Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A legtobb fiatal (16-18 ev...

A legtobb fiatal (16-18 ev kozott) miert szeretne ennyi idosen ugy elni mintha mar 20 eve hazassagot kotott volna?

Figyelt kérdés

Egyre tobb kerdest latok, melyekben fel vannak haborodva, zommel a fiatalkoruak, hogy a szuleik nem engedik szamukra, hogy rendszeresen, akar napi szinten egyutt aludjanak a baratjukkal / baratnojukkel.


Rendben, rohano vilagban elunk, de egy kapcsolatnak is vannak szintjei. 16 evesen meg randizgasson az ember, ismerkedjen a masik nemmel, ne pedig egyutt eljenek. Ha mar ennyi idosen mindenen tul esnek mi lesz veluk kesobb? Mi utan fognak vagyakozni, ha mar semmi ujdonsag nem lesz az eletukben a kapcsolatok teren pl. 20 evesen?


Termeszetesen itt most a szex lenyegtelen, mert ahhoz nem kell egyutt aludni... Egyszeruen nem ertem a felhaborodasuk okat! Vagy csak en vagyok tul maradi es rosszul gondolom ezt az egeszet?


2012. jan. 14. 08:00
 1/9 anonim ***** válasza:
21%
Mert szeretjük a párunkat azért szeretnénk vele aludni a lehető legtöbbet... Nem logikus? 16F
2012. jan. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
3,5 éve vagyunk együtt a barátommal én 18, ő 22.nem alszunk mindig együtt, de ha lehetőség adódik akkor igen.bár ez nem régóta van így, úgy kb. 1 éve.jó együtt aludni, de azon a véleményen vagyok, h sem most sem később nem kell úgy élni, hogy csak egymásnak létezünk.igenis vannak barátok, haverok, akikkel el kell menni bulizni KÜLÖN!!!mert így nem leszünk beskatyujázódva.én egy pörgős lány vagyok, utálom ha nyugi van körülöttem, szóval a szerelem mellett mindig csinálok vmi őrültséget magamnak :) bár állítólag felelősségteljes vagyok...am lényegében egyet értek veled, mert látom néhány barátomon, h mióta barátja van teljesen elszigetelt és csak vele mindent... közös alvás minden nap(lényegében együtt élnek, csak hol a lánynál, hol a fiúnál alszanak).nálunk ez nincs (képtelenség is lenne, mivel a barátom 250 km-re van tőlem hétköznaponként az egyetem miatt)de igyekszünk jól érezni magunk és általában ha van pár nap ami mind2nknek szabad akkor elutazunk a nyaralónkba és ott kikapcsolódunk, egymásra hangolódunk :)
2012. jan. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
60%
Nem vagy maradi, de felgyorsult a világ nagyon és ez ellen nem sokat tehetsz. Meg sokan egymást viszik az ilyen és más dolgokba. A barátnői/barátai is így csinálják, akkor ő is így fogja csinálni, mert nem akar kilógni a sorból - és most nem csak az együtt alvásra gondolok
2012. jan. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%
Én sem értem, mert ha már most ilyeneket csinálnak, mit akarnak majd később? 20 évesen házasság, gyerek, aztán alig 30 évesen meg már beleunnak az életükbe is.
2012. jan. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

szerelmes vagyok, és a barátom az életem része, nem csak randizgatunk, hanem közös jövőt tervezünk. igen, sokat alszunk együtt, néha napokat töltünk együtt valamelyikőnknél, mert iszonyatosan jól érezzük magunkat együtt és boldogok vagyunk. mindemellett eljárunk bulizni a többiekkel, neki van egy lány barátja is, akivel sokszor találkozik, de én nem féltékenykedem, ha a haverjai elhívják kocsmába, felhív és szól, hogy tudjam, miért nem hív este, stb.

szerintem az, hogy fiatalon is szeretjük egymást, és megosztjuk az életünk bizonyos részeit egymással, nem gond, legalább hamar kiderül, ha valami gáz van, és nem 30 évesen koppan az ember.

egyébként nekem is vannak ismerőseim, akik talán túlzásba viszik, pl. a múltkor nagyot néztem mikor osztálytársamhoz odajött a barátja öccse, hogy "szia, haza tudnád vinni suli után a táskámat?", erre a válasz az, hogy persze. kicsit fura volt, de az ő dolguk:)

érzem a lepontozás fuvallatát :):)

18L, másfél éve együtt a barátommal

2012. jan. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem sem jó ez.

Elveszik a varázsa így a tini szerelmeknek.


Másrészt olyan is van, aki 30 valahány évesen is csak "ott alszik", mert mind a ketten a szüleiknél élnek, és ha találkozni akarnak, akkor elmennek, és ott alszanak.


Ez meg a másik véglet, de ilyen is van, és nem kevés.


Mindent sorrendben kell csinálni szerintem.


Tini korban randizzunk, utána 18-20 évesen már aludjanak ott a másiknál, 23-24 évesen meg költözzenek, ha komoly a kapcsolat.


Szerintem ez a normális módja a dolgoknak.

De ez csak az én véleményem!

2012. jan. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Mi a barátommal 4 éve vagyunk együtt, én 15 voltam amikor összejöttünk... Rá másfél évre kezdtünk el gyakrabban együtt aludni, most meg a fősuli kezdetén együtt töltünk heti 4-5 napot egy albérletben, mivel együtt lakunk.

Egy bajunk volt, hogy osztálytársak voltunk gimibe, akkor mentünk inkább egymás agyára... De most se unatkozunk, szeretünk együtt aludni, játszani, tvzni, pihenni... Szerintem ez így a normális. Sokan ezt korábban kezdik, több partnerük si van, mindegyikkel elvannak pár hétig...Felelőtlenek, meggondolatlanok, és éretlenek, mégis azt hiszik, hogy felnőttek. Na, sztem ez a szánalmas, nem az, hogy mi már majd 3 éve együtt alszunk, amikor csak tehetjük.

2012. jan. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Nekem ezzel kapcsolatban az az észrevételem, hogy két, egymástól jól elkülöníthető táborra oszlik ez a korosztály manapság: az egyik csoport egyik napról él a másikra, nem foglalkozik semmivel, úgy használja el a partnereit, mint más a ruháit, míg a másik csoportnak (fiatal koruk ellenére) meglepően nagy igényük van a komoly, hosszútávú kapcsolatra és hajlandók az elköteleződésre. Ez szerintem valamiféle generációs szemléletváltás lehet, hiszen a mai 30-40 éves emberek házassága 75%-os eséllyel felbomlik, és úgy gondolom, hogy míg a mai fiatalságnak egy része ezt követendő mintaként fogja fel, addig a másik fele ezt elítélni és másképp akarja majd rendezni a dolgait..pont olyan ez, mint a szülői minta: a gyerek vagy ugyanolyan felnőtt lesz, vagy annyira el akar térni az általa rossznak ítélt képtől, hogy teljesen más irányba megy el.
2012. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

17 éves voltam,mikor összejöttem a párommal,ő 10 évvel idősebb nálam. Minden nagyon gyorsan történt,és úgy alakult,h 3 hónap múlva összeköltöztünk,és azóta is együtt élünk immár 4 éve.

Igazából most jött el az az idő,hogy bánom kicsit,h ilyen gyorsak voltunk,mert néha már tényleg olyan,mintha 20 éves házasok lennénk:S:( Persze attól még szeretem,de a kapcsolatunk elején annyira más volt minden,most már a szerelemnél erősebb a megszokás,és ez ilyen fiatalon,úgy érzem,a kapcsolatunkat,és mindkettőnket rossz irányba sodorhat...

Nekem ő az első,és olyan szinten elvakultan szerelmes voltam belé,h teljes mértékben megértem a mai 16-18 évesek érzéseit,de inkább azt ajánlom nekik,h ne akarják mindenáron ezt az életet,mert így hamar "megöregszenek",ha nem figyelnek eléggé oda magukra. Én pl mindenben tökéletesen meg akartam felelni a tökéletes barátomnak,és az idősebb párral járó "társadalmi elvárásoknak" is.És ez sikerült is,de mindeközben nem foglalkoztam eléggé azzal,h nekem mire van szükségem...pl. kimaradtam a bulikból,nem szereztem új barátokat,nem ismerkedtem,és ahelyett,h egyetemre mentem volna a képességeimnek megfelelően,egy vidéki főiskolán ragadtam,és olyat tanulok,ami egyáltalán nem érdekel,csak azért,h együtt maradhassunk,mivel páromat ideköti a munkája. Ez egy akkora áldozat,aminek akkor nem fogtam fel a súlyát,de most egyre terhesebb:/

Húha nagyon sok mindent tudnék még írni,de az utolsó kérdésekre a válaszom,h kérdező,nem vagy maradi,és nem gondolod rosszul,de egy hősszerelmes fiatal úgy se fog hinni neked! A szülőknek pedig azt tanácsolnám,h gondolkozzanak ők a gyerekek helyett,mert igaz a mondás,h a szerelem vak! Persze a tiltott gyümölcs a legédesebb,ne az együttlétüket tiltsák,csak ne engedjék,h a saját gyerekük vki "másnak az életét élje"...

21/L

2012. jan. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!