Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha gyereked...

Mit lehet tenni, ha gyereked öngilkossággal fenyegetőzik?

Figyelt kérdés

A lányom 22 éves, nem jár suliba, nem dolgozik.

Általában 11 körül kell, be megy a belvárosba, beül ide-oda vagy vesz ezt-azt, és hazajön. Természetesen én állom, hiszen semmi bevétele nincsen.

Ha arra kerül a sor, hogy megemlítem, hogy esetleg dolgozni kéne menni (vagy tanulni valamit) rögtön veri magát a földhöz, hisztérikusan kiabál, üvöltözik és öngyilkossággal fenyegetőzik..


Közben pedig állandóan lehangolt, nem beszél, sose mosolyog stb..


2012. márc. 10. 18:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Én nem adnék nek ia helyedbe egy ft-sem. Az ilyenek mint a lányod csak a nyálukat verik. ha vmit tenne is magával azt is csak ugy csinálná h ne legyen komolyabb baja csak megrémüljön. Ismerem az ilyen típust
2012. márc. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
*te megrémülj
2012. márc. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%

El van kényesztetve.

Régen baj már az, hogyha 22 évesen öngyilkossággal fenyegetőzik.

Nekem valahogy 14 évesen nem jutna eszemben, ha öngyilkos akarok lenni, nem mondom senkinek.

Fenyegetőzik, hisztizik mint egy óvodás, mert olyanra lett nevelve, hogy a gyerek szabályoz, nem a gyereknek kell ordítani, hogy 'Akkor is az lesz amit én akarok' hanem pont fordítva, kicsit ellett rontva.14L

2012. márc. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Ha korábban nem voltak ilyen lehangolt periodusai, akkor valami sikertelenség nagyon mély nyomot hagyott.

Beszéld meg vele, hogy milyen álmokat szeretne elérni. Ha életútbeli megakadás, azon lehet segíteni. Írja le, mit szeretne elérni az életben, milyen sulik, milyen munka, és aztán dolgozzátok ki a lépéseket.

Ha szerelmi dolog, akkor adj neki időt, majd feldolgozza. Jó lenne erősen megszervezni a napját, minél több tevékenységet adni neki. De nem csak a lakás körül, hanem közösségi helyzetekben is (pl valami egyesület stb). Vigyázz, ne magányosodjon el, legyen sokat emberek között.


Érdemes elmenni pszichológushoz is, mert ha hosszútávon csinálja, az nagyon rossz viselkedésmintákat rögzíthet.

2012. márc. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
Ételt adj neki meg wc papírt, ne pénzt. Azért hisztizik, mert látja, hogy ezzel hathat rád. Ha öngyilkossággal fenyegetőzik, vidd el pszichológushoz vagy pszichiáterhez. Lehet, hogy tényleg szüksége lenne szakember segítségére, hisz írtad, hogy állandóan lehangolt.
2012. márc. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
66%
A dopaminhiány okozhat depressziót. Az öngyilkossággal fenyegetőzőt sosem szabad félvállról venni.
2012. márc. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
60%

Hát el lett kényeztetve a kisasszony!!!

Nem értem minek adsz neki pénzt? és mikor fenyegetőzik, mégis mit mond? miért?

Határozottan el kell neki mondani, hogy ez nem normális h se suli se meló, és ezt nem tűröd.

Ész érvekkel magyarázd el neki, ne kiabálva, higgadtan! Beszélgess vele!minden öngyilkosság előtt mély depresszió alakul ki, amit ha kicsit is figyel az ember, észre lehet venni. Adnak jeleket, csak sajnos ezeket nem szokták észre venni(mert a mai világban nem foglalkozunk egymással), ezért történik a baj!Ha odafigyelsz rá, törődsz vele, és kialakult köztetek a nyílt kommunikáció, nem lesz gond szerintem!

20/L

2012. márc. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
Le kell ülni vele beszélgetni. Ne úgy érezze, hogy felelősségre akarod vonni, hanem úgy, hogy segíteni szeretnél neki, hogy biztosítsa a jövőjét.
2012. márc. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 tetro ***** válasza:
72%

Én láttam már erre a tökéletes megoldást:

http://www.youtube.com/watch?v=7pO4e9NEYh0

2012. márc. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%
Hogy el van-e kényeztetve, azt nem tudhatjuk. Nem is lényeges szerintem. Nyilvánvalóan depressziós, amit nem is csodálok, mert én is hamar bedepresszióztam, ha nem volt mit csinálnom (sajnos voltam munkanélküli, nem is egyszer). A lányod akaratgyenge, elhagyta magát. Nem szabad ráhagyni a dolgot. Meg kell neki mondani, hogy nem a pénzről van szó elsősorban, hanem róla. Ha nem csinál semmit, akkor az életben nem mászik ki a gödörből, mert túl sok ideje van gondolkozni. Úgy értelmezem, barátai sincsenek. Az ember társas lény, már csak ezért is kellene magával kezdeni valamit, hogy emberekkel kerüljön kapcsolatba. Ne hagyd magad zsarolni! Sosem szabad félvállról venni, ha valaki öngyilkossággal fenyegetőzik, de azt sem szabad hagyni, hogy ez valamiféle állandósult fegyver legyen a lányod kezében. ha hisztizik és üvöltözik, vedd fel a kesztyűt, és indulatosan is meg kell neki mondani, amit - úgy tűnik - szép szavakból nem ért meg. Meg kell bizony kérdezni, hogy mi a francot akar az életével kezdeni, mert amit jelenleg csinál, az nem perspektíva.
2012. márc. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!