Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engednétek így a lányotokat?...

Engednétek így a lányotokat? Mivel tudnék hatni anyura?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy (ha minden összejön), jövőre megyek Pestre egyetemre. Mivel 200km-re lakunk onnan, mindenképpen kollégiumba vagy albérletbe kéne mennem. Bő egy éve összejöttem a barátommal, aki nagyrészt miattam jön Pestre (egyébként is ment volna egyetemre, csak ő beérte volna a közelebbi vidékivel. mivel a pesti állítólag színvonalasabb oktatást nyújt, ezért a szülei sem nagyon húzták emiatt a szájukat). Miután otthon közölte ezt a szándékát, a szülei elkezdtek lakás után nézni, és nemrégiben kapott egy (igaz nem túl nagy, de) komfortos, közlekedés szempontjából teljesen jó helyen és jó környéken lévő lakást. Úgy terveztük, hogy majd ott összeköltözünk, és bár éreztem, hogy a dolog nem fair, nem nagyon ellenkeztem, mert tudom, hogy úgysem hagynák, hogy albérletet fizessek nekik, meg a mi pénztárcánknak sem tenne jót.

A múltkor említettem anyának, hogy a barátomnak megvettek egy szép lakást Pesten, és jövőre szeretnénk odaköltözni együtt (az összeköltözési szándékunkról tudnak, meg úgy kb. az egész közös jövőtervünket végigmondtam már anyának, mert egyébként nagyon jó a viszonyunk). Erre anya közölte, hogy azért inkább albérletbe menjek. Azt hittem, leesek a székről. Kérdeztem, hogy miért, erre az volt a válasz, hogy hát az nem úgy megy, hogy ő kap egy lakást, én meg ingyen és bérmentve odaköltözök és élősködök. De mondom a rezsit egyértelmű, hogy felesben fizetnénk. Hát de az nem úgy megy akkor sem, meg a kolesz olcsóbban is kijönne (utánakérdeztem, havi 20ból kijönnénk fejenként a rezsivel, és a kolesz is ott van 15000 ft). És akkor még én lettem leszidva, hogy nem látom rendesen a dolgokat.

Tényleg élősködő lennék, ha odaköltöznék? A barátom azért jön Pestre, hogy velem legyen.. És én nem kértem, hogy lakást kapjon.

Mivel tudnék anyura hatni?

Mi lenne a reális ebben a helyzetben?


2012. febr. 24. 12:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
83%

szerintem jól látod a dolgokat. mondd anyudnak, hogy legalább megtanulsz háztartást vezetni :)

ja, és koleszban annak is fennáll a veszélye, h ellopják a cuccaidat, felzabálják a kajádat. az úgy már mindjárt többe kerül.


nálunk is így volt. én kaptam lakást, a barátom ideköltözött, felesben álljuk a költségeket, és a szüleinknek sincs ellenvetése.

2012. febr. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy jó érv lehet talán, hogy ugye elképzelhető, hogy a kolesz nagyon messze lesz barátod lakásától. Logikusan inkább Te mennél hozzá aludni mondjuk, nem ő menne a koleszba, ezért vélhetően sokkal több időt fogsz nála tölteni, mint a koleszban. Akkor meg már inkább a barátod családjának fizessétek a rezsit, és mondjuk úgy "segítsetek rajtuk", mint hogy ti fizettek egy koleszos férőhelyet, csaknem feleslegesen. Ezzel még egy harmadik embernek is jót tesztek, mert a Te helyedre befér más, akinek csak a kolesz az alternatíva. Ez hogy hangzik?:)
2012. febr. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne költözzetek össze. Fiatal vagy még hozzá. Tapasztalat, a saját tapasztalatom. Nekem a kapcsolatomat tönkrevágta az egyetem teljesen, kívánom, hogy veled ne így legyen, de mi van, ha mégis? Főleg, hogy annyira nem régi kapcsolat. Évfolyamtársaimnak is sorba mentek tönkre a kapcsolatai ősszel, több évesek is. Ha együtt maradtok még mondjuk egy évig, utána költözz oda! Édesanyádnak adok igazat, ne haragudj :(
2012. febr. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyukádnak alapvetően nem rossz a gondolkodása, mármint ő gondolom valójában azt nem akarja, hogy a barátod szüleinek meglegyen a véleményük rólad emiatt. Ezért amit az egyik válaszoló tanácsolt, hogy szülői kupaktanácsot összehozni, jó ötlet, ott a barátod szülei el tudják mondani a tieidnek, hogy semmi gondjuk ezzel, talán anyukád is megbékél.
2012. febr. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!