Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fél tőlem a lakótársam?

Miért fél tőlem a lakótársam?

Figyelt kérdés
Február óta együtt lakom egy lánnyal, ő az egyik szobában én a másikban, előtte nem ismertük egymást, idáig minden rendben, de feltűnt, hogy amíg alszik bezárja a szobája ajtaját és belülről odarak egy széket, és ha összetalálkozunk a lakásban, pl. mindkettőnknek a konyhában van dolga akkor gyorsan elkerül és bemegy a szobájába.Engem ez kezd zavarni, nincs oka félni tőlem, nem vagyok egy állat, nem is nézek ki rossznak meg semmi ilyen, de azért nem kéne így félnie meg beszélgethetnénk néha ha már együtt lakunk, máshol nem voltak ilyenek a lakótársaim.(fiú vagyok)
2012. febr. 28. 02:52
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
meglehet rólad a véleménye....
2012. febr. 28. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szorongásos, vagy fóbiás.
2012. febr. 28. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Tőle kérdezd meg, együtt laktok, nap mint nap találkoztok...biztos, hogy nem normális ez a viselkedés, barátkozzatok, beszélgessetek, így majd felszabadul, elnyerheted a bizalmát.
2012. febr. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Ne aggódj, kicsit zakkant lehet az a csaj.

De nyugodtan mondhatod neki, hogy kezdesz félni tőle, hogy egyszer bekattan, mert eléggé kezd egy pszichopatára hajazni.

2012. febr. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hát úgy tünik tényleg fél,vagy volt már rossz élménye ,vagy tart hogy lesz... lehet muszájból vette ki az albit nem volt választása,és meg kel óvja magát úgy érzi probálj barátkozni vele,csak nem mindegy hogy,nehogy azt higye felakarod szedni,csinálj olyat amibe muszáj segítenie,pl főz olyat,vagy vacakolj a mosógépel ezek nem olyan levágosak
2012. febr. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Talán volt rossz élménye, lehet családon belül bántalmazták, vagy bárki más szexuálisan erőszakoskodott vele.
2012. febr. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%

szerintem meg ne barátkozz vele, az csak olaj a tűzre.

ő fóbiás, paranoiás, csak mégjobban félni fog és képes lesz csak akkor hazajönni mikor tudja hogy te nem vagy otthon, meg akkor kijönni ha te tuti nem fogsz.

valami trauma érhette. békén kell hagyni mert még a végén azt hiszi, akarsz tőle valamit (és talán pont ettől fél).

majd ha ő magától nyit és lép feléd, akkor lehet óvatosan beszélgetni vele.

2012. febr. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ahogy többen írták, valószínű van valami oka a félelemre, talán történt vele valami régebben, vagy valami pszichés beütés.

Én a helyedben megpróbálnék valahogy beszélni vele, esetleg hagynék neki egy üzenetet az asztalon, vagy az ajtajára ragasztva.

Egyszerűen csak biztosítanod kell róla, hogy normális ipse vagy.

Ha ezek után is marad ilyen paranoiás, megpedzheted neki hogy keresel másik lakótársat, mert neked ez így elég kényelmetlen.

2012. febr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem annak kell erőfeszítéseket tenni, aki normális. Vagyis nem a kérdezőnek. Ő természetesen viselkedik.

Itt a lánnyal van a gond. A kérdezőnek pedig nem feladata játszani a megmentőt, a lelki segélyszolgálatot.

Az ilyen viselkedés idegesítő, sőt, mi több, félelemkeltő is lehet a kérdező számára, olyan, mintha egy elmebeteggel lakna együtt.

Én megmondanám neki, hogy keressen másik helyet. Ha rákérdez miért, megmondanám, hogy nem tartom normálisnak.

Talán ekkor leesik neki, hogy ő a zakkant, nem pedig a lakótársa. Mert kb. ezt képzeli a kérdezőről, hogy egy őrült, aki bántani akarja.

2012. febr. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jujj, ez durva..biztos attól fél, hogy megerőszakolod, de ennyire nem lehet sügér, mert annak nyílván nagyon rövid kötele lenne, mivel ismerné az elkövetőt.

(ezt ne vedd rossz néven érted mire szeretnék utalni, hogy enyhén szólva paranoiás, de nincs miért)

A konyhás sztori meg szerintem szociális fóbia miatt van..

ha nekem vmelyik lakótársam kint van, én is inkább megvárom, hogy végezzen, ha nem olyan sürgős az éhenhalásom, de csak mert iszonyat kicsi a konyha.

De nálunk meg az egyik csak olyan, ha kimegyek a konyhába, rögötn ugrik oda, hogy meglesse, mit csinálok/ eszek..nehogy az övét egyem, vagy nem tudom..szóval vannak furi emberek..nagy az Isten állatkertje, de a kerítés kicsi:)

Én a helyedben meg lehet keresnék másik helyet..meddig lehet elviselni azt, ha valaki kerül??20l

2012. márc. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!