Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meglopott a párom lánya. Mit...

Meglopott a párom lánya. Mit csináljak: szóljak a páromnak vagy ne?

Figyelt kérdés

Páromnak van egy 9 éves kislánya. Tegnap itt aludt, reggel én kísértem el az iskoláig. Bementem a boltba, akkor vettem észre, hogy eltűnt egy ezres. (Volt egy 10ezresem és egy 2 ezresem, meg talán 300 ft-nyi apró)

Tudom, hogy este még megvolt, látta is a kislány, amint beteszem a pénztárcámba. A szobája melletti falon vannak a kabátok és a táskám, szóval volt rá alkalma és lehetősége.

Nem nagy összeg, de azért mégse hagyhatom szó nélkül. Vagy ne szóljak a páromnak?


2012. márc. 13. 14:53
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Pedig igenis cirkuszt kell csinálni!

Nem lehet annyiban hagyni, mert most egy 1000-es tűnik el legközelebb már 10 ezres. Ezt meg akarjátok várni?


Le kell a kislánnyal ülni és megbeszélni hogy ilyet meg ne próbáljon mégegyszer csinálni!


A lányomék osztályában is van egy "szarka". Mindenki tudja pontosan hogy melyik leányzó az. Kiközösítették a gyerekek, utálják, cikizik. A mi osztályunkból tűnt már el budmil kézitáska, de pénztárca is (amiben 5 ezer ft volt-- az egyik faluról bejáró gyerkőc ebédpénze amit ki kellett volna fizetnie) stb.


A mi családunkban pedig az unokahúgom zsebelt ki mindenkit akit csak tudott. Folyamatosan tűntek el 10-20-30-40 ezrek csak úgy. Mígnem egyszer csak rajta lett kapva...



Ezt nem lehet annyiban hagyni, mert nem lesz megállás neki.

Ha nem pirítotok rá rendesen, mégis mitől parancsolna magának megálljt?

2012. márc. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Szerintem is beszelnetek kell vele mindenkepp!! Nem szabad szemet hunyni, mert bar kellemetlen lesz neki, talan sosem tesz többet ilyet!

En maig emlekszem, mikor anno - kb. 7 eves lehettem - anyaval bevasarolni voltunk, es elvettem a kasszanal (sorban varakozva) egy cukorkat a polcrol (szinte semmi ertek!), es zsebreraktam, majd mikor kimentünk, mutattam anyanak, hogy mim van.

Nah, ahogy tul lehet dramatizalni, tul lett dramatizalva, eletemben többet nem jutott volna eszembe, hogy barmit is lenyuljak barkitöl.


Amivel anyam ervelt es szerintem nalatok is hatna:

Jön a rendörseg, es beviszik a börtönbe (marmint anyamat, mert en meg gyerek vagyok), mert ez lopasnak szamit, büncselekmeny, es hogy azt akarom-e, hogy anya börtönbe kerüljön??

Nah, vajon mit akartam: hat persze, hogy ne kerüljön börtönbe. Es a modszer hatekonysagat jelzi, hogy meg 34 evesen is elenken el bennem az emlek. :)

Söt, a helyetekben az anyukaval is beszelnek, szerintem kutya kötelessege tudnia rola.

2012. márc. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!