Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom motorozni szeretne, de...

Párom motorozni szeretne, de én nagyon féltem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem egy kis motorral szeretne kezdeni de nem is egy hatalmas benga döggel. Annyi motoros balesetet láttam már, hogy a gondolattól is rosszul vagyok. Neki viszont évek óta nagy álma. Kocsival is van, hogy túl gyorsan hajt, de azt ügyesen vezeti, de a motoros jogsiját még nem nagyon tudta tesztelni. Mit tegyek? Megakadályozni nem hiszem, hogy tudom, meg csak veszekedést szülne. Valaki volt már így?

2012. márc. 9. 22:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Felnőtt ember. Hagyd békén!
2012. márc. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én nem voltam még ilyen helyzetben, de szerintem semmiképp ne erőltesd rá a te véleményedet. Egyébként meg mindenben vagy egy kis kockázat, anélkül viszont nem lehet élni az életet..
2012. márc. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Én is féltettem a párom a motorozástól...addig míg fel nem ültem mögé! Utána imádtam! Próbáld meg Te is!
2012. márc. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Egy dolgot tehetsz: bízz benne!
2012. márc. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Hú.. én félek tőle, mármint felülni rá:S Ilyen témában elég félős vagyok sajnos.
2012. márc. 9. 22:10
 6/16 anonim ***** válasza:

Mondd el neki a félelmed, és üljetek le átbeszélni, hogy nem akarod ellenezni az álmát, de ígérje meg, hogy óvatosan fogja vezetni, és vigyáz magára.

Te is írod, hogy megakadályozni nem tudod, akkor nem nagyon tudsz mit tenni, ha ez az álma hagyd nem minden motorozás végződik balesettel, ha nem hajt mint az ökör, mondjuk akkor is lehet baleset, ha neki semmi köze a baleset okához, de ennyiből akkor ne szálljunk kerékpárra, mert kiugrik a kőtől, ne üljünk üljünk buszra, mert bele mehet az árokba, ne menjünk gyalog mert elüthetnek a zebrán, vagy akár még a járdán is.

2012. márc. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
86%

Ismertem egy párt,apa motorozott anya nyaggatta,hogy ne csinálja.Apa ráállt,hogy eladja a motort.Elvitte a vevőhöz,megköttetett az üzlet,kérte hagy menjen vele egy utolsó kört az utcában......kihajtott egy autó,azonnal meghalt.

Szóval,ha megvan irva,akkor tökmindegy....

2012. márc. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én is féltem. Nagyon féltem felülni rá, alig mentünk 30-al és sikítottam. De pár km után... Mitől is féltem egyáltalán?
2012. márc. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
53%
Hát megértem az aggodalmad, ha vezetésben is felelőtlen, csak mert élvezi a sebességet... :S Ilyen férfi mellett én nem tudnék élni, mindig félteném. Ilyennek gyereket szülni? Aki egy dili miatt kockáztatja az életét. Ne adj Isten balesete lesz, megbénul, amputálják a lábait, úgy, hogy magának kereste a bajt, és ápolhatok egy nyomorékot egész életemben, mert ő felelőtlen és hülye volt, vagy meghalna és a gyerekkel magamra hagyna...
2012. márc. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Persze, az nem OK, hogy korlátozod valamiben, de lássuk be: az sem ok, sőt még kevésbé az, hogy örökös aggodalomban tartana ezzel téged! Mert ez az érem másik oldala. Minden alkalommal, amikor lemegy motorozni, aggódnál, hogy hazajön-e.


Nagyon átérzem a dolgot, sajnos több motoros ismerősöm is volt, mostmár egy sincs. Azaz de, csak őt lassan egy éve műtik rendszeresen, hogy összerakják.


Nem tudom, mi a megoldás, de szó nélkül nem hagynám, hiszen azt tudnia kell a páromnak, ha nekem valami nagyon fáj(na) kettőnkkel kapcsolatban.

2012. márc. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!