Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Működhet így egy barátság?

Működhet így egy barátság?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy én és a barátnőm totálisan ellentétei vagyunk egymásnak. Szinte 95%, hogy amire én pirosat mondok, ő feketét mond...

Mindenben eltér a véleményünk, és ebbe beletartozik a személyiség is...

Ő inkább okoskodó típus, úgy látom sok mindent tud, ha nem is tapasztalt háztartás terén, mégis jól csinál mindent (legyen az hagymapucolás).

Én inkább csendesebb vagyok, persze mást gondolok helyzetekről, többször segítek otthon is, mégis béna vagyok.


A mai világban befolyásolják ezek a tények a barátságot? Rég vagyunk barátnők, mégis úgy érzem fényévnyi távolságban vagyunk egymástól.... :(


2012. márc. 8. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen okozna gondot, de úgy tűnik, nálatok igen. Akkor nem probléma az ellentét, ha ezáltal kiegészítik egymást a felek. De így... inkább csak ellent mondtok egymásnak, ahogy írod is. Ami nem megy, nem kell erőltetni.
2012. márc. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha nem érzed jól magad ebben a barátságban, az azt jelenti, hogy nem működik jól. szerintem se nagyon erőltessétek. maradhattok barátok, de nem kell legjobb barátnők legyetek. keress valakit, akivel jól érzed magad.
2012. márc. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha rendezni tudjátok az "erőviszonyokat", akkor működhet.Ha te nem rivalizálsz vele, elfogadod, hogy ő ügyesebb, de nem tartod ezt létfontosságú dolognak, s beismered, hogy te bénább vagy. Ő meg nem dörgöli az orrod alá lépten-nyomon a nagyszerűségét.

Nekem is volt egy barátnőm: szebb, csinosabb, bátrabb, vállalkozó kedvűbb, mint én.Én viszont jobban tanultam, ezt meg ő ismerte el. Elég jól elvoltunk, nekem használt, mert nélküle itthon punnyadtam volna.

Most viszont már idegesít, hogy örökké magával dicsekszik, hogy ő milyen csinos, edzett, s szerinte őszinte, pedig bántó, ha azt mondja: de szarul nézel ki.Már nem keresem a társaságát, az évek múlásával már nagyon más irányba fejlődtünk.

2012. márc. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igazából valahol csak engem idegesített, hogy dicsekedett, bár lehet azt ő nem úgy fogta fel...

Mára már legyűröm, bár kétségkívül ez az egyik, csak az egyik a sok nehézség közül!


Attól félek, egy idő után már elválnak útjaink... hiszen még egy iskolába járunk és szerencse, hogy így még vagyunk... na mindegy, ez meg már egy más probléma :)

2012. márc. 8. 19:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Iskolában még nem jelentősek a problémák, de az Élet hoz olyan problémákat, amiket már másképp kezelünk - és ez eltávolít.

Barátnőm férjhez ment, de örökké kacérkodott a pasikkal, mert imádta a bókokat. Elvált, lelépett a gyerekei mellől, inni kezdett, az ital a beszédén, az arcán is meglátszik. Csak magára gondol, utazik a nagyvilágban. Én meg az maradtam, ami voltam: családszerető, otthon ülő.Néha hangoztatja, hogy mennyivel jobb neki, hogy független, én meg mindent a családért. Így egy évben találkozunk vagy kétszer, ilyenkor próbálunk úgy hülyülni, mint régen, de látom, hogy teljesen más irányba vezetett a sorsunk.

2012. márc. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én ezért barátkozok inkább fiúkkal.Nagyon kevés a rendes barátnő,a lányok mindig csak ölik egymást.Nekem az összes barátnőmmel ez volt,örökké csak rivalizáltunk és ez nagyon le tud húzni.
2012. márc. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ez igaz sajnos. a lányok nagyon irigyek és gonoszak egymással. ezért nem is nagyon voltak barátnőim a gimiben, mindig csalódtam bennük. a fiúk sokkal megbízhatóbbak.
2012. márc. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sokan vannak így, és ez szomorú... hogy a mai világban ilyenek vannak...

Én valahol örülök hiszen jó barátaim vannak

2012. márc. 9. 15:04
 9/9 A kérdező kommentje:
És talán azért érzem nem jó dolognak, ha nagyon ellenkezünk.. nem akarom, hogy egyszer szét váljanak útjaink, hiszen nagyon szeretem őt.
2012. márc. 10. 11:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!