúton, nem rossz, de egyre tob itt is az autó szarabb a levegő.


Vannak jó rsézek BP-n és vannak szarok..

Egy jót fogj ki!

2012. márc. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
XVI. ker külső része. Én nagyon szeretek itt lakni, nyugis környék.
2012. márc. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

És melyek a jobb, biztonságosabb kerületek szerintetek?

Köszönöm a további válaszokat is.

2012. márc. 15. 19:49
 7/18 anonim ***** válasza:
11. kerületben lakom a Citadellára vezető egyik alsó utcában. Nagyon jó környék, biztonságos.
2012. márc. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Zuglóban lakom egy rosszabb környéken, de ha nem este egyedül akarsz mászkálni nőként az utcán, akkor nem vészes.. Kicsit zavaró az állandó üvöltözés az ablak alatt, de meg lehet szokni.. 21/L
2012. márc. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve költöztem fel Pestre, először zuglóban laktam ( imádtam) aztán a 13. kerületben ( ezt is szerettem), mindkettő jó környék volt.

Aztán megismertem a férjem, neki kőbányán volt lakása. Odaköltöztem. Te jó ég, nagyon rossz környék volt. Mindent összehugyoztak a csövesek ( sok volt) és a kocsmalátogatók. Nem tudom miért, de imádnak az árkádok alá a betonra produkálni, hogy pangjon. Az árkádok alatt idővel nem is közlekedtünk, mert nem volt hugytalan rész. A ház és a lakóközösség is rossz volt, tele volt orkokkal, mindig ellopták a postánkat, felfeszegették a ládákat így egy barátomhoz irányítottam át mindent és oda jártam a leveleinkért. Aztán terhes lettem. A már évek óta eladásra kínált lakást pont akkor vették meg ( áron alul) mikor jöttem haza a boltból és egy kínai nő fényes nappal a buszmegálló oldalát fosta le...ekkor komolyan kétségbe voltam esve, ide nem születhet a gyerekem.


Végül visszaköltöztünk Zuglóba (: Volt olyan, hogy 11 kor lementem egyedül sétálni, hogy kiszellőztessem a fejem. És nem is történt semmi baj. Kőbányán kb délután 3-4-ig mozdultam ki a férjem nélkül, szerintem akkor ébredhetett az orkok többsége.

2012. márc. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A XVI. kerület központi részén lakom: kellemes, nagy kertes, családi házas környék, nagyon szeretem. Abszolut rendezett, nyugodt, metró-végállomás 5-10 perc busszal, onnan 20 perc alatt Budán vagyok.
2012. márc. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!