Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy vészelitek át a nehéz...

Ti hogy vészelitek át a nehéz időszakot? Nálatok is idegbeteg a másik minden nap? Nem bírom már, annyira nehéz!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném a segítségeteket kérni egy kérdésben, hogy olyanok mondjanak nekem véleményt akik kívülállók.

Szóval... kezdjük ott, hogy én 22 vagyok (lány), párom 26. December elején kezdődött ha jól emlékszem egy nagyobb projekt párom munkahelyén, ami dec. végére - jan. elejére lett komolyabb. A február már elég idegesen, sőt inkább idegbeteg módjára telt el, ugyanis volt hogy reggel 7.30-ra ment szegénykém dolgozni és este 8-kor meg 9-kor végzett (8 órás a munkaideje).


Kb december vége óta hallgatom, hogy legyek megértő meg türelmes, blablabla... Kezd elfogyni ez a türelmem. Hogy miért?

Múlt hét közepén nagyon összevesztünk, úgy tünt, hogy szakítunk is. Talán jobb lett volna. Beláttam, hogy mik a problémák velem, megint csak ugye nem vagyok se megértő, se türelmes, se semmilyen. Én csak egész nap itthon verem magam, hogy így mondjam, szerinte semmit nem csinálok. Neki nagyon fontos a munkája, miért nem tudom ezt megérteni? Ehhez hasonló problémái vannak velem.

De most válaszolnék is:


- attól hogy 1 éve együtt élünk, az még nem azt jelenti hogy cselédnek, szolgának jöttem ide (21 évesen) és hogy utána takarítsak, mossak, főzzek, rendet tartsak... nem vagyok a felesége hogy ez legyen a kötelességem. Szeretném, ha 21 éves lehetnék, ha azt csinálhatnék amit szeretnék (az esetek nagy részében) MÉG és nem utána ugrálnék, mintha az anyja lennék. Ráérek én erre pár év múlva...

- Annyira unom már ezt hogy nekem mindig megértőnek kell lennem, hogy neki mennyi dolga van, mennyit dolgozik, most fontos ez a projekt. Ezekkel mind tisztában vagyok, de azzal nem foglalkozik, hogy a magánéletünk lassan 0? Az hogy ő ideges minden reggel, meg hazahozza a munkahelyi problémáit, engem is kicsinál. Szeretném ha egyszer hazajönne és nem úgy telne el egy este, hogy kapom a savazást, hanem úgy, hogy romantikázunk végre. Hiányzik a szex, a szerelem, a romantika, a filmnézés, egy kis esti séta... Nem nagy dolgok, nem?

- Múlt héten megbeszéltünk mindent, azóta tartom magam a dolgokhoz. Nem beszélek hozzá ingerülten, nem mondok semmi csúnyát rá, nem vágok a fejéhez marhaságokat... Megígérte ezt ő is. Mit kaptam az elmúlt héten? Milyen gyökér vagyok, mennyire nem tudom őt megérteni, képes volt a húslevesben a csirkeláb miatt hisztériázást leművelni az egész család előtt, ma reggel pedig indulás előtt meg szerettem volna ölelni egy 10 mp-re és azt mondtam viccesen és aranyosra fogva hogy "nem engedlek eeeeel :)))", erre ellökte magát, mintha leprás lennék és lecseszett hogy ezt hogy képzelem hogy én őt feltartom mikor sietnie kell? (Megjegyzem, hogy ez 10 mp lett volna és elengedem, hagy menjen, ehelyett 3 percig ott állt előttem és magyarázott.....)

- Úgy érzem akármit teszek, csak a rosszat látja bennem. Állandóan azt kell hallgatnom hogy mi volt a munkahelyén. Érdekel, természetesen, de nem egész álló nap. Felejtse már el mikor hazajön!!! Régen sz.xeltünk már egy jót, ezért próbáltam szabaddá tenni az Ő NAPJÁT, elpakoltam a tüzifákat a sufniba, hogy mire hazajön, ne legyen semmi dolga.... hát persze hogy nem jött össze. Szerintetek havi 4 alkalom kinek elég?? Mindig ez az idegbetegeskedés, az hogy tesz rám magasról meg az érzéseimre, engem kicsinál. Hogy tartsak ki így mellette? Hogy várhatja el tőlem hogy legyek megértő, hogy mennyi munkája van mikor csak ezt hallgatom? Moziba 2x voltunk (2. randin és nyáron), étterembe 1x vitt el (nyáron), eljárni soha nem járunk el oda ahova én szeretnék, nekem kell alkalmazkodni az ő barátaihoz, mert minden hétvégén velük van program. Ki bírja ezt megcsinálni??? Ki bír ki egy ilyen krapekot, komolyan? :S


Mi a hiba bennem? :( Őszintén szeretem Őt, de egyre jobban úgy érzem, hogy csak üres szavakat mond a száját, hogy szeret, mert a tettei nem ezt igazolják. Hogy támogassam, ha csak a savazást kapom? Hogy legyek mellette a bajban, ha folyamatosan csak ellök magától? Az ilyen nehéz időszakokat ki hogy vészeli át? Adjatok kérlek tanácsot :(


2012. febr. 28. 14:09
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
100%

A férjemnek is volt ilyen hajtós időszaka, akkor én szintén tanultam még. Ő se végzett fizikai munkát, inkább rohangálós volt, illetve hatalmas pszichés nyomás volt rajta a főnökei által.

Este hazajött, adott egy puszit, beborult az ágyba és maximum reggel tudtam valamennyit beszélgetni vele, amíg magához tért a kávétól.

Ő is sokszor volt ingerült, de amikor mondtam neki, hogy megértem, viszont kérném, hogy ne rajtam vezesse le, hogy zabos -jogosan - a főnökeire, akkor visszavett. Majd mondta, hogy bocsi, bírd ki, ha ez lemegy, elmegyünk egyet pihenni valahová.


Így is lett. Szex se volt abban az időszakban, mert a lábán se tudott megállni, nemhogy még mást csináljon. Hétvége kicsit könnyebb volt, péntek este már rendre mosolygósabb volt.


Szóval egy bizonyos szintig érthető, ha valaki feszült a munkája miatt, de a barátod túlment ezen. Ha nagyon fáradt, akkor pedig alszik.

A férjem nem ment sehová akkoriban, mert tényleg hulla volt. Hazajött, táskás szemekkel, koponyába gurult szemgolyókkal és olyan értelmes nézése volt, mint egy agyvérzéses csimpánznak. Vasárnap az amúgy imádott lányához és hat kávéval felturbózva bírt elindulni. Ez volt az egyetlen programja nélkülem, viszont ezért nem is szóltam, mert tényleg a lánya legyen az első.


Jó ötletnek tartom, hogy utazz el, kapcsold ki a telefonod - előtte mond meg neki, hogy hagyod pihenni, majd valamikor jössz. Ha nagyon hiányzol neki, úgyis felhív. Azt erősen javaslom, hogy az első bocsánatkérésre még ne pattanj vonatra, érezze egy kicsit a hiányodat még.

Ha ennyire el van havazva, akkor három hét elrepül, illetve az nagyon elgondolkoztató, hogy a barátaira van energiája, rád nincs...

2012. febr. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat :) Természetesen nem kioktatást, beszólogatást, lenézést kértem, hanem tanácsokat hogyan lehet egymás MELLETT kibírni az ilyen húzós időket.

Az pedig nyilvánvaló, hogy mkinek a saját maga problémája a legnagyobb, tehát senki ne hasonlítgassa az én bajomat a sajátjához. Életembe nem éltem még együtt egy sráccal se (ő az első), mindenből tanul az ember. És nem úgy, mint egyesek, hogy az első vitánál szakítanak és fejvesztve rohannak máshoz, hanem úgy mint kettesek: megfogom akkor is a kezét, mikor fáradt, mikor nyűgös, mikor támaszra van szüksége. Csak sokáig én se bírom ezt. Ezért kértem TANÁCSOKAT nem pedig kioktatást. Köszönöm a normális válaszokat.

2012. febr. 28. 22:25
 33/37 anonim ***** válasza:
100%
Tudod itt sokan azért írják a szakítást,mert fiatal is vagy,meg rendben,hogy fáradt,de hogy megöleled és ellök magától.Nem éppen az jön le,hogy szeret téged.A párodnak semmi nem jó,ahogy lejön az írásodból.Beleköt mindenbe,és pont azért,mert te körülugrálod.Azt csinálod amit ő mond.Elmennék 3 hétre a szülőkhöz,de nem szólnék előre.Gondolkozzon el,hogy ki számít és ki nem.Írod,hogy minden gond miatt nem akarsz szakítani vele,de vedd észre,hogy a barátaira van idő,csak rád nincs?ezen nagyon elgondolkodnék.Azt mondják az ember arra szakít időt,akire akar.A barátokra jut és rád nem.Pedig te csinálsz rá mindent.Kb annyiba néz mint egy cselédet.A szórakozást,a szabadidőt csak a barátaival éli ki neked meg jut a házimunka,amiért egy kedves szót nem kapsz.Jó ez így szerinted???Szerintem ez nem kapcsolat.E.
2012. febr. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
A férjem egy időben olyan helyen dolgozott, hogy 10-re ment reggel, s másnap hajnalban 1-2 körül jött haza. Ezt csinálta egész nyáron. Nem is ment sehova, csak aludni haza.Ő is a mufurc típusba tartozik, (ha fáradt, beteg, ideges, akkor menekülni kell előle). Ezért, abban az időszakban, nem nagyon beszéltem vele, mindent ráhagytam, inkább rá sem néztem. Ha akart valamit odajöhetett hozzám, meghallgattam. Volt olyan nála is, hogy most ne érj hozzám... De tudom róla biztosan, hogy szeret, mert a csillagot is lehozná nekem az égről (eltekintve a mufurc időszakaitól-10 éve vagyunk együtt, vannak hullámvölgyek, sok mindent megéltünk már). Ezért megéri nekem, kitartani mellette. De szerintem Te nagyon gondolkodj el, hogy Neked megéri-e? Üljetek le és beszélgessetek. Vajon szeret-e még? Mert, ha igen változtass taktikát. Ne menj oda hozzá, hanem jöjjön ő, ha akar valamit. Ha nem imád, akkor meg lépjél le, s élvezd a főiskolát, mert az a legszebb időszak az ember életében. Legalább is nekem az volt. A világért nem kötöttem volna le magam olyan szinten, mint Te! Most élvezd az életet, s cselédnek elég lesz 30 évesen menned. Nagyon fogod siratni az elvesztett lehetőségeket. Csak akkor élj vele ilyen szinten, ha nagyon imád Téged. Mert most áldozod fel éppen a fiatalságod, egy érdemtelen emberért, aki mindig nagyon fáradt, amit a haverok hívása gyorsan elmulaszt. Pedig szerintem az a normális, hogy egy jó sex ígérete mulasztja el a feszültséget, a fáradtságot a kedvessel. Nagyon megértelek. S szurkolok Neked. Amúgy van egy olyan véleményem is, amiért sok leszólást kapok: A feleség se legyen cseléd, se szolga!!!!. Mert a férfi nem fogja megbecsülni.
2012. márc. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem az a baj,hogy fáradt,hanem az,hogy inkább a haverokat választja helyetted.És még e mellé rajtad vezeti le a feszültséget.Én elgondolkoznék azon,hogy szeret-e.Ha meg nem szeret,akkor nem érdemes tovább együtt maradni vele.
2012. márc. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

(minek neked édesség? így is annyit zabálsz...)


Na ez az ember téged nem szeret de még tisztelni se tiszel.

Hagyd el,mert bejárónő vagy csak,aztán majd mész a levesbe,már lehet van neki más,és a munka a kifogás,és azért lök el mert már a közelséged is taszítja,szerinted igy szexelne veled jóízűen,nekem úgy nem kéne szex ha kierőszakolom és csak belém rakják kényszerből,hogy befogjam a szám...Költözz haza egy időre,ha segít pakolni,vagy rád se néz hetekig,akkor vond le a következtetést.Bár lehet összekapja magát de csak azért hogy a bejárónő nehogy lelépjen,aztán majd kidob ha megvan az új jelölt.

2012. márc. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Amúgy mi a keresztneved mert nekem ez a sztori egy ismerősömre teljesen ráillik.
2012. márc. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!